بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل

بهترین دانشگاه های سوئد

سوئد کشوری زیبا در قسمت شمال اروپا در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی است که از سمت غرب نروژ، شرق خلیج بوتنی، در شمال شرق کشور فنلاند، جنوب شرقی دریای بالتیک، جنوب غربی دانمارک همسایگان این کشور هستند. استکهلم پایتخت آن است و مساحتش ۴۴۹۹۶۴ کیلومتر مربع است و چهارمین کشور بزرگ اروپا از این نظر است. این کشور عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. رتبه هشتم سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را دارد و در سطح جهانی در زمینه های گوناگون مثل آموزش، کیفیت زندگی، بهداشت، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه از جایگاه خوبی برخوردار است. مردم سوئد از شاخه ژرمنی اقوام هندواروپایی بوده و از تبار وایکینگ‌ها هستند. کیفیت زندگی در سوئد بالا و نرخ بیکاری در آن در سطح پایینی قرار دارد. زبان رسمی این کشور زبان سوئدی است و این زبان از خانوادهٔ زبان ‌های هندواروپایی شاخهٔ ژرمنی است. در بعضی مناطق شمال سوئد زبان فنلاندی هم رواج دارد. بطور کلی در این کشور ۴ زبان تورندال، فنلاندی، رومانی و ییدیش رایج است و مردم به این زبان ها صحبت می کنند.

دانشگاه های سوئد

شرایط زندگی در سوئد

مطالب مرتبط:
محله های معروف مالمو سوئد
با تماشا این ویدئو عاشق طبیعت سوئد می‌شوید

حالا که تصمیم گرفته اید یک کشور اروپایی را برای تحصیل انتخاب کنید و ترجیح می دهید در کشوری درس بخوانید که تا حدود زیادی با معیارهای شما از هر جهت نزدیک باشد و یا اینکه آدم های اطرافتان فراتر از حد و حدود مرزهایی که در آن زندگی می کنند باشند سوئد بهترین گزینه است. در این کشور شما با مردمی رو به رو می شوید اگرچه که جمعیت کل کشورش اندازه ی یک شهر نیست اما همین مردم نگاهی فرا مرزی دارند. کشوری که زمانی یک امپراطوری بزرگ در آن بود و زمانی دیگر محل پیدایش جایزه نوبل، بنابراین این سرزمین در اعتلای فرهنگ جهانی نقش موثری داشته و زمینه ای مناسب برای رشد هر چه بیشتر این فرهنگ در آن فراهم است. عدالت اجتماعی مشخصه و ویژگی بارز این کشور است.

دانشگاه لوند

بیشترین میزان برابری ثروت در جهان را در سوئد می بینید، خدمات بهداشتی و درمانی عمومی برای همه قابل دسترس است، و در کنار همه ی این ویژگی های خوب زیبایی طبیعت این کشور و تحصیل رایگان البته برای کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا سوئد را به جذاب ترین کشور تحصیلی جهان تبدیل کرده است. بنابراین شکی نیست که کشوری با این سطح از ویژگی های مثبت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باید بهترین سیستم آموزشی و دانشگاههاو موسسات آموزشی را داشته باشد تا جایی که ۸ دانشگاه کشور سوئد در فهرست بهترین دانشگاه های جهان است. پس در اینجا با الی گشت بهترین دانشگاه های سوئد را به شما معرفی می کند.

دانشجویان سوئد

فهرست بهترین دانشگاه های سوئد

  • دانشگاه لوند
  • دانشگاه اوپسالا
  • دانشگاه سلطنتی استکهلم
  • دانشگاه استکهلم
  •   دانشگاه چالمرز
  • دانشگاه گوتنبرگ
  •  دانشگاه اومئو
  •  دانشگاه لینشوپینگ
تحصیل در سوئد

دانشگاه لوند

از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه ها در شمال اروپا دانشگاه لوند است که  در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه اش ۷۰ است. دانشگاه لوندبا ۶۰۰ دانشگاه دیگر در ۷۰ کشور دنیا همکاری های گوناگون دارد که از آن جمله تبادل دانشجو و همکاری پژوهشی است و یکی از بهترین دانشگاه های سوئد است.

سوئد

دانشگاه اوپسالا

این دانشگاه در ۱۴۷۷ میلادی تاسیس شد و بیش از ۵ قرن قدمت دارد. قدیمی ترین دانشگاه سوئد و کشور های اسکاندیناوی به حساب می آید. رتبه این دانشگاه در فهرست برترین دانشگاه های جهان ۱۰۲ است و سابقه درخشان علمی آموزشی دانشگاه سبب شده تا یکی از بهترین دانشگاه های سوئد و جهان محسوب شود.

مؤسسه ی سلطنتی فناوری

مؤسسه ی سلطنتی فناوری

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد که قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه سوئد و هچنین یک دانشگاه صد در صد بین المللی و از بهترین دانشگاه های اروپا به حساب می آید این موسسه آموزشی است که در استکهلم پایتخت کشور قرار دارد. رتبه ی ۹۲ به این  دانشگاه  در بین دانشگاه های جهان اختصاص دارد و یک سوم تحصیلات مهندسی و پژوهش های دانشگاهی کشور سوئد در این دانشگاه انجام می شود و یکی از ۴ دانشگاه برتر رشته های مهندسی و فناوری است.

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم

دانشگاه دولتی استکهلم پایتخت سوئد در رده ی ۱۸۲ جهان است و این دانشگاه یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد و بزرگ ترین دانشگاه های اسکاندیناوی است که رشته های گوناگونی به زبان انگلیسی در آن برگزار می شود و جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در رشته های هنر و علوم انسانی است.

دانشگاه صنعتی چالمرز

دانشگاه صنعتی چالمرز

دانشگاه صنعتی چالمرز یکی از بهترین دانشگاه های سوئد در جنوب غربی این کشور و در شهر بندری یوتبوری است که در زمینه ی تحقیقات و تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری شهرت دارد و از معتبرترین دانشگاه‌های فنی اروپا محسوب می شود. ۴۰ درصد مهندسین سوئدی در این دانشگاه دانش آموخته اند.

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد دانشگاه گوتنبرگ است. شهر گوتنبرگ از شهر هایی است که زندگی در آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. این شهر بندری و تاریخی جاذبه های زیادی برای دانشجویان دارد و به همین دلیل گوتنبرگ به شهری معروف است که زندگی دانشجویی در آن رایج است و در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی رتبه ۵۴ را دارد.

دانشگاه اومئو

دانشگاه اومئو

دانشگاه اومئو در این کشور یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد است که دارای رتبه هفتم سوئد و رتبه ۲۸۹ در دنیا است و محیط مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی است.

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه لینشوپینگ

این دانشگاه در سوئد از نظر علمی و آموزشی مورد توجه بسیاری از علاقمندان به تحصیل در این کشور است و رتبه هشتم در بین دانشگاه های سوئد را دارد و همچنین رتبه ۳۳۱ را در بین دانشگاه های جهان دارد و یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد است. همچنین از دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور که در لیست بهترین موسسات و دانشگاه های سوئد قرار می گیرند مؤسسه ی کارولینسکا با تمرکز روی رشته های پزشکی، است و نیز ودانشکده ی اقتصاد استکهلم یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئد است.

طبیعت سوئد
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان
بهترین دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل
۱۸ نکته که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code