بهترین دانشگاه های لندن برای تحصیل

بهترین دانشگاه های لندن

درست است که لندن از گران ترین شهرهای دنیاست و هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر شهرهای اروپایی بیشتر است اما اگر تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا از آرزوهایتان باشد نمی توانید چشمان خود را به روی تعدادی از تاپ ترین دانشگاه ها که در این شهر قرار دارد ببندید.  دانشگاه های متنوع این شهر دست شما را برای انتخاب باز می گذارد؛ دانشگاه تخصصی دوست دارید یا دانشگاه چند رشته ای؟ می خواهید دانشگاهتان در نزدیک مرکز لندن باشد یا در حومه؟ در شهر دانشگاه های زیادی هست که جواب همه خواسته هایتان را می دهد.  اگر قصد تحصیل در لندن را دارید تعدادی از بهترین دانشگاه های لندن را معرفی می کنیم، الی گشت را همراهی کنید..

بهترین دانشگاه های لندن

کالج دانشگاهی لندن (University College London)

مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه هیترو لندن
چرا لندن اینقدر محبوب است؟ + ویدئو

UCL امسال هم جایگاهش را به عنوان هفتمین دانشگاه برتر دنیا حفظ و در دو سال گذشته نقش بسیار فعال و برجسته ای را در میان دانشگاه های دنیا بازی کرده است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ به عنوان اولین دانشگاه لندن تاسیس شد و دانشگاهی است که به شدت محبوب دانشجوهای دنیاست برای همین هم هست که ۴۰ درصد دانشجوهایش از نقاط مختلف دنیا به اینجا آمده اند. کالج دانشگاهی لندن رشته های زیادی را پوشش می دهد به طوری که حدود ۵۴ درصد از دانشجوهایش در دوره فوق لیسانس در حال تحصیل هستند. دانشکده های دانشگاه همه در قلب مرکز لندن قرار دارند و به کتابخانه بریتانیایی و دانشگاه های دیگر لندن نزدیک هستند. پردیس اصلی «خیابان گوور» در چند قدمی منطقه خرید «سیرک آکسفورد» قرار دارد. محققان این دانشگاه تا به حال ۳۲ جایزه نوبل گرفتند که ۱۸ تای آن ها در رشته فیزیولوژی و پزشکی، ۴ تای آن ها در رشته فیزیک، ۷ تا در رشته شیمی و بقیه در رشته های دیگر است. یکی دیگر از افتخارات این دانشگاه این است که توانسته ۳ بار مدال فیلدز دریافت کند. شاید شما هم با تحصیل در این دانشگاه روزی موفق به کسب این افتخارات شوید پس شانستان را امتحان کنید.

کالج دانشگاهی لندن

امپریال کالج لندن (Imperial College London)

این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ هشتمین دانشگاه برتر دنیا شده و نسبت به سال قبل یک رتبه پیشرفت داشته است. این موسسه آموزشی که بر روی علوم و تکنولوژی تمرکز دارد در زمینه علوم طبیعی و مهندسی پیشرو است و یک مدرسه بیزنس معتبر و یکی از بزرگ ترین دانشکده های پزشکی بریتانیا را دارد. اینکه نیمی از دانشجوهای این دانشگاه بین المللی هستند یعنی دانشگاه طرفداران دو آتشه زیادی دارد! مطمئنا هیچ کس بدش نمی آید در یکی از زیباترین شهرهای دنیا و در دانشگاهی تحصیل کند که رتبه ۸ جهانی دارد. پردیس اصلی دانشگاه در منطقه «کنزینگتون جنوبی» قرار دارد که فاصله چندانی هم از مرکز شهر ندارد. با تحصیل در این داشنگاه به فضای سبز «پارک هاید» و بزرگ ترین موزه های شهر هم نزدیک هستید و می توانید بعد از کلاس به این مکان ها بروید و خستگی در کنید. دانشکده های مهندسی این دانشگاه شامل بخش های مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و .. است و به این ترتیب دانشکده های پزشکی، علوم طبیعی و … هم بخش های زیر مجموعه خود را دارند.

امپریال کالج لندن

 دانشگاه کینگز لندن (King’s College London)

این دانشگاه یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه های کالجی لندن است و امسال به همراه دانشگاه ادینبورگ به رتبه ۲۳ ام جهانی رسیده است. این دانشگاه جامع تحقیقاتی هم موردعلاقه دانشجوهای دنیاست و ۳۰ درصد بدنه آن را دانشجوهای دیگر کشورها تشکیل می دهند. این دانشگاه که مخصوصا در رشته های انسانی، حقوق و علوم در جهان زبانزد است در لندن ۵ پردیس دارد که ۴ تای آن ها در نزدیکی هم و در کنار رود تیمز و جاذبه های نمادینی مثل تاور بریج، چشم لندن و بیگ بن قرار دارند.

دانشگاه کینگز لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (London School of Economics and Political Science)

LSE تنها دانشگاه بریتانیاست که فقط و فقط مخصوص علوم اجتماعی است و رتبه ۳۵ ام جهانی دارد. البته رتبه دانشگاه در رنکینگ هایی که فقط مخصوص رشته های خاصند خیلی بالاتر است که همین موضوع به خوبی نقش مهم رشته هایی مثل مردم شناسی، سیاست، جامعه شناسی، حقوق و حسابداری را در دنیا نشان می دهد. این دانشگاه هم به عنوان دانشگاهی بین المللی دانشجویانی به ۱۰۰ زبان مختلف دارد. دانشگاه در خیابان «چنسری لین» در نزدیکی قلب شهر قرار دارد که از قدیم تا به حال دفاتر مشاوره ای و حقوقی زیادی در این خیابان وجود داشته است.

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشگاه کوئین مری لندن (Queen Mary)

این دانشگاه رتبه ۱۲۷ ام جهانی دارد و کارهای آموزشی و تحقیقاتی زیادی در رشته هایی مثل دندان پزشکی و پزشکی انجام می دهد. اگر می خواهید در رشته حقوق ادامه تحصیل بدهید این دانشگاه یکی از بهترین موسسات است چون رتبه رشته حقوق آن بعد از دانشگاه های آکسفورد و کمبریج در جایگاه سوم قرار دارد. تا به حال محققان این دانشگاه موفق شدند ۶ جایزه نوبل به دست بیاورند. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه Mile End در کنار کانال ریجنت و در نزدیکی شرق لندن قرار دارد.

دانشگاه کوئین مری لندن

دانشگاه رویال هالووی (Royal Holloway)

در حالی که تعدادی از بهترین دانشگاه های شهر در نواحی مرکزی لندن قرار دارند بعضی از آن ها هم هستند که کمی دورترند. این دانشگاه در واقع در نزدیکی شهر Egham قرار دارد و با قطار کمتر از یک ساعت، از مرکز لندن فاصله دارد. دانشگاه رتبه ۲۵۹ ام جهانی دارد و از بین ۹,۸۴۴  دانشجو بیش از ۳۰ درصد آن ها از خارج از بریتانیا به این دانشگاه آمده اند. دانشگاه رویال هالووی رشته های مختلف و متنوعی را پوشش می دهد و به خصوص در رشته های هنر و انسانی خیلی قوی عمل می کند. این دانشگاه تعدادی از زیباترین پردیس های بریتانیا را دارد به درد کسانی می خورد که دوست دارند کمی از هیاهو و شلوغی مرکز لندن فاصله داشته باشند و در عین حال در یکی از بهترین دانشگاه های این شهر درس بخوانند.

دانشگاه رویال هالووی

دانشگاه برونل | Brunel University

این دانشگاه پس از مهندس Isambard Kingdom Brunel به این نام نیز نام گذاری شد. جالبه که بدونید این دانشگاه یکی از بهترین ها در جهان به منظور تدریس دروس مهندسی شناخته شده است. البته این دانشگاه در دوره های مختلفی نظیر هنر، تجارت، حقوق، پزشکی، علوم اجتماعی و ورزش خدمات علمی خودش را به دانشجویان نیز ارائه می دهد. این دانشگاه حدود ۱۲۵۵۰ دانشجو از ۱۱۰ کشور دنیا دارد.

دانشگاه برونل

دانشگاه بیرکبک | Birkbeck College, University of London

دانشگاه بیرکبک لندن در سال جاری  به عنوان ۳۰۶ امین دانشگاه در جهان شناخته شده و به دانشجویان خود این اجازه می دهد تا در دوره های شبانه و روزانه ی این دانشگاه نیز تحصیل کنند. بسیاری از دانشجویان در این دانشگاه می توانند دوره ی نیمه وقت می توانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ثبت نام کنند و اقدام به تحصیل می کنند.

دانشگاه بیرکبک

دانشکده پژوهش‌های شرقی و آفریقایی (School of Oriental and African Studies)

این دانشگاه که در سال ۲۰۱۸ موفق شد به رتبه ۲۹۶ دنیا برسد بر روی زبان، فرهنگ و جوامع آسیا، آفریقا، خاور میانه و نزدیک تمرکز دارد و تنها موسسه آموزشی اروپاست که وارد این حیطه شده است. بیش از نیمی از دانشجوهای این دانشگاه از خارج از بریتانیا و از ۱۳۳ کشور دنیا به اینجا آمده اند. دانشگاه در ناحیه Bloomsbury لندن قرار دارد، ناحیه ای که به میدان های باغی جذاب، تاریخچه هنری و ساکنانی روشنفکر معروف است. این دانشگاه که در سال ۱۹۱۶ تاسیس شده به تازگی یکصدمین سالگردش را جشن گرفته و خیال دارد در ۱۰۰ سال آینده هم به موفقیت های بیشتری برسد.

منبع: topuniversities.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد