بلیط هواپیما

۱۰ رستوران برتر شهر دوشنبه، پایتخت رنگارنگ تاجیکستان

بهترین رستوران های شهر دوشنبه

جمهوری مستقل تاجیکستان شاید سن زیادی نداشته باشد، اما تمدن تاجیک ها چیزی حدود ۳۰۰۰ سال قدمت دارد. تاجیکستان کشوری منحصر به فرد است، چرا که تمدن و فرهنگش از امپراطوری ساسانیان، تمدن چین باستان و همچنین اعراب تاثیر گرفته است. دوشنبه، پایتخت این کشور مملو است از آثار معماری باستانی که از روزگاران دور به یادگار مانده اند. تاجیک ها ایران را بسیار دوست دارند و یکی از آرزوهایشان، تماشای آثار باستانی کشورمان از نزدیک است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین رستوران های شهر دوشنبه را برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، معرفی کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بهترین رستوران های شهر دوشنبه

معرفی بهترین رستوران های شهر دوشنبه

ال شام | Al Sham

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دوشنبه در تاجیکستان
راهنمای سفارت تاجیکستان و اخذ ویزای این کشور
هزینه های سفر به تاجیکستان

همانطور که از نام ال شام پیداست، این رستوران تمی کاملا عربی دارد. رستوران ال شام بهترین و با کیفیت ترین غذاهای عربی و خاورمیانه ای را در پایتخت تاجیکستان ارائه می کند. دیوارهای فضای زیبای داخلی این رستوران با نمای چوبی پوشیده شده اند و بر روی این چوب ها، تصایر شخصیت های معروف دنیای عرب نقاشی شده است. در فضای بیرونی رستوران هم تراس های بزرگ و با صفایی برای میهمانان در نظر گرفته شده اند. در تمام مدنی که مراجعان غذای خوشمزه خود را صرف می کنند، موسیقی عربی به طور زنده نواخته می شود. در هنگام غروب هم هنرمندانی از دنیای عرب رقص های محلی عربی را در رستوران اجرا می کنند. در این رستوران، میهمان نوازی به سبک عربی را در محیطی سنتی و زیبا تجربه خواهید کرد.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، ال شام رجبوف ۱۱

غذای عربی در رستوران ال شام دوشنبه

چایخانه روخات | Chaykhona Rokhat

چایخانه روخات که به “دوشنبه کلاسیک” هم شهرت دارد، در سال ۱۹۵۸ و در زمانی که هنوز تاجیکستان زیر نظر شوروری اداره می شد، افتتاح شد. این رستوران ترکیبی از فرهنگ اصیل ایرانی و فرهنگ عصر شوری است و مکان مناسبی برای نوشیدن یک فنجان چای، دم کرده های معروف سنتی تاجیک و همچنین خوردن برخی از غذاهای سنتی است. این چایخانه در دو طبقه احداث شده و تمامی دیوارها و سقف آن به شکل زیبایی نقاشی و تزئین شده اند.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، بزرگراه رودکی ۸۴، چایخانه روخات

چای خانه روخات در دوشنبه

رستوران سیم سیم | Sim-Sim Restaurant

سیم سیم هم یکی از بهترین رستوران های شهر دوشنبه است که فاصله کمی با مرکز شهر دارد. در این مکان انواع و اقسانم غذاهای محلی با کیفیت مناسبی عرضه می شوند. در این مکان می توانید از صرف یک غذای محلی لذت ببرید و یا در ایوان با صفای آن که رو به رودخانه وارزوب است، بنشینید و در حای که موسیقی محلی گوش می دهید، سرویس چای محلی خود را سفارش دهید.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان خواجدولاعوا ۲، رستوران سیم سیم

پخت نان محلی در رستوران سیم سیم

رستوران مرو | Merve Restaurant

زوج های جوان بسیاری، مراسم عروسی خود را در این رستوران بزرگ برگزار می کنند. در رستوران مرو انواع غذاهای تاجیکی و غذاهای ترک سرو می شود. غذای معروف “اوش” (Osh) با قطعات ریز شده گوشت، هویج و انواع ریشه ها، به همراه پاستا، میوه های خشک شده و انواع کباب هم در این رستوران سرو می شوند. رستوران مرو یکی از بهترین رستوران های شهر دوشنبه است که می توانید به آن سر بزنید.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان دروژبی نارودوف ۴۷، رستوران مرو

رستوران تفلیس | Tiflis

رستوران تفلیس، در میان گردشگران بین المللی و افراد بومی محبوبیت زیادی دارد. در اینجا بهترین غذاهای گرجستانی ارائه می شوند، تا جایی که برخی از مردم این رستوران را بهترین رستوران گرجی در خارج از مرزهای کشور گرجستان می دانند. بهترین نان های پنیری و همچنین غذاهای گیاهی را هم می توانید در این رستوران پیدا کنید. تفلیس به خاطر غذاهای تهیه شده از بادمجان هم شهرت زیادی دارد. در سفر خود به دوشنبه حتما سری هم به این رستوران با کیفیت بزنید.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان بخزود ۲، رستوران تفلیس

غذای گرجی در رستوران تفلیس

رستوران کوهروس | Kuhsor

رستوران کوهروس در داخل هتل زیبای سرنا (Serena) در قلب شهر دوشنبه قرار گرفته است. در این رستوران فقط شام سرو می شود. این رستوران بر روی سقف هتل ساخته شده و یکی از خوش منظره ترین مکان ها برای صرف یک وعده شام در مرکز شهر دوشنبه است. از بلندای هتل سرنا می توانید نمای رشته کوه های مجاور دوشنبه را تماشا کنید. اگر به دنبال فضایی رمانتیک و آرام برای صرف شام به همراه همسرتان می گردید، رستوران کوهروس بهترین گزینه برایتان خواهد بود.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان رودکی ۱۴، هتل سرنا

هتل سرنا در دوشنبه

رستوران بار وستوچنی | Bar Vostochny

بار وستوچنی در در خیابان اصلی شهر دوشنبه، یعنی خیابان رودکی قرار دارد. این رستوران به خاطر نان های تازه و خوشمزه محلی که همانجا پخت می شوند و شیشلیک های خوشمزه اش شهرت زیادی در کل تاجیکستان دارد. نزدیکی این رستوران به پارک رودکی هم یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن است. پس از صرف شام و یا ناهار در یکی از بهترین رستوران های شهر دوشنبه می توانید تا پارک رودکی قدم بزنید و از مناظر این پارک لذت ببرید.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان رودکی ۵۶، رستوران بار وستوچنی

شیشلیک در رستوران بار وستوچنی

خانه استیک دوشنبه | Steak House

خانه استیک یک رستوران محبوب در مرکز شهر دوشنبه است. در این جا خوشمزه ترین استیک شهر را که با گوشت تازه تهیه می شود، می توانید امتحان کنید. در منوی این رستوران، سوشی هم سرو می شود. به غیر از یک شب، در ۶ شب از هفته گروه های موسیقی معروف شهر آثاری هنری خود را اجرا می کنند.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان بخزود

رستوران تراکتور اوکراینی | Ukrainian Traktir

تراکتور اوکراینی هم یکی از بهترین رستوران های شهر دوشنبه است. در منوی دو زبانه این رستوران (روسی و انگلیسی) انواع و اقسام غذاهای خوشمزه اوکراینی را می توانید تجربه کنید. خود بنای رستوران، همانن یک جاذبه گردشگری است. فضای درونی با نقاشی های زیبا، عتیقه جات، زیور آلات، شاخ های بزرگ گوزن و … تزئین شده اند تا میهمانان حس بودن در یک موزه را داشته باشند.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان رودکی، رستوران تراکتور اوکراینی

خانه استیک دوشنبه

رستوران کیش میش | Kish-Mish

کیش میش یکی دیگر از بهترین رستوران های شهر دوشنبه است که در فضایی سنتی، غذاهای محلی تاجیکستانی را سرو می کند. فضای این رستوران همانند سفره خانه های خودمان است و با نقاشی ها و اشیایی تاریخی تزئین شده است.

آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان سومونی، رستوران کیش میش

منبع: theculturetrip.com

معرفی فرودگاه بین المللی دوشنبه
معرفی فرودگاه بین المللی دوشنبه
راهنمای سفر به تاجیکستان
راهنمای سفر به تاجیکستان
راهنمای سفارت تاجیکستان و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت تاجیکستان و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفر به دوشنبه در تاجیکستان
راهنمای سفر به دوشنبه در تاجیکستان