بهترین زمان سفر به مالزی

جغرافیای مالزی+ بهترین زمان سفر

کشور مالزی، در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و از طرف شمال با تایلند، از طرف جنوب با سنگاپور و از طرف غرب، با اندونزی همسایه است. کشور مالزی، آب و هوای استوایی و با رطوبت بالا دارد و با توجه به بارش باران های موسمی که باران هایی سیل آسا هستند، همیشه برای گردشگران سوال است که بهترین زمان سفر به مالزی کی است. در ادامه همراه الی گشت باشید تا با آب و هوای این کشور و بهترین زمان سفر به آن، بیشتر آشنا شوید:

بهترین زمان سفر به مالزی
مطالب مرتبط:
نگاهی بر غذای ملی مالزی، ناسی لماک
معرفی هتل گرند میلینیوم در مالزی + تصویر

به طور کلی، آب و هوای استوایی مالزی و البته با رطوبت بالا آن هم در تمام سال ممکن است برای بعضی از افراد آزار دهنده باشد. دمای هوا در این کشور، در تمام طول روز از ۳۰ درجه بیشتر می شود و شب ها هم کمتر از ۲۰ درجه نمی شود. آب و هوای این کشور، تقریبا همیشه ثابت است و چندان تغییری نمی کند و دلیل آن هم، وجود کوه های Titiwangsa در شرق کشور و جزیره سوماترا است که مانند حصاری این کشور را محاصره کرده اند و به همین دلیل، در هر ماه فقط ممکن است چند درجه تغییر دما داشته باشد.
اما اگر به مالزی سفر می کنید، چیزی که باید همیشه منتظر آن باشید، بارش باران است. طبیعت سرسبز و زیبای جنگلی این کشور هم به دلیل بارش همین باران هاست.

سفر به مالزی

کی به مالزی سفر کنیم؟

ماه های شهریور تا فروردین، فصل بارش باران های موسمی در این کشور است اما با این حال باز هم هوا گرم است. در ماه های مهر و آبان که میزان بارش باران به ۲۷۰ میلیمتر می رسد، با بارانی ترین ماه سال روبرو هستیم و ماه دی با ۱۸۰ میلیمتر بارش، خشک ترین ماه سال در مالزی است.
در مورد بهترین زمان سفر به مالزی باید گفت همان طور که می دانید گردشگران مالزی به دلایل مختلفی به این کشور سفر می کنند، علاوه بر لذت بردن از ساحل و دریا و طبیعت زیبا، بازدید از جاذبه های فرهنگی تاریخی این کشور و یا تجربه ی طعم غذاهای محلی، می تواند دلایل دیگری باشد. اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی به این کشور بروید، باید اول منطقه سفرتان را مشخص کنید چون سفر به هر منطقه در زمان خاصی از سال مناسب است. به طور کلی، بهترین زمان سفر به ساحل شرقی مالزی بین ماه های خرداد و تیر است که با بارش کمتری مواجه می شوید. اگر هم در ماه های آبان تا بهمن به این کشور سفر کنید منطقه ی مناسب، ساحل غربی شبه جزیره است و برای گردش در سارواک هم ماه های خرداد و تیر مناسب هستند.

زمان سفر به مالزی

در مالزی چه لباسی بپوشیم

در هر وقتی از سال که به این کشور بروید، لباس کتان و غیر جذب، گزینه ی مناسبی است. علیرغم اسلامی بودن کشور، پوشش در آن آزاد است اما خانم ها ببهتر است لباس مناسب بپوشند و در آخر هم اینکه با توجه به متغیر بودن آب و هوا، بهتر است همیشه چتر همراهتان داشته باشید!

خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
ساعتی گشت و گذار در کوالالامپور
ساعتی گشت و گذار در کوالالامپور
آشنایی با مراکز خرید پنانگ در مالزی
آشنایی با مراکز خرید پنانگ در مالزی
معرفی شرکت هواپیمایی ایر آسیا
معرفی شرکت هواپیمایی ایر آسیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code