لذت و آرامش را در بهترین سواحل هند تجربه کنید

بهترین سواحل هند

وقتی صحبت از ورزش های آبی در هند باشد، اولین جایی در ذهن بیشتر ما شکل می گیرد، جزیره زیبای گوا است. در حال حاضر با توجه به این که تجربه ی ورزش های آبی در گوا، تنها به قشر مرفه تعلق ندارد و جزو تفریحات لوکس به حساب نمی آید، این تفریحات در جزیره گوا بیشتر از گذشته طرفدار پیدا کرده اند.  اما شهر گوا تنها جایی نیست که در هند می توانید به تفریحات آبی و ساحلی بپردازید، در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره بهترین سواحل هند به منظور گشت و گذار صحبت کنیم و تعدادی از آن ها را نام ببریم. در صورتی که قصد داریم با خرید تور هند به این کشور بروید حتما در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

بهترین سواحل هند

تامیل نادو

مطالب مرتبط:
برای دیدن این اتفاقات عجیب و باورنکردنی تنها باید به هند سفر کنید!
حقایقی جالب در مورد شبکه راه آهن هند
بهترین تورهای عکاسی حیوانات در حیات وحش هند

در ایالت تامیل نادو در جنوب چنای یکی از بهترین ساحل های این کشور وجود دارد که گزینه عالی برای موج سواری به شمار می آید. جزیره کوولونگ محلی که ساحل تامیل نادو در آن قرار دارد در گذشته محلی برای ماهیگیری به شمار می رفته است. در حال حاظر این منطقه به دلیل داشتن کافه و اقامتگاه های مناسب ساحلی که دارد تبدیل به یکی محبوب ترین مقاصد گردشگری و همینطور موج سواری به خصوص در بین جوانان شده است. در این منطقه می توانید دوره های مبتدی و حرفه ای موج سواری را تحت نظر حرفه ای ها بگذرانید.

تامیل نادو

ساحل باگا

یکی دیگر از بهترین سواحل هند که در شهر مشهور گواه قرار دارد ساحل باگا است. گردشگرانی که با تور گوا به هند سفر می کنند اغلب ساحل باگا را محلی عالی برای گذراندن وقت و بدست آوردن آرامش می دانند. این ساحل در شمال گوا قرار دارد و توسط درختان نارگیل زیبا احاطه شده است و به همین دلیل مکان مناسبی برای تفریحات آبی همچون آفتاب گرفتن، شنا کردن، قایق سواری و جت اسکی می باشد. همچنین رستوران ها و کافه هایی هم در این منطقه وجود دارد که می توانید در کنار آب های زلال ساحل باگا بنشینید و غذا یا نوشیدنی خودتان را میل کنید.

ساحل باگا

Karwar  | ساحل کاروار

یکی از زیباترین جزایر جنوب هندوستان، Karwar نامیده می‌شود که حال و هوایی شاعرانه دارد و شاید برایتان جالب باشد که بدانید شاعر معروف هندی با نام Rabindranath Tagore برای نوشتن اولین شعر خود، در این منطقه انگیزه کافی را به دست آورد. تمام خط ساحلی این جزیره را شن‌های سفید پوشانده است و وجود درخت‌های در حال رشد کنار دریا نیز بر زیبای این منطقه می‌افزاید.

ساحل کاروار

ساحل پالولم

یکی دیگر از بهترین سواحل هند در جنوب شهر گوا واقع است و توسط درختان نخل و جنگل های سرسبز احاطه شده است. این ساحل شامل خدمات و امکانات متنوعی نظیر رستوران های کوچک و همینطور تفریحات آبی مختلف می باشد. اگر آخر هفته ها به این ساحل بروید عده زیادی از مردم شهر گوا یا دیگر شهرهای نزدیک به این شهر را مشاهده خواهید کرد که برای تفریح و فعالیت های آبی به سمت این ساحل آمده اند.

گوکارنا

اگر فکر می کنید جزیره گوا زیادی توریستی است و یک جزیره بکر تر و محلی تر هندی را ترجیح می دهید، سواحل گوکارنا در جنوب هند، یکی از بهترین مقاصد برای شما است. در این جزیره می توانید دوره های متنوع موج سواری را که توسط آکادمی ای در همین منطقه برگزار می شوند بگذرانید. این آکادمی همچنین، اقامت گاه های ساحلی را هم در اختیار شما می گذارد تا از اقامتتان دراین جزیره زیبا نهایت لذت را ببرید.

ساحل پالم

ساحل کرالا

با شبکه ی عظیمی از دریاچه ها و رودخانه های آرام، کرالا یکی از بهترین مقاصد برای قایقرانی، تفریحات آبی و مخصوصا رفتینگ است. در کرالا میتوانید به تورهای روزانه قایقرانی در کانال های باریک و دیدنی آن بروید. منطقه وایاتاد در کرالا، بهترین جا برای تفریح هیجان انگیز رفتینگ است. اگر دنبال تفریحات آبی هیجان انگیز تری هستید که حسابی آدرنالین را به خونتان تزریق کنند، سواحل پایامبالام در شمال کرالا، بهترین جا برای تفریحات جت اسکی و پاراسل به شمار می آیند.

ساحل کرالا

ساحل ریشکش

ریشکش، پایتخت یوگای هند، فقط به تجربیات معنوی و آرامش بخش شهرت ندارد. این منطقه یکی از بهترین مقاصد برای رفتینگ رودخانه ای و قایقرانی در رودخانه ی گنگ است. در این منطقه، کمترین مسیر قایقرانی، حداقل چند ساعت طول می کشد. علاوه بر آن، ریشکش یکی از بهترین مقاصد برای کمپ زنی، پیاده روی های طولانی و تجربه هیجان انگیز زیپ لاین است. قایق سواری ایستاده هم یکی دیگر از تفریحاتی است که در ریشکش خیلی رواج دارد، حتی می توانید در حال قایقرانی یوگا را هم تجربه کنید!

ساحل کووالام

در شهر کرلا یکی دیگر از بهترین سواحل هند به نام ساحل کووالام واقع است که دارای مناظر طبیعی و بی نظیر ی می باشد. این ساحل برای درمان های Ayurveda نیز شناخته شده و شامل خدماتی نظیر ماساژ و مراکز خرید مشهور می باشد. سالانه میلیون ها گردشگری داخلی و خارجی به سمت این ساحل ججذب می شوند و اوقات خوشی را سپری می کنند.

ساحل کووالام

ساحل راداناگار

در ساحل راداناگار در جزیره Havelock ساحل دیگری که در لیست بهترین سواحل هند نیز قرار دارد. اگر چه این ساحل به اندازه س دیگر ساحل هایی که در گوا قرار دارد مورد بازدید قرار نگیرد اما جنگل های سرسبز و آب شفافی که در آن وجود دارد قطعا شما را به خود شیفته خواهد ساخت.

ساحل راداناگار

جزایر آندامان

در خلیج بنگال جزایری به نام آندامان وجود دارد که می توانید تفریحات آبی بسیاری را نظیر موج سواری، غواصی، پارسلینگ و جت اسکی را تجربه کنید. این سواحل از محبوب ترین مقاصد غواصی در هند هستند و بیشتر افراد برای تجربه ی غواصی به این منطقه سفر می کنند. اگر غواصی را برای اولین بار تجربه می کنید، در این جزیره می توانید ۱۵ دقیقه آموزش مبتدی را بگذرانید و بعد از آن به مدت ۴۵ دقیقه در آب های زیبای این جزایر غواصی کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد