بلیط هواپیما

بهترین تورهای عکاسی حیوانات در حیات وحش هند

معروف ترین تورهای عکاسی حیات وحش هند

اگر عکاس هستید، تورهای عکاسی حیات وحش هند می تواند مقصد بعدی سفر شما باشد. چه در ایران و چه در دنیا تورهای عکاسی حیات وحش بسیاری برگزار و هدایت می شود تا عکاسان بتوانند از گونه های نادر حیوانات یا گیاهان عکاسی کنند. قاره آسیا و شبه جزیره هند دارای تنوع زیستی و گیاهی فراوان و متنوعی است که علاقه مندان به خود را همواره جذب می کند. کشور هند تنها به خاطر جاذبه های توریستی معروف اش در دنیا شناخته شده نیست، بلکه بسیاری هند را به خاطر طبیعت زیبا و متنوع و گونه های حیوانی متعددش می شناسند. افراد بی شماری برای بازدید از این گونه ها به هند سفر کرده و در سافاری های اجرا شده شرکت می کنند. در این مطلب الی گشت شما را با تورهای عکاسی حیات وحش و تورهای طبیعت گردی در کشور هند آشنا می کنیم.

تور های عکاسی حیات وحش در هند

تور عکاسی بازدید از پلنگ

مطالب مرتبط:
برای تماشای حیات وحش اسپانیا کجا برویم؟
معرفی تورهای بازدید از بی نظیرترین حیوانات حیات وحش هند!
این آرزوی هر شخصی است: دیدن حیات وحش کنیا!

شما بسیاری از حیوانات قاره آفریقا را در هند نیز می بینید. از فیل و ببر گرفته تا پلنگ و سگ های وحشی! با این حال گونه های نادری همچون خرس پاندای سرخ هم در این ناحیه دیده می شود. بنابراین به دنبال تورهای عکاسی حیات وحش هند به این کشور سفر کنید. در این تور عکاسی حیات وحش به دنبال یافتن پلنگ وارد محیط زیست او شده و چند روزی را به مشاهده این حیوان باهوش و پنجه بزرگ می پردازید. در این سفر فوق العاده وارد سه پارک ملی متنوع کشور هندوستان شده و به تعقیب این حیوان خال خالی می پردازید. حتی اگر عکاس هم نباشید، می توانید در این تورها شرکت کنید. حتی شاید بتوانید دیگر حیوانات زیبا مانند خرس تنبل آسیایی، ببر و کرگدن نیز ببنید.

تور های عکاسی حیات وحش-ببر سیبری

در ذخیره گاه جنگل گوجورات گیر Gujarat’s Gir Forest Reserve می توانید به دنبال آخرین بازمانده های شیر آسیایی بگردید. سپس وارد پارک ملی کازیرانکا Kaziranga National Park خواهید شد. در این پارک با کرگدن در حال انقراض و تحت حمایت سازمان حیات وحش هند آشنا خواهید شد و در نهایت در پارک ملی کانها Kanha National Park به دیدن پلنگ ها و فیل های آسیایی خواهید رفت. کل این تور، حدود ۱۵ روز طول می کشد و هزینه ای حدود ۵ هزار یورو برایتان خرج خواهد داشت. در هر کدام از تورهای این پارک های ملی با یک راهنمای ماهر همراه خواهید بود. راهنمای حیات وحش تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا حتی در بدترین شرایط، بتوانید پلنگ هند را پیدا کرده و از آن عکاسی کنید. با این حال اگر مایل بودید می توانید در هر یک از پارک های ملی که نام برده شد، نیز جداگانه در سافاری ها شرکت کرده و تنها از یک حیوان عکاسی کنید.

تور های عکاسی حیات وحش

عکاسی از بامزه ترین حیوان مشهور هند

از بامزه ترین حیوانات هند که می توانید برای دیدن آن در سافاری ها و تورهای عکاسی حیات وحش هند شرکت کنید، پاندای سرخ هندی است. در تورهای عکاسی می توانید با یکی از عکاسان معروف حیات وحش نیک گاربوت همراه بوده و برای جستجوی پاندای قرمز، پا به درون محیط طبیعی این حیوان زیرک بگذارید. این تور پر از ماجراجویی های شگفت انگیز در شرقی ترین ناحیه هیمالیا بوده و تجربیات شگفت انگیزی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در این سفر، شما وارد پارک ملی سینگالیا Singalila National Park ناحیه ای از سرزمین های دور افتاده وحشی در مرز بین نپال و هندوستان خواهید شد. این ناحیه با جنگل های وسیع و آب و هوای معتدلش، زیستگاه ایده آل پاندای قرمز زیرک است. می توانید در اقامتگاه کلبه ای هاربر Habre’s Nest که برای محافظت از این پانداهای قرمز ساحته شده است اقامت داشته باشید.

سپس به گروه های پیاده روی در طبیعت و محل زندگی این گونه نادر پستاندار بپیوندید. با کمک راهنماهای ماهر و حرفه ای می توانید پاندای قرمز زیرک را که در حیات وحش خود مخفی شده است، پیدا و از آن عکاسی کنید. در نهایت، وارد پارک ملی پانا Panna National Park خواهید شد، پارکی که محل اقامت بزرگترین گربه جهان یعنی ببر، آن هم در کنار دیگر گونه های وحشی حیوانات است. در این پارک حدود ۳۰ ببر حفاظت شده در کنار کرگدن ها، پرندگان وحشی و خرس ها زندگی می کنند که دیدن آن ها، می تواند موقعیت خوبی برای عکاسان حیات وحش دنیا باشد. مدت زمان این تورها ۱۱ روز بوده و اگر بخواهید در هر ۳ مکان نام برده حضور داشته باشید باید مبلغی حدود ۳ هزار یورو را برای آن در نظر بگیرید.

پاندای سرخ زیرک هند

جستجوی پرندگان هندی مکاس | Meccas

کشور هندوستان برای پرندگان مهاجر و پرندگان بومی، بهشت است و تورهای عکاسی حیات وحش هند بسیاری برای کشف معروف ترین نقاط حاره ای برگزار می شود. یک دوره تور کامل، حدود ۱۳ روز ادامه داشته و اولین توقف شما در چمبل Chambal خواهد بود. چمبل خانه پرنده درنا به نام انگلیسی Sarus Crane است. این منطقه حفاظت شده دارای بی شمار درنا است که طولانی ترین پرواز را در بین پرندگان جهان دارد. در این تورها ابتدا برای وارد تورهای رفتینگ شده و به دیدن پرندگانی همچون مرغ شیرجه زن هندی، مرغ ماهیخوار بزرگ، اردک منقار گوژپشتی، مرغابی، مرغ ماهیخوار، عقاب ماهیگیر و فلامینگو ها بروید. برای اقامت در باراتپور می توانید به یک کاخ مرمت شده و زیبا بروید. این اقامتگاه از منطقه حفاظت شده پرندگان مقدس به نام کئولادئو Keoladeo فاصله اندکی دارد. در این منطقه می توانید از ۳۷۰ گونه مختلف پرندگان که ۱۵۰ گونه آن را پرندگان مهاجر تشکیل می دهد عکاسی کنید. بسیاری از آن ها از منطقه سیبری وارد کئولادئو می شوند. در ادامه سفر خود وارد ساتپورا Satpura شوید. در این محل با یک کایاک در طول ذخیره گاه تاوا Tawa حرکت کرده و پرندگان نادر جهان را در این منطقه تماشا کنید.

تور های عکاسی حیات وحش- پرندگان

اگر به دنبال حیواناتی همچون پلنگ سفید یا پلنگ سیاه هستید نیز، در تورهای عکاسی حیات وحش هند دیگری که برگزار می شود، شرکت کنید. در پارک های ملی نگارهول Nagarhole National Park و دره دور یولی در لاداخ Ladakh’s Ulley Valley می توانید با عکاسان معروف دنیا همراه باشید و از تنها بازمانده های این دو گونه گربه های بزرگ عکاسی کنید. در پارک ملی نگارهول تنها یک جفت پلنگ سیاه دیده شده که در تورهای ۹ روزه ای که برای دیدن این حیوان برگزار می شود می توانید آن را ببینید. همچنین تورهای عکاسی حیات وحش که برای دیدن پلنگ سفید سیبری برگزار می شود، عموما ۱۷ روز طول می کشد.

منبع: wanderlust.co.uk

بازگشت فلامینگوها به دریاچه ارومیه
بازگشت فلامینگوها به دریاچه ارومیه
برترین تالاب های دنیا برای تماشای حیات وحش + تصویر
برترین تالاب های دنیا برای تماشای حیات وحش + تصویر
بزرگترین باغ وحش های دنیا کدام ها هستند؟
بزرگترین باغ وحش های دنیا کدام ها هستند؟
حیات وحش بی نظیر در این دو پارک آفریقای جنوبی
حیات وحش بی نظیر در این دو پارک آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code