معرفی بهترین شهرهای هند برای تحصیل

بهترین شهرهای هند برای تحصیل

آیا تا به حال زیاد به تحصیل در هند فکر کرده اید؟ اگر جوابتان به این سوال بله است پس این نوشتار الی گشت را تا انتها بخوانید چرا که در آن ما به شما ۵ مورد از بهترین شهرهای هند برای تحصیل را معرفی کرده ایم. این شهرها بر اساس رتبه بندی ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شده است، رتبه های بالایی را از بین دیگر دانشگاه های آسیا به دست آورده اند.

  • کانپور

این شهر که در ایالت اوتار پرادش در شمال کشور هند قرار دارد، یکی از قدیمی ترین شهرهای مهم و صنعتی کشور هند هم هست. این شهر هنوز هم به مانند گذشته به خاطر دباغ خانه های بسیار زیادش شناخته شده است به طوری که به آن لقب شهر چرم جهان را داده اند. در بحبوحه ی صنعتی شدن شهر بود که نام و آوازه ی آن بیشتر پیچیده شد و کانپور به عنوان یکی از شهرهای مدرن و جذاب هم در بین توریست ها و در بین مردم هند شناخته شد.

کانپور بین دو رودخانه ی اصلی هند یعنی رود بسیار مهم گنگ به شمال و رود پاندو در جنوب قرار گرفته است. رود گنگ برای جمعیت ۹۴۰ میلیون نفری مذهبی که در هند وجود دارد بسیار مهم و مقدس است و از طرف دیگر هم از نظر استراتژیکی بسیار پر اهمیت است چرا که بسیاری از پایتخت های استانی مهم در انشعابات این رود واقع شده اند. آب و هوای این منطقه به گونه ای است که تابستان ها و زمستان های آن بسیار احساس می شود در صورتی که ماه های دیگر کمتر به چشم می آیند.

بهترین شهرهای هند برای تحصیل | کانپور
مطالب مرتبط:
۱۲ مسیر معروف برای طبیعت گردی در هند
معروف ترین شهرهای هند کدام هستند!

اما حالا برویم سراغ این موضوع که چرا کانپور به یکی از بهترین شهرهای هند برای تحصیل تبدیل شده است، اگر دنبال ادامه تحصیل در کشور هند هستید باید بدانید که دانشگاه های زیادی در کانپور وجود دارند که Indian Institute of Kanpur (IITK) مهم ترین آن ها است و در رتبه بندی ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شده است رتبه ی چهارم را به دست آورد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین موسسات تکنولوژی در هند است.

  • بمبئی

بمئبی دوست داشتنی، شهری که شلوغ ترین شهر کشور هند است و محل زندگی ۱۸٫۴ میلیون نفر! شهری که پر از جاذبه های مختلف است و البته دانشگاه های زیادی را هم در خود جای داده است که از بین آن ها می توان به  Indian Institute of Technology Bombay (IIT Bombay) اشاره کرد که توانسته در رتبه بندی، رنک سوم دانشگاه های هند را به دست بیاورد.

داستان بمبئی از هفت جزیره ای شروع می شود که گمان می رود از ۲۰۰۰ سال پیش، سکونت در آن ها شروع شده است. شهر بمبئی نه تنها شلوغ ترین شهر کشور هند است، بلکه ثروتمندترین شهر این کشور هم محسوب می شود  به همین دلیل است که بسیاری از مردمی که در شهرهای دیگر هند هستند، خواهان زندگی در بمبئی هستند.

بهترین شهرهای هند برای تحصیل | بمبئی
  • دهلی

شهرهای کمی در هند وجود دارند که به اندازه ی این یکی تاریخی باشند. اولین سکونت ها در این شهر حدود ۲۵۰۰ سال پیش شروع شده است و تمام مدرنیته ای که حالا در این شهر می بینید، حاصل چندین و چند بار مرمتی است که در آن اتفاق افتاده است. دهلی مدرن حالا به نسبت گذشته آرام تر است و با ۱۶ میلیون جمعیت دومین شهر پر جمعیتی هند بعد از بمبئی محسوب می شود. شهر دهلی دیدنی های تاریخی زیادی مثل قلعه ی سرخ و مقبره ی همایون را دارد که هر دو از مهم ترین جاذبه های شهر هستند.

به اضافه ی اهمیت تاریخی و استراتژیک دهلی، این شهر یکی از اصلی ترین قطب های تحصیلی در هند و از بهترین شهرهای هند برای تحصیل است و تعدادی از تاپ ترین دانشگاه های این کشور را در خود جای داده است. این شهر دانشگاه های مثل University of Delhi، Jawaharlal Nehru University و Guru Gobind Singh Indraprastha University را دارد که هر سه از بهترین دانشگاه های هند هستند.

بهترین شهرهای هند برای تحصیل | دهلی
  • چنای

چنای در گذشته به عنوان مدرس هم شناخته می شد و نقش مهمی در صنعت اتوموبیل هند دارد. شهر چنای در دنیا به خاطر تلفیق جالب ارزش های سنتی و مدرن شناخته شده است و پایتخت ایالت تامیل نادو است. این شهر در جنوب هند قرار دارد و به خاطر سیستم تحصیلی خوبش هم شناخته شده است.

در چنای می توانید رودخانه ها و دریاچه ها و کانال های آبی بسیار زیادی را ببینید. یکی از مواردی که برای افرادی که به دنبال بهترین شهرهای هند برای تحصیل هستند، اهمیت دارد آب و هوای شهر است  و در مورد چنای باید گفت که آب و هوای این شهر به مقدار زیادی بستگی به ریزش باران های موسمی دارد. شهر چنای تعدادی از بهترین و دیدنی ترین سازه های هند را که تاریخشان به قرن هفتم و هشتم بر می گردد را هم دارد اما مثل دیگر شهرهای هند، افرادی که به این شهر می روند باید انتظار دیدن معماری های مدرن را هم داشته باشند.

این شهر یکی از مقاصد پر ارزش تحصیلی در هند است و افرادی که علاقه به تحصیل در شاخه های تکنولوژی دارند، دانشگاه University of Madras برای آن ها انتخاب خوبی است.

بهترین شهرهای هند برای تحصیل | چنای
  • بنگلور

بنگلور سومین شهر پر جمعیت کشور هند است که تاریخی در پس خود دارد که هنوز هم که هنوز است بسیاری از موارد آن حل نشده باقی مانده است. سازه های تاریخی زیادی در بنگلور وجود دارند و از طرف دیگر نیمه ی مدرن شهر باعث شده است تا افرادی که سراغ بهترین شهرهای هند برای تحصیل می گردند، به بنگلور هم به عنوان یکی از گزینه های اصلی فکر کنند.

بهترین شهرهای هند برای تحصیل | بنگلور

بسیاری از حرفه ای ترین موسسات تحصیلی در بنگلور هستند که از میان آن ها می توان به موسسه ملی طراحی، موسسه بین المللی آی تی و مدرسه ی قانون بنگلور اشاره کرد. جامعه ی تحصیلی در حال رونق این شهر باعث شده تا بنگلور به یکی از قطب های اصلی متفکران و افراد حرفه ای تبدیل شود.

منبع: topuniversities.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد