معرفی بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیا

بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر

فیلم های سینمایی که موضوع سفر دارند، علاقه مندان خاص خود را در سراسر دنیا دارند. این فیلم ها باعث می شوند که ما بخواهیم به مکان های مختلف دنیا سفر کنیم و ماجراهایی که در آن فیلم ها دیده ایم را تجربه کنیم. صدها فیلم با موضوع سفر در دنیا ساخته شده اند، با الی گشت همراه باشید تا شما را با چند مورد از بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیا آشنا سازیم.

بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر

یک سال خوب | A Good Year

یکی از بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیا، کمدی – درامی انگلیسی – آمریکایی به نام یک سال خوب است. این فیلم با بازی زیبای Russell Crow درباره یک کارگزار سرمایه گذاری بریتانیایی است که تمام دارایی های عمویش در فرانسه را به ارث می برد. پس از این ماجرا زندگی او تغییرات زیاد و جالب توجهی می کند.

سال خوب

زندگی پی | Life of Pi

در این درام آمریکایی که سال ۲۰۱۲ ساخته شده است، یک مرد جوان به نام پی که از فاجعه ای دریایی جان سالم به در برده است، سفری پر ماجرا و خطرناک را تجربه می کند. این مرد در جریان فیلم، با یک ببر بنگال که آن هم از فاجعه جان سالم به در برده است، رابطه ای عجیب بر قرار می کند.

فیلم سینمایی زندگی پی

ساحل | The Beach

فیلم سینمایی ساحل یکی از بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیا است که توسط دنی بویل (Danny Boyle) در سال ۲۰۰۰ کارگردانی شده است. در این فیلم که در حقیقت یک درام ماجراجویی است لئوناردو دیکاپریو ایفای نقش می کند. دیکاپریو به عنوان یک پسر جوان به تایلند سفر می کند و با راهنمایی یک نقشه عجیب و غریب سعی در پیدا کردن ساحلی طلایی و زیبا دارد.

فیلم سینمایی ساحل

مسیرها | Tracks

این فیلم درام استرالیایی بر اساس کتاب خاطرات مشهور Robyn Davidson در سال ۲۰۱۳ تولید شده است. این فیلم در مورد زنی جوان است که که تک و تنها و فقط با چهار شتر و سگش، از طریق بیابان استرالیا به اقیانوس هند سفر می کند.

فیلم سینمایی مسیر

راه | The Way

یک پدر میان سال، بعد از اینکه پسر جوان خود را از دست می دهد، به منظور خودشناسی قصد سفر به زادگاه خودش را می کند. در این سفر پر ماجرا او با مردم بسیاری با ادیان و فرهنگ های مختلف آشنا شده و سبک زندگی خود را تغییر می دهد. این درام آمریکایی در سال ۲۰۱۰ توسط Emilio Estevez کارگردانی شده است.

فیلم سینمایی راه

در میان جاده | On the Road

این فیلم بر اساس رمانی به همین نام، که در سال ۱۹۵۷  توسط Jack Kerouac نوشته شده است، تولید شده. این فیلم درام ماجراجویی در سال ۲۰۱۲ و توسط Walter Salles ساخته شده است. موضوع این فیلم، سفر پر ماجرای Kerouac به همراه دوستانش در اواخر سال ۱۹۴۰ در ایالات متحده آمریکاست.

فیلم سینمایی در میان جاده

زندگی راز گونه والتر میتی | The Secret Life of Walter Mitty

در این فیلم کمدی – درام آمریکایی که در سال ۲۰۱۳ تولید شده است، والتر میتی که یک رویا پرداز و کارمند مجله longtime است برای یافتن لوکیشن عکس روی جلد آخرین شماره مجله، سفری پر ماجرا و جالب را آغاز می کند. در این فیلم سینمایی بازیگر نقش والتر میتی، Ben Stiller است.

زندگی راز گونه والتر میتی

زیر خورشید توکسان | Under the Tuscan Sun

زیر خورشید توکسان، یکی دیگر از بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیاست. این فیلم یک کمدی – درام عاشقانه است که در آن Diane Lane نقش نویسنده ای فرانسوی را بازی می کند که بعد از طلاق همسرش، ویلایی را در توکسان خریداری می کند. او قصد دارد سبک زندگی اش را تغییر دهد و از خود آدم جدیدی بسازد.

فیلم سینمایی زیر خورشید توکسان

سفر به طبیعت وحشی | Into the Wild

این فیلم هم بر اساس کتابی به همین نام، نوشته Jon Krakauer در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است. این درام در رابطه با جوانیست که پس از فارغ التحصیلی از مدرسه، امامی دار و ندار خود را رها می کند، پس اندازش را هم به خیریه می بخشد و به صورت هیچ هایک قصد سفر به آلاسکا برای زندگی را دارد.

سفر به طبیعت وحشی

مستعمره (کولونیا) | Colonia

مستعمره یک فیلم تاریخی – رمانتیک است که در سال ۲۰۱۵ تولید شده. کارگردان این فیلم Florian Gallenberger است. مستعمره داستان زندگی زنی جوان است (Emma Watson) که به دنبال همسرش ربوده شده اش (Daniel Bruhl) می گردد. داستان این فیلم در زمان کودتای نظامی سال ۱۹۷۳ در جنوب کشور شیلی است. بدون شک مستعمره یکی از بهترین فیلم های سینمایی با موضوع سفر در دنیاست.

فیلم سینمایی مستعمره - colonia

اورست | Everest

اورست یک فیلم ماجراجویی در کوهستان است که بر اساس داستان واقعی و تلخی که در سال ۱۹۹۶ در کوه اورست رخ داده، ساخته شده است. حادثه ای که در آن ۸ نفر جان خود را از دست دادند. این فیلم تلاش های دو گروه کونوردی را برای بقایشان نشان می دهد. داستان این فیلم هنوز هم یکی از تلخ ترین وقایعیست که در دنیای کونوردی رخ داده است.

فیلم سینمایی اورست - everest

هکتور و جستجوی شادی | Hector and the Search for Happiness

هکتور و جستجوی شادی یک کمدی – درام انگلیسی – آلمانی – کاناداییست که بر اساس رمانی به همین نام نوشته Francois Lelord تولید شده است. این فیلم در سال ۲۰۱۴ و توسط Peter Cgelsom کارگردانی شده است. داستان این فیلم درباره یک روانپزشک دمدمی مزاج است که برای پیدا کردن راز شادی، تصمیم می گیرد به کل دنیا سفر کند.

فیلم سینمایی هکتور و جستجوی شادی

سفر به سمت سرما: سفر روح | Into the Cold: A Journey of the Soul

این فیلم، یک فیلم مستند است که توط Sebastian Copeland نوشته و کارگردانی شده است. داستان این فیلم درباره سفر دو مرد به قطب شمال در سال ۲۰۰۹ است. در این فیلم مستند، که یکی از بهترین فیلم های سینمای با موضوع سفر در دنیاست، کاپلند و همکارش کیت هگر، ۴۰۰ مایل  سفری سخت و پر ماجرا را در هوایی بسیار سرد شروع می کنند.

سفر به سمت سرما: سفر روح

ملاقات در پایان دنیا | Encounters at the End of the World

این فیلم نیز یک فیلم مستند آمریکایی ساخته Werner Herzog است که در سال ۲۰۰۷ تولید شده. او به ایستگاه McMurdo در قطب جنوب سفر می کند و به دنبال زیبایی های این مکان و فرهنگ های مختلف آن می گردد.

فیلم سینمایی ملاقات در پایان دنیا

البته فیلم های بی شمار دیگری هم در دنیا با موضوع سفر ساخته شده اند. شاید ساخت چنین فیلم هایی در ایران، بتواند باعث  رونق گردشگری سینما در کشورمان شود.

منبع: list25.com

چه نکاتی برای سفر به گوا باید بدانید!
چه نکاتی برای سفر به گوا باید بدانید!
صفر تا صد وسایل مورد نیاز سفر در جاده که از یاد می روند!
صفر تا صد وسایل مورد نیاز سفر در جاده که از یاد می روند!
اسکی در گرجستان چه مزایایی دارد؟
اسکی در گرجستان چه مزایایی دارد؟
نکات طلایی و کاربردی برای گیاهخواری در سفر
نکات طلایی و کاربردی برای گیاهخواری در سفر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code