بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند

مسیرهای طبیعت گردی در تایلند

تور تایلند یعنی سفر به سرزمین شگفتی ها، حتما تا به حال چیزهای زیادی در مورد این کشور دیدنی شنیده اید و یا تصاویری از طبیعت بکر و خاص آن دیده اید و یا شاید هم به آن سفر کرده اید. طبیعت سرسبز و جنگل های بکر با کوه های بلند در کنار دریایی که با رنگ آبی خوشرنگش خودنمایی می کند، بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور است. یکی از بهترین فعالیت هایی که در تایلند می توانید داشته باشید، طبیعت گردی و راهپیمایی در مسیرهای بهشتی آن است، مسیرهای پر چیپ و خمی که از بین مناظر بی بدیلی عبور می کند و معمولا هیچ وسیله ی نقلیه ای هم از آنها عبور نمی کند. در ادامه، الی گشت شما را با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند که راهنمایان تور مجرب آنها را پیشنهاد داده اند، آشنا می کند.

مسیرهای طبیعت گردی در تایلند
  • مسیر چیانگ مای به مای هونگ سون

مطالب مرتبط:
۵ نکته‌ای که قبل از سفر به تایلند بهتر است بدانید!
با این ۳ کار در تایلند محدودیت ها را دور بزنید!

یکی از مسیرهای قدیمی راهپیمایی، مسیر چیانگ مای به مای هونگ سون است که از بین بکرترین منطقه های طبیعی تایلند پوشیده از مه و کوهستان های سبز می گذرد. این مسیر از چیانگ مای شروع می شود و بعد از عبور از دره های سرسبز و پیمودن مسیری ۶ تا ۸ ساعته از راه های مملو از ارکیده، به مای هونگ سون می رسد. در طول مسیر، از یک روستا به نام Huay Hee Karen هم عبور می کنید که می توانید در یکی از خانه های سنتی آن اقامت کنید. مسیر چیانگ مای به مای هونگ سون مسیری چالش انگیز و سخت به همراه عبور از رودخانه است.

مسیر چیانگ مای به مای هونگ سون
  • مسیر چیانگ رای به چیانگ مای

اگر دوست دارید در کنار عبور از یکی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند، یک گشت و گذار فرهنگی هم داشته باشید، پیشنهاد ما انتخاب این مسیر است. در این مسیر، با افراد بومی زیادی آشنا می شوید و در خانه  هایشان اقامت می کنید و با سبک زندگی و خصوصیات آنها آشنا می شوید، علاوه بر گذر از طبیعت زیبا، در مسیر از کنار قبایل بومی هم می گذرید و می توانید با راه و روش گذران زندگی شان بیشتر آشنا شوید. مسیر چیانگ مای به چیانگ رای، بهترین مسیر راه نوردی در تایلند برای تماشای بومیان این کشور است.

مسیر چیانگ رای به چیانگ مای
  • پارک ملی سری فانگ نگا

شاید فکر کنید که راهپیمایی و طبیعت گردی بدون وسایل نقلیه یعنی گذر از مسیرهای صعب العبور که قرار است پاهایتان را شکنجه دهد و به نفس نفستان بیندازد! اما اصلا اینطور نیست و هدف از انتخاب مسیرهای طبیعت گردی در تایلند در واقع لذت بردن از طبیعت و تجربه ی راحتی است. اگر دوست دارید که لوکس طبیعت گردی کنید، پارک ملی سری فانگ نگا در تایلند جای بهتری به نسبت دو جای قبلی است چرا که در آن می توانید در اقامتگاه های لوکسی که در خائو لاک khao Lak وجود دارد، اقامت کنید. این پارک، مسیری ۸ کیلومتری برای راهپیمایی دارد و در طول راه از مناظر شگفت انگیزی رد می شوید و مجبورید از رودخانه ای عبور کنید که برای عبور از آن باید شنا کنید.

پارک ملی سری فانگ نگا
  • پانگ مافا

در این مسیر، از مزرعه های بیشماری رد می شوید و از دل جنگل ها عبور می کنید و در طول راه هم می توانید در ۲ روستا اقامت کنید و از مردم روستا چیزهای زیادی یاد بگیرید.

پانگ مافا
تصاویر بازارهای رنگارنگ شبانه در تایلند
تصاویر بازارهای رنگارنگ شبانه در تایلند
پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی
پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی
راهنمای اقامتی چند ماهه در بانکوک تایلند
راهنمای اقامتی چند ماهه در بانکوک تایلند
معرفی هتل ۴ ستاره مارول در بانکوک
معرفی هتل ۴ ستاره مارول در بانکوک