بهترین مسیرهای قایقرانی در جهان

شناور باشید تا از زیبایی این شهر ها لذت ببرید

برخی از شهرهای زیبا؛ دیدنی و عموما مشهور جهان، دارای بخش هایی هستند که در کنار دریا یا یک تالاب واقع شده است. به سیدنی و بندرگاه زیبا و دیدنی آن فکر کنید، بخش مرکزی ونکوور، شاخابه واقع در کنار معدن زغال سنگ نیویورک، کیپ تاون، سانفرانسیسکو، هنگ کنگ و ده ها شهر دیگری که می توان آن ها در این فهرست گنجاند.

بهترین راه برای بهره بردن از زیبایی این شهرها، عموما مناظر آن در کنار آب است. بیشتر این شهرها دارای قایق های گردشگری هستند و گردشگران می توانند با قایق های ویژه، تجربه ای تکرار نشدنی از حضور در شهر داشته باشند. عموم این شهرها دارای شبکه ای از حمل و نقل آبی بوده و این سیستم حمل و نقل عمومی خود از دیگر جاذبه های این شهرها محسوب می شود. من در بسیاری از این شهرها در گوشه و کنار جهان بوده ام و بدون اغراق تمامی آن ها شگفت انگیز و زیبا هستند. البته من این فهرست را به هفت شهر محدود کرده و در آن زیباترین بندرها و شهرهایی که در کنار آب قرار دارند را معرفی می کنم. اگر به یکی از این شهرها سفر می کنید؛ حتما برنامه قایق سواری را در سفر خود گنجانده و از مناظر زیبای اطراف، لذت ببرید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

  • کیپ تاون: از اسکله ویکتوریا و آلبرت (V&A) سوار قایق هایی که به مقصد جزیره روبن (Robben) می روند شده و نمایی زیبا از چشم انداز و افق کیپ تاون را به همراه کوهستان مشهور تیبل (Table Mountain) در پس زمینه شهر، مشاهده کنید و تنها چیزی که از مشاهده این مناظر زیبا گیرتان می آید، لذت باشد و بس.
جزیره روبن
مطالب مرتبط:
پلاژ Equihen: روستایی عجیب از قایق های وارونه!
خرید از بازار شناور و خاص بانکوک!
  • نیویورک: یکی از بهترین روش هایی که می توان از آن طریق نمایی زیبا از شهر نیویورک، منطقه منهتن، جزیره الیس (Ellis)، مجسمه آزادی و پل زیبا و تاثیر گذار (Verrazano-Narrows) را تماشا کرد، سوار شدن به قایق هایی است که به سمت جزیره استاتن (Staten Island) حرکت می کنند است، این قایق ها رایگان بوده و نیازی به پرداخته هزینه برای سوار شدن به آن ها وجود ندارد.
  • ریودو ژانیرو: این شهر زیبا از یک سو در کنار کوهستانی زیبا با قله هایی خمیده قرار داشته و از سمت دیگر با سواحل ماسه و آب های اقیانوس همسایه است. سواحل ریو خود به تنهایی یک عامل شگفت انگیز برای هر بازدیدکننده ای محسوب شده و بهترین راه برای دیدن چشم اندازی زیبا از شهر و پس زمینه کوهستانی آن، سوار شدن به قایق هایی است که از آبراهه های مرکز شهر حرکت کرده و تا خلیج کوچک نیتروی (Niteroi) به مسیر خود ادامه می دهند.
ریودو ژانیرو
  • استانبول: قایق سواری در تنگه بسفر یکی از مهم ترین کارهایی است که گردشگران باید در حین بازدید از این شهر شگفت انگیز انجام دهند. در این منطقه تعداد زیادی خطوط کشتی رانی توریستی وجود دارد که گردشگران را به مناطق توریستی زیبایی مانند قصر دلمه باغچه (Dolmabahçe) دماغه طلائی (Golden Horn)، مسجد ایا صوفیا، مسجد آبی و بسیاری از دیگر جاذبه های واقع شده در تنگه بسفر منتقل می کنند. گزینه ارزان قیمت دیگر برای تماشای این مسیر آبی، سوار شدن به قایق های شهری از منطقه (Eminonu) است. در این مسیرها، شما مناظری زیبا و تماشایی از چشم انداز شهر داشته و از مناطق مهم گردشگری از جمله کاخ دلمه باغچه، استحکامات نظامی باستانی و روستاهای مختلفی که در دو سوی منطقه اروپایی و آسیایی طرفین تنگه قرار دارند، عبور کرده و به طور حتم از دیدن آن سیر نخواهید شد.
استانبول
  • یوکوهاما: اگر چه در کشور ژاپن؛ توکیو هم دارای بندر و لنگرگاه زیبایی است اما من شخصا مسیرهای قایق رانی یوکوهاما را ترجیح داده و توصیه می کنم. مسافران این مسیر آبی، به آرامی از آبراهه گذر کرده و تا خلیج و پل زیبای یوکوهاما در حوالی بندر بزرگ این شهر خواهند رفت که یکی از شلوغ ترین بنادر کشور ژاپن محسوب می شود. در این مسیر، شما چشم اندازی زیبا و تماشایی از شهر یوکوهاما از جمله بلندترین برج کشور ژاپن را تماشا کرده و در روزهای صاف و آفتابی؛ امکان دیدن کوه زیبای فوجی نیز وجود دارد. به طوریکه اگر به شما یک بار دیگر پیشنهاد شود که دوباره این قایق رانی را تجربه کنید، دست رد به سینه پیشنهاد دهنده نمی زنید.
  • ونکوور: شهر ونکوور را می توان یکی از زیباترین شهرهای دنیا دانست. خطوط قایق رانی مستقر در مسیرهای دریایی اطراف شهر، گزینه مناسبی برای تماشای مناظر زیبا و چشم انداز شهری محسوب شده و دیدن سازه های شهری در برابر زمینه کوهستان های زیبا با قله های پوشیده از برف، تجربه ای استثنائی محسوب می شود. در این مسیر،؛ بخش های زیادی از شهر از جمله پارک ها، سواحل و … دیده می شوند. برخی از این خطوط قایق رانی تا پل (Lions Gate Bridge) رفته و پس از عبور از پارک استنلی (Stanley Park) به سمت خلیج (Burrard) حرکت می کنند. یکی از بهترین این خطوط (False Creek Ferry) است که بین منطقه (Aquatic Centre) ، جزیره (Granville) و (Plaza of Nations) در تردد هستند. شما در این مسیر می توانید از اتواع و اقسام دیدنی هایی که شاید روزی فقط در تصورتان بوده، دیدن کنید.
ونکوور
  • شانگهای: شهر شانگهای در دهانه رود یانگ تسه و محل اتصال آن به دریا قرار گرفته و قطعا در این منطقه یکی از زیباترین مناظر و چشم اندازهای شهرهای کنار دریا را در سراسر دنیا شاهد خواهید بود. یکی از بهترین گزینه هایی که برای تماشای شهر و هیاهوی آن وجود دارد، سوار شدن به قایق های رودخانه هوانگ پو (Huangpu River cruise) است. در این مسیر شما از کنار ساختمان های سبک دوران استعمار عبور کرده و آسمان خراش های منطقه پودونگ (Pudong) از جمله برج جین مائو (Jin Mao) و مرکز مالی جهانی را خواهید دید. در طول مسیر با سیل همیشگی قایق های کوچک و بزرگی که از این محل عبور می کنند روبرو شده و قطعا گردن شما از تماشای آسمان خراش های بلندی که در طرفین این مسیر قرار دارند، درد خواهد گرفت. پس بعد از پیاده شدن از قایق به شما پیشنهاد می دهیم به فکر یک گلوبند طبی برای خود باشید!
۱۰ مورد از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند!
۱۰ مورد از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند!
شهری به این هوشمندی تا بحال دیده‌اید؟
شهری به این هوشمندی تا بحال دیده‌اید؟
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
سفر به جاهای دیدنی سنندج
سفر به جاهای دیدنی سنندج

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code