بلیط هواپیما

بهترین مناطق دیدنی در جاده باغ آفریقای جنوبی

سفری شگفت انگیز در قلب آفریقای جنوبی

چند سال پیش ما با ماشین شورلت اسپارک کوچک مان سفری به سرتا سر آفریقای جنوبی داشتیم. سفر سختی بود اما ما آن را تبدیل به یک سفر شگفت انگیز کردیم که طی آن آزادانه در مناطق متعددی توقف داشتیم. جاده باغ (Garden Route) که از خلیج Mossel در وسترن کیپ تا رودخانه استورم (Storms River) در نزدیکی استرن کیپ امتداد دارد، یکی از چهار مسیر مورد علاقه ما در طول این سفر بود. با توجه به فرصت های تفریحی و کارهای هیجان انگیزی که می توان در این جاده انجام داد، ما به این نتیجه رسیدیم که نقاط مورد علاقه مان را در مسیر مشهور بزرگراه N2 که می توان در آن توقف کرد با شما به اشتراک بگذاریم.
وقتی ما در جاده باغ ها سفر می کردیم، از سمت جنوب یعنی شهر کیپ تاون، به سوی شمال و منطقه Pretoria حرکت کردیم و به همین دلیل ترتیب مناطقی که در این یادداشت به آن اشاره شده است، نیز به همین صورت است.
نکته مهم: اگر در جاده باغ یا هر جای دیگری از آفریقای جنوبی دنبال محل اقامت هستید، از وب سایت https://www.accommodirect.com/ که در آن تنوع و گزینه های متعددی وجود دارد، استفاده کنید.

Mossel bay

خلیج Mossel: در حدود ۴۰۰ کیلومتری شرق کیپ تاون ما به نخستین محل توقف خود در جاده باغ رسیدیم. خلیج Mossel یک شهر بندری با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت است و این محل دقیقا نقطه ای است که نخستین اروپائیان در آن پا به خاک آفریقای جنوبی گذاشتند. این رویداد به تفضیل در مجموعه موزه دا گاما (Da Gama Museum Complex) به نمایش گذاشته شده است.
اگر به دنبال سواحل ماسه ای هستید که در فضایی مطبوع لم داده و استراحت کنید، خلیج Mossel گزینه ای مناسب برای گذراندن چند روز محسوب می شود. این شهر پس از هاوایی به عنوان دومین شهر دارای آب و هوای معتدل در جهان محسوب می شود. شما فارغ از اینکه در این ساحل به چه کاری مشغول هستید، قطعا آسوده و راحت خواهید بود. در ساحل هارتنبوس (Hartenbos) یک بازار بزرگ وجود دارد. در این محل همچنین می توانید قایق هایی به مقصد جزیره سیل ها (Seal Island) اجاره کرده و این جانوران بامزه را در حال استراحت زیر آفتاب صبحگاهی ببینید.

George city

جورج George: دقیقا در میانه راه بین کیپ تاون و پورت الیزابت، منطقه جرج با لقب دروازه جاده باغ، شناخته می شود. این شهر با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت، بزرگ ترین شهری است که در طول مسیر خود از آن خواهید گذشت. شهر جرج محلی ایده آل برای لذت بردن از رستوران ها و غذاهای خوش مزه ای است که مشابه آن در تمام مسیر وجود ندارد. در نظر داشته باشید این شهر فقط محلی برای یک توقف کوتاه و خوردن غذا محسوب نشده و کارهای زیادی را می توان در آن انجام داد. به موزه خط آهن Outeniqua رفته و اگر به راه آهن و تاریخچه آن علاقه مند هستید، از آثار این موزه دیدن کنید. در ادامه هم می توانید از تپه ۷۲۰ متری پشت این محل صعود کرده و نمایی بی نهایت زیبا را از شهر و مناطق اطراف ببینید. یک منطقه زیبا و مناسب دیگر برای کوهنوردی و پیاده روی در نزدیکی این موزه قرار دارد که شامل قله جرج یا (Cradock Peak) می شود که در آن باید مسیری ۱۸ کیلومتری را طی کنید این مسیر از ایستگاه جنگل بانی (forestry station) آغاز می شود.
مهم نیست که چه جاده ای را برای سفر انتخاب می کنید زیرا هیچ جایی بهتر از آفریقای جنوبی برای سفرهای زمینی پیدا نخواهید کرد.

کشف اتفاقی گورستان دایناسورها در آفریقای جنوبی!
کشف اتفاقی گورستان دایناسورها در آفریقای جنوبی!
همه چیز درباره کیپ تاون ، اعجوبه آفریقای جنوبی
همه چیز درباره کیپ تاون ، اعجوبه آفریقای جنوبی
اکنون زمان سفر به آفریقاست
اکنون زمان سفر به آفریقاست
چهره منحصر بفرد آفریقا را در کیپ تاون ببینید
چهره منحصر بفرد آفریقا را در کیپ تاون ببینید