بهترین مناظر غروب دنیا را کجا می‌توان تجربه کرد؟‌

Beautiful-Image-of-Sunset-Amsterdam

به طور کلی غروب خورشید یکی از زیباترین مناظر طبیعی است که بشر در طول عمر خود مشاهده می‌کند.

غروب خورشید که بیشتر طیف های رنگی را برای لحظاتی تداعی می‌کند علاوه بر زیبایی ظاهری اش به خاطر معنای سمبلیکی که دارد همراه با نوستالژی و نوعی غم لطیف است. به این خاطر همه مردم از دیدن این منظره لذت می‌برند.

در این میان هستند جاهایی در روی کره زمین که با ترکیب این تابلوی زیبا و طبیعی با مکانی که در آن هستیم یک جاذبه بسیار شکوهمند ایجاد می‌کند که گاهی برخی از این تصاویر را در عکس هایی که عکاسان حرفه ای از آن ثبت کرده اند دیده ایم. اما تجربه شخصی چنین مناظری می تواند بسیار دلچست تر از دیدن یک عکس یا تماشای تصاویر تلویزیونی باشد. در ادامه به معرفی برخی از این مکان ها در سراسر دنیا پرداخته ایم. پس با الی گشت همراه باشید.

باز هم تاج محل

وقتی که غروب خورشید در دهلی از راه می رسد بهترین زمان برای بازدید از تاج  محل است. در این هنگام منظره غروب خورشید به همراه داستانی که در ذهن داریم و از تاریخ این بنا حکایت می کند احساس بسیار خوبی را برای هر بیننده ای تداعی می کند. هنگام آغاز غروب، انوار خورشید گویی با معماری عمارت بازی کرده و بر سطح مرمر سفید به رقص در می آیند.

 روستای کوچکی در یونان

روستای کوچک اوئیا بر فراز تپه ای در جزیره سانتورین یونان واقع در دریای اژه یکی از نقاطی است که هنگام غروب حالتی رمانتیک و جادویی به خود می گیرد.

پارک ملی حیات وحش کنیا

یکی از بهترین جاهایی که می توان غروب خورشید را در کنار یک منظره طبیعی و در جایی که تمام عناصر اولیه طبیعت در ان حضور دارد مشاهده کرد پارک ملی ماسایی است که در کشورکنیا قرار دارد. این مکان یکی از مشهورترین پارک های ملی در سراسر دنیاست و به خاطر غنایی که در آن از نظر طبیعی و محیط زیست و حیات وحش وجود دارد بسیار اشتهار جهانی دارد. ماسایی دارای آب و هوایی مرطوب است که باعث می شود آسمان به رنگ های متنوعی درآید.

مشاهده غروب آفریقایی مانند کشف طبیعت از زاویه‌ای دیگر است. خورشید که تا نیمه در میان ابرها پنهان شده است درخششی خیال انگیز دارد که ماسایی را در بر می‌گیرد.

  جزایری در قلب اقیانوس هند

کشور مالدیو از تعدادی از جزیره های کوچکی تشکیل شده است که در قلب اقیانوس هند قرار دارد. این مکان دارای طبیعتی بسیار غنی و زیباست و از آن جمله زیباترین جزایر جهان را در خود جای داده است و برای گردشگران مکانی بسیار رویایی و آرمانی است. در آن میان یکی از زیباترین غروب های دنیا را می تواند در همین منطقه مشاهده کرد. بدیهی است ترکیب این همه زیبایی با فرو رفتن خورشید در قلب اقیانوس میتواند چقدر شگفت انگیز و زیبا باشد

باز هم هلند و جذابیتی دیگر

یکی دیگر از زیبایی هایی که برای کشور هلند متصور است منظره غروب خورشید در این کشور است. اتفاقا برای این که منظره خورشید را در زیباترین حالت خود در این کشور ببینید لازم نیست از شهر آمستردام دورتر برویم. همین شهر یکی از بهترین مناظر غروب خورشید را در خود دارد و کافی است هنگام غروب بربالای بامی بروید و غروب زیبایی خورشید را در این شهر تماشا کنید. شهر آمستردام هلند با آبراهه‌های بی شمارش مشهور به ونیز کوچک یا ونیز شمال یکی از رمانتیک ترین شهرهای قاره اروپا برای مشاهده یک غروب تحسین برانگیز است.

غروب در سرزمین افسانه ها

یک سایت ماقبل تاریخ در بریتانیا است که رازهای بسیاری را در دل خود پنهان کرده است. افسانه های زیادی در مورد منشا استون هنج رواج دارند اما آنچه که مسلم است منظره غروب خورشید بر فراز دشتی سرسبز که این سایت باستانی بر آن اشراف دارد و نیز خود این مکان مانند سفری در زمان، خیال انگیز است.

گشتی در موزه ی مادام توسو استانبول
شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
چهل ستون، کاخ باشکوه دوره صفوی در اصفهان
شروع تفریح در پارک ارم تهران با معرفی بخش های پارک و وسایل بازی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code