بلیط هواپیما

بهترین مکان های طبیعت گردی در برزیل: تالاب پانتانال

عجیبت ترین و بزرگترین تالاب جهان، پاتانال

بازدید از طبیعت برزیل، با پوشش جنگل های بارانی وسیع، سواحل اقیانوس و موج های بلند و البته با دارا بودن تالاب های بزرگ جهان، برای هر جهانگرد علاقه مند به طبیعت، می تواند منحصر به فردترین تجربه ی آنان باشد. یکی از این جاذبه های منحصر به فرد برزیل، تالاب پاتانال است. با ما در الی گشت همراه باشید تا نگاهی بر خصوصیات طبیعت برزیل، داشته باشیم.

تالاب پاناتال
مطالب مرتبط:
این نکات مهم برای طبیعت گردی را به خاطر بسپارید!
فرق بین طبیعت گردی و کوهنوردی چیست؟

شاید به زودی پاتانال، جای آمازون را به عنوان حیرت انگیزترین حیات وحش جهان، بگیرد. ما در این تالاب، رودخانه های غول پیکر، مارهای مختلف، گرگ های وحشی و هر چیزی که عضو اصیل یک طبیعت وحشی است را، می بینیم. واقعا سکونت در این تالاب جایز نیست. فکرش را بکنید، شما در صورت اقامت در این تالاب، با یک جگوار وحشی و بزرگ ، به صورت موقت همسایه خواهید شد. اما اگر بخواهیم صادق باشیم، اگر از این همسایگی جان سالم به در ببرید، تجربه ای فوق العاده خواهد بود.

تالاب پاناتال

چشم انداز چند بعدی پاتنتل

با یک حضور ۷ روزه در پاتنتال، شم امی توانید از سیلاب های آب خیز، جزایر خشک ساوانا، طبیعت جنگلی، رودخانه ها و قایق های سواری و حوانات وحشی، دیدن کنید. همانطور که می دانید هر کدام از این مناظر طبیعی مخصوص یک آب و هواست و از عجایب پاتانال است که همه ی این مناظر را با هم یک جا دارد.

پرواز اختصاصی از جنوب تا شمال تالاب

شما می توانید به جای سوار شدن یک آفرود در طول جاده ای خشن که همه جور خطراتی ممکن است شما را تهدید کند، یک هواپیمای خصوصی بگیرید و این طبیعت زیبا را از بالا تماشا کنید. جدای از آن، به نظر کارشناسان، هیچ راهی بهتر از سفر هوایی بر فراز تالاب پاتانال برا بهتر درک کردن زیبایی های این تالاب نیست. امتحانش ضرری ندارد. تمام کسانی که به این تالاب سفر کرده اند، پیشنهاد یک گردش دسته جمعی را می دهند.

تالاب پاناتال

جگوار

جَگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی، بزرگ‌ترین جانور از تیرهٔ گربه‌سانان در قارّهٔ آمریکا است، تحقیقات روی DNA جگوار، شیر، پلنگ، ببر، یوزپلنگ، ببر پلنگ و پلنگ ابری نشان می‌دهد اینها با جگوار، یک جد مشترک داشته‌اند. جگوارهای ماده پس از ۹۳ تا ۱۰۵ روز بارداری یک تا چهار توله می‌زایند و در مکانی امن از آنها نگهداری می‌کنند. بچه‌ها حدود دو سال کنار مادر می‌مانند. اکنون این جانور در بسیاری از بخش‌ها در خطر انقراض قرار گرفته است. انسان جگوار را برای خزش و نیز به دلیل اینکه به گاوها حمله می‌کند شکار می‌کند. جگوار در اسارت تا ۲۳ سال عمر کرده است. در فرهنگ مردم آمریکای مرکزی و جنوبی جگوار سابقه طولانی دارد و نماد قدرت به حساب می‌آید. در فیلم سینمایی آپوکالیپتو شخصیت اصلی داستان پس از تحت تعقیب قرار گرفتن توسط یک جگوار سیاه دچار تحول می‌شود. جگوار، یکی از محبوب ترین و شاخص ترین حیوانات موجود در این تالاب است که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که تجربه ای از نزدیک با این حیوان داشته باشند.

گرو ه های کوچک

پیشنهاد الی گشت به شما این است که برای رفتن به همچین طبیعتی، برای بهتر شدن ارتباطات گروهی  درک بهتر محیط اطرافتان، گروه های گردشگریتان را بیشتر از ۱۰ نفر انتخاب نکنید. این طبیعت؛ از صفات بارزش، آرام و وحشی بودن آن است. به همین دلیل، گردش شما، می تواند چیزی بیشتر از یک طبیعت گردی باشد.

تالاب پاناتال

عجیبت ترین و بزرگترین تالاب جهان، پاتانال

بازدید از طبیعت برزیل، با پوشش جنگل های بارانی وسیع، سواحل اقیانوس و موج های بلند و البته با دارا بودن تالاب های بزرگ جهان، برای هر جهانگرد علاقه مند به طبیعت، می تواند منحصر به فردترین تجربه ی آنان باشد. یکی از این جاذبه های منحصر به فرد، تالاب پاتانال است. با ما در الی گشت همراه باشید تا نگاهی بر خصوصیات طبیعت برزیل، داشته باشیم

تالاب پاناتال

اقامت بی خطر در طبیعی بی نظیر

اگر به دل طبیعت پای گذاشته اید، به نظر ما، باید یک زندگی چند روزه ی کاملا به سبک طبیعی را داشته باشید. بنابراین، کجا بهتر از جایی که برای مقصد گردشگریتان، در نظر گرفته اید؟ در نزدیکی تالاب پاتنال، اقامتگاهی به نام پورتو جفره (Porto Jofre)، را به شما پیشنهاد می کنیم. این اقامتگاه در با حفظ و شبیه سازی، محل اقامت شما به محیطی که در آن قرار دارید، اقمتی خصوصی و منحصر به فرد برای شما رقم می زند. کایمان (Caiman)، نیز یکی از برجسته ترین، پناهگاه های زیست محیطی که بازدیدکنندگان، انتظار دارند را همراه با مزایای مطلوب گردشگران، فراهم می سازد.

رهبری جمع شما

اگر که در تالاب پاتانال قرار دارید و یک شخص کاملا بد و متخصص، شما را رهبری میکند، تبریک می گوییم شما در بهترین شرایط حضور در این جاذبه ی طبیعی برزیلی قرار گرفته اید. در پناهگاه های زیستی این تالاب، افراد متخصصی هستند که با آموزش های علمی و رویکرد های دوستداران محیط زیست، شما را به بهتربن نحو ممکن برای رسیدن به تالاب و کسب تجربه ای علمی، همراهی می کنند.

تالاب پاناتال

تالاب پاتانال، مقصدی بی نقص برای یک جاذبه ی برزیلی

در این سفر، به اندازه ای عالی، حس ماجراجویی شما اشباع خواهد شد که هیچ بعید نیست که خود را با یکی از شخصیت های ایندیانا جونز، در لحظه ی ماجراجویی یکسان ببینید.

تالاب پاناتال

سفری بی نقص در تالاب پاتانال

همه ی ما، تک تک گوشه های زمین را دوست داریم، اما به نسبت تغییراتی که از گذشته های دور در آن ایجاد کردیم، جد از این که سیاره زمین را به خطر انداخته ایم، زیبایی های طبیعی آن را روز به روز کمتر می کنیم. مکانی مثل تالاب پاتانال، حس خوب یک گردش و سفر واقعی را در شاید یکی از آخرین نقاط سبز و زیبای کره ی زمین را، به شما می دهد.

منبع:nathab.com

حتما در سفر به برزیل به این نکات توجه کنید!
حتما در سفر به برزیل به این نکات توجه کنید!
ترکیب اقیانوس و زندگی مدرنیته در ریودوژانیرو + ویدئو
ترکیب اقیانوس و زندگی مدرنیته در ریودوژانیرو + ویدئو
توسعه گردشگری به کمک محیط زیست در برزیل
توسعه گردشگری به کمک محیط زیست در برزیل
تپه های لنکویس،‌متفاوت ترین جاذبه برزیل + ویدیو
تپه های لنکویس،‌متفاوت ترین جاذبه برزیل + ویدیو