بلیط هواپیما

طبیعت گردی در میان بهترین پارک های ملی آسیا

پارک های ملی آسیا

پارک های ملی آسیا متنوع ترین چشم اندازهای دنیا را دارند؛ از قله ها و جنگل های بارانی انبوه گرفته تا غارهای زیرزمینی و حیات وحشی کمیاب. با این همه تنوع، این که بخواهیم بهترین پارک های ملی آسیا را گلچین کنیم کمی سخت است اما تعدادی از این پارک ها از بقیه جذاب تر هستند و مطمئنا بازدید کننده های بیشتری دارند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین پارک های ملی آسیا را به شما معرفی کنیم.

پارک های ملی آسیا

پارک ملی Gunung Leuser، سوماترا، اندونزی

مطالب مرتبط:
یلو‌استون، قدیمی ترین پارک ملی جهان + ویدیو
پارک ملی بنف در کانادا + تصویر

با قدم زدن در جنگل های بارانی انبوه این پارک ملی ردیفی از درختان غول پیکر را در اطراف خود می بینید که سر به آسمان کشیده اند، جنگل های خیال انگیز که با این مناظر شبیه جنگل های هزاران ساله شده اند. در اینجا صدای جوش و خروش رودخانه که از کوه ها تا دریا کشیده شده با صدای هیاهوی حیات وحش در هم می آمیزد و جنگلی جذاب را شکل می دهد. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ممکن است یک دفعه در میان حجم انبوه درختان، برق طلایی موهای اورانگوتان های نادر چشمانتان را بگیرد و بتوانید آن ها را از نزدیک ببینید، شاید هم چشمانتان به یک فیل سوماترایی در محیط اصلی طبیعی اش روشن شود. حتی اگر به میان این جنگل هم نروید و در اقامتگاه نزدیک پارک ملی باشید همین که با صدای شر شر باران هم از خواب بلند شوید خودش اتفاق ویژه ای است که در هر جایی پیش نمی آید.

پارک ملی Gunung

پارک ملی Wilpattu، سریلانکا

«ویل پاتو» بزرگ ترین پارک ملی سریلانکا واحه ای در مرکز منطقه ای خشک است. در اینجا به طور طبیعی، دریاچه های کم عمق زیادی به نام «ویلو» شکل گرفته که حیات وحش زیادی را حتی در فصل خشک به این ناحیه می کشاند. گونه های حیوانی زیادی برای آب خوردن به این دریاچه ها می روند و زیستگاه شان در نواحی حاصلخیز اطراف است. بر روی این دریاچه ها انتظار تماشای پرندگان آبی مثل کفچه ‌نوک، اکراس سفید، مرغ ماهی ‌خوار و حتی جغد و عقاب را هم داشته باشید. در این پارک فیل های سریلانکایی، خرس های تنبل و گوزن ها آزادانه گشت و گذار می کنند از طرفی وجود پلنگ های بسیار صحنه های جذابی از تعقیب و گریز را پدید می آورد.

پارک ملی Wilpattu

پارک ملی Phnom Kulen، کامبوج

پارک های ملی کامبوج در چند سال اخیر به روی گردشگران باز شده و به بازدید کننده ها این اجازه را می دهد تا بدون نیاز به تجهیزات با آزادی بیشتری در این پارک ها گشت و گذار کنند. در این پارک تپه های مواج، آبشارهای خیره کننده و رشته کوه های جادویی از چشم اندازهای قالب هستند که طبیعت گردی در میان آن ها می تواند هر طبیعت گردی را راضی کنند. در پارک سایت های باستان شناسی زیادی هست که در آن ها در دل کوه ها عبادتگاه هایی حفاری شده اند که ساعت ها تماشا را می طلبند و چشمتان را به جاذبه های تاریخی هم روشن می کنند. می توانید در کنار این سایت های باستان شناسی کمپ بزنید، فردا صبح با صدای حیات وحش از خواب بیدار شود و قبل از اینکه این سایت ها شلوغ شوند سر فرصت از آن ها دیدن کنید.

پارک ملی Phnom Kulen، کامبوج

پارک ملی Khao Sok، تایلند

مگر می شود در میان بهترین پارک های ملی آسیا اسمی از پارک های ملی تایلند نیاوریم؟ این پارک در سواحل غربی شبه جزیره جنوبی تایلند قرار دارد و به فیل هایش معروف است. در اینجا در عمق جنگل های بارانی می توانید فیل ها را از نزدیک تماشا کنید و به آن ها غذا دهید. برای شب مانی هم کمپ های شناور بر روی آب را امتحان کنید و پرندگان دریایی را از نزدیک ببینید.

پارک ملی کومودو، اندونزی

این پارک ملی، جزایر کومودو در اندونزی را احاطه کرده است، جزایری که با اینکه معروفند اما نسبت به دیگر جزایر چندان پربازدید نیستند. جزیره های رینکا و پادار و دریاهای اطراف زیستگاه صدها گونه آسیب پذیر هستند. پارک ملی کومودو در ابتدا فقط برای این درست شد تا از موجودات نمادین این ناحیه یعنی اژدهای کومودو محافظت کند. در این پارک ملی تماشای این سوسمارها که شکل و شمایلی شبیه اژدها دارند کاملا حس و حال ما قبل تاریخی را به این محل داده است و این پارک متعهد شده تا از این جانوران منحصربفرد مراقبت کند. در این پارک می توانید در جایی کنار دریا کمپ بزنید و از سکوت بهشتی اش لذت بروید و یا قایق کرایه کنید و به غواصی در میان آب های کریستالی بروید. در زیر آب های این جزیره رنگین کمانی از مرجان ها، اسفنج ها و بیش از هزار گونه از ماهی های استوایی زندگی می کنند.

پارک ملی کومودو

  پارک ملی Taroko، تایوان

این پارک یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی تایوان است. در این پارک رودخانه ی پر پیچ و خم «لیوو» به دریا می ریزد و نواحی اطراف هم همه جزو این پارک ملی هستند. در اطراف دره ها و دامنه های پرشیب این پارک زیستگاه های دست نخورده برای حیات وحش بومی و غیر معمول مثل پرنده ها، خرس ها و گرازهای وحشی، بهشتی طبیعی را به وجود آورده است. اگر ماجراجو هستید بر روی یکی از دره های این پارک، پل معلقی هست که می توانید راه رفتن و عکس گرفتن بر روی آن را امتحان کنید.

پارک ملی Taroko

پارک ملی تامان نگارا، مالزی

تامان نگارا با ۴۳۴۳ کیلومتر مربع، قدیمی ترین جنگل بارانی دنیاست و تنوع چشم اندازی فوق العاده ای دارد. در اینجا مسیرهای طبیعی از میان پارک ها، غارها، آبشارها و … می گذرد و هر لحظه چشم اندازهای جذابی را در مقابل چشمانتان ظاهر می کند. حیات وحش این پارک ملی هم فوق العاده است: گرگدن، پلنگ، جغد و … از موجودات همیشگی این پارک هستند.

منبع: selectiveasia.com

توسعه پارک های موضوعی برای کودکان در آسیا
توسعه پارک های موضوعی برای کودکان در آسیا
گشتی در جزیره شگفت انگیز بورنئو + ویدیو
گشتی در جزیره شگفت انگیز بورنئو + ویدیو
چند مورد از زیباترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه که شاید اسمشان را هم نشنیده باشید!
چند مورد از زیباترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه که شاید اسمشان را هم نشنیده باشید!
با عبور قطار از این پل از ترس سکته می کنید! + تصویر
با عبور قطار از این پل از ترس سکته می کنید! + تصویر