بلیط هواپیما

تاریخ آلکازار سویل اسپانیا فقط در ۱ دقیقه

آلکازار اسپانیا (Alcazar)

شاید تا حالا نام آلکازار به گوشتان خورده باشد، جایی در جنوب شهر اسپانیایی سویل که در واقع نام کامل آن، (Reales Alcázares de Sevilla) است. آلکازار کاخی پادشاهی و یکی از بناهای مشهور در سرتاسر اسپانیا است که توسط فرمان روایان مور که در آن دوران در قرن هشتم کنترل سویل را در دست داشتند، ساخته شده است. با الی گشت همراه باشید.

آلکازار اسپانیا
مطالب مرتبط:
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا
سگوویا، میراث جهانی ناشناخته اسپانیا

کاخ پادشاهی آلکازار در سویل، معروف ترین جاذبه ی گردشگری این شهر است که هر ساله هزاران توریست را به دیدن خود می کشاند. این کاخ از معروف ترین بناها در سرتاسر اسپانیا هم هست که از آن به عنوان یکی از عالی ترین نمونه های معماری و هنر Mudejar که از گذشته تا به امروزه وجود داشته، یاد می شود.

تاریخچه ی آلکازار اسپانیا

وقتی که سر منشا اصلی این کاخ را در نظر می گیریم و به جلو می رویم، به تصرف سویل به دست مورها در سال ۷۱۲ می رسیم. در قرن دوازدهم و در زمانی که فردی به نام Almohad Caliphate  کنترل منطقه را به دست گرفت، این سازه بیشتر شکل و شمایل کاخ را به خود گرفت. در واقع در این دوره بود که المان های مختلف به کاخ و ساختار اصلی آن اضافه شد و در ساختار اصلی آن دست برده شد تا هماهنگی بیشتری با هنر اسلامی آن دوران پیدا کند. به عنوان نمونه هم می توان کاشی کاری های اسلامی، خطاطی های زیبا روی سازه و الگوهای هنری اسلامی را نام برد.

معماری آلکازار اسپانیا

البته در قرن سیزدهم، این منطقه توسط پادشاهان کاتولیک اسپانیا که آلکازار اسپانیا را متعلق به خود می دانستند، کاملا اصلاح شد و این آغاز دوره ای جدید برای کاخ بود. در این دوران، المان های سبک گوتیک و معماری رومی با ساختار اصلی اسلامی ادغام شد و فقط چند قسمت از آن از جمله Patio de Yeso، the Sala de Justicia، the Patio del Crucero و the Patio de la Casa de Contratación به همان شکل باقی ماندند.

بقیه ی سازه کاملا بازسازی شد و یا در دوره ی قرون وسطی، المان های جدیدی به آن اضافه شد. اگر چه مالکیت آلکازار اسپانیا  امروزه در دست شورای سویل است اما آلکازار، قدیمی ترین کاخ پادشاهی ای است که هنوز هم از آن استفاده می شود. این کاخ از سال ۱۹۸۷، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

کاخ آلکازار اسپانیا

بنابراین در بازدید از این کاخ مطمئن شوید که از همه جای آن خوب دیدن کرده اید و چندین باغش را به خوبی دیده اید. باغ هایی پر از درختان نخل انبوه و پر از برگ، درخت های پرتغال شیرین و رزهای رنگارنگی که در همه جای آن به چشم می خورد. به همه ی این ها، حیاط ها و استخرهای زینتی زیبا با فواره های آنچنانی اش را هم اضافه کنید.

خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
معرفی هتل ۴ ستاره آکو سوئیت در بارسلونا
معرفی هتل ۴ ستاره آکو سوئیت در بارسلونا
معرفی هتل ۳ ستاره اکتا میمیک در بارسلونا
معرفی هتل ۳ ستاره اکتا میمیک در بارسلونا
تماشای این جاذبه ها در اسپانیا مجانی است!
تماشای این جاذبه ها در اسپانیا مجانی است!