تاکسی گرفتن در مسکو

چگونه در مسکو تاکسی بگیریم

وقتی به شهر جدیدی می رویم باید در شهر گشت و گذار و از جاذبه های گردشگری دیدن کنیم، شهرهایی که به آن سفر می کنیم معمولا بزرگ هستند و برای رفت و آمد و گردش نیاز به وسیله نقلیه داریم از آنجایی که شاید درباره ایستگاه های اتوبوس و مترو اطلاعات چندانی نداشته باشیم ساده ترین راه رفت و آمد که به نظرمان می رسد گرفتن تاکسی است پس دانستن اینکه تاکسی در آن شهر چه ویژگی هایی دارد می تواند برای ما بسیار مفید باشد، می خواهیم درباره تاکسی های مسکو حرف بزنیم با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۳ موزه مسکو که حتما باید از آن ها بازدید کنید
چرا باید به مسکو سفر کنیم؟
تاکسی مسکو

هزینه تاکسی گرفتن در مسکو چقدر است؟

تاکسی های روسیه بسیار شبیه تاکسی های معمولی هستند که در همه جای جهان پیدا می شوند. تاکسی گرفتن هم مثل چیزهای دیگر روسیه ممکن است ویژگی هایی مخصوص به خود داشته باشد که وقتی وارد تاکسی شدید شما را متعجب کند، یکی از این مسائل مربوط به کرایه تاکسی است مخصوصا اگر در مسکو باشید که شلوغ ترین شهر روسیه است، ممکن است بی خبر از همه جا تاکسی بگیرید و وقتی راننده تاکسی قیمت را به شما بگوید شما را کاملا شگفت زده کند، پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید که تاکسی سوار شوید بهتر است که اطلاعات کمی درباره قیمت تقریبی این تاکسی ها از محلی به محل دیگر داشته باشید.

انواع تاکسی ها در مسکو  

قبل از اینکه درباره قیمت تاکسی ها در مسکو اطلاعاتی پیدا کنید بهتر است که با انواع مختلف تاکسی در روسیه آشنا شوید. نوع اول، تاکسی های واقعی هستند که رنگ آن ها معمولا زرد است. نوع دوم تاکسی های فرودگاه هستند که به نام «کبسترز» شناخته می شوند و نوع سوم تاکسی های شهروندی می باشند. اگر می خواهید از تاکسی استفاده کنید دانستن نوع تاکسی بسیار مهم است چون اینجوری مجبور نمی شوید که بیشتر از قیمت واقعی کرایه دهید.

  • تاکسی فرودگاه

حالا که با انواع مختلف تاکسی هایی که در روسیه پیدا می شود آشنا شدید باید قیمت آن ها را بدانید. تاکسی های فرودگاه که به کبسترز معروفند مانند تاکسی های واقعی دارای مجوز نیستند، این ها تاکسی هایی شخصی هستند که با رانندگانی خصوصی کار می کنند ممکن است آن ها در اطراف ترمینال های فرودگاه به امید پیدا کردن گردشگرانی باشند تا هر قیمتی که آن ها می دهند را قبول کنند. قیمت ها مختلف است و بسته به اینکه به کجای مسکو می روید معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار است، اگر فکر می کنید این تاکسی ها خیلی گرانند از قدرت چانی زنی تان استفاده کنید!

تاکسی فرودگاه مسکو
  • تاکسی واقعی

  اگر در شهر مسکو باشید تاکسی های زرد رنگ زیادی در خیابان ها می بینید که بر عکس تاکسی های فرودگاه با مجوز کار می کنند و برای پول کرایه مثل تاکسی های بیشتر کشورهای دیگر از تاکسی متر استفاده می شود. قیمت معمول این تاکسی ها از ۱۰ دلار شروع می شود و بعد از هر یک کیلومتر یک دلاربه آن اضافه می شود.

تاکسی واقعی مسکو
  • تاکسی شهروندی

تاکسی های شهروندی مانند تاکسی های فرودگاه برای افراد شخصی هستند و چون این تاکسی ها تاکسی متر ندارند می توانید قبل از سوار شدن، درباره قیمت با راننده به توافق برسید، با اینکه این تاکسی ها ارزان تر هستند اما چون راننده مجوز ندارد ممکن است قابل اعتماد نباشند.

منبع: : russianblogger.me

چطور از فرودگاه لارناکا قبرس به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لارناکا قبرس به مرکز شهر برویم؟
راهنمای کامل سیستم حمل و نقل در کوالالامپور
راهنمای کامل سیستم حمل و نقل در کوالالامپور
چطور از فرودگاه اشتوتگارت به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه اشتوتگارت به مرکز شهر برویم؟
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code