تایلند و ۲۳ باید و نباید آن

۲۳ نکته که باید قبل از سفر به تایلند بدانید

تایلند یکی از کشورهای محبوب برای گشت و گذارهای توریستی بین تمامی گردشگران جهان است و به خاطر آغوش باز مردم و دولت تایلند در برابر گردشگران، تایلند به کشور لبخندها مشهور شده است. اما تا به حال قبل از این که کوله بار خود را برای سفر به این کشور ببندید، به این فکر کرده اید که برای سفر به تایلند چه باید ها و نبایدهایی را باید رعایت کنید؟ در این مطلب ما سعی بر این داریم تا ۲۳ نکته ی کاربردی در سفر به تایلند را برای شما به اختصار بیاوریم. با الی گشت در ادامه همراه باشید.

بازارهای آبی تایلند
مطالب مرتبط:
راهنمای شکم گردی در تایلند
این پل های تایلند را احتمالا تا به حال ندیده اید!

۱- تایلند کشوری با آب و هوای معمولی نیست و حتما باید تجهیزات کامل برای سفر به تایلند را با وضعیت آب و هوایی فصلی که در آن قصد سفر را دارید، چک کنید.

۲- مردم تایلند با صف رابطه ای ندارند و هر جا که احساس کردید که شلوغی هست، بدانید که در آن جا باید صفی شکل می گرفته است. بنابراین انتظار رعایت حقوق در این تجمعات را نداشته باشید.

۳- مردم تایلند مهمان نواز و صمصمی هستند و اگر غذا و یا وسیله ای را به شما مجانی دادند، اصلا تعجب نکنید.

۴- از بین مرکبات موجود، انبه زیاد بخورید زیرا بهترین انبه های دنیا را فقط در تایلند می توانید پیدا کنید.

۵- در مسافرت های روز خود از موتورهای روباز یا تاک تاک استفاده کنید تا از فضای موجود لذت ببرید.

۶- تحت هیچ شرایطی در مورد پادشاه و دولت صحبت نکنید. این نکته را جدی بگیرید.

۷- اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، از وسایل حکل و نقل عمومی چون ترامووا، مترو و تاک تاک ها استفاده کنید.نگران تمیزی آن ها نباشید. هم واقعا تمیزند و هم ارزان.

رستوران های خیابانی تایلند

۸- راننده تاکسی های تایلند ممکن است در سفر درون شهری شما، شما ار از دیدن مکانی منصرف کنند، به حرف هایشان توجه نکنید.

۹- در بازدید از اماکن مقدس، حتما لباس پوشیده و مناسب به تن کنید.

۱۰- حیوانات موذی در تایلند بسیار عادی هستند و مردم با آن ها هم زیستی مسالمت آمیز دارند. اصلا و ابدا از آنان نترسید. ممکن است سوسک بسیار زیاد ببینید اما موش اصلا نمی بینید.

۱۱- بانکوک شهر بوهای مختلف است. گاه بوهای خوب و دلنشین استشمام می کنید، گاه بوی فاضلاب! گاه هم هر دو با هم ادغام می شوند. به هر حال در هر صورت از استشمام این بوها تعجب نکینید و به راهتان ادامه دهید.

۱۲- تا جایی که می توانید کمی با زبان تایلندی آشنا شوید. با این که مردم تایلند و به خصوص شهر بانکوک به زبان انگلیسی و پانتومیم بسیار آشنا هستند ولی برای شما بهتر است که اصطلاحات پرکاربرد تایلندی را بدانید. شما با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود در تایلند می توانید به این کشور افسانه ای سفر کنید.

۱۳- اگر قصد اقامت در تایلند را دارید، یک راست به سراغ هتل های ۵ ستاره بروید. اگر چاره ای نبود، به یک هتل ۴ ستاره بروید تا آرامش و رفاه شما در سفر به تایلند، تامین شود.

۱۴- بسیاری از افراد در سفر به سلامت بسیاری از موادخوراکی مخصوصا یخ و آب، مشکوک هستند. در زمینه ی یخ های هتل های تایلند باید بگوییم که این یخ ها از آب آشامیدنی تهیه می شوند اما در خارج از محیط هتل از این بابت مطمئن نیستیم. بنابراین لطفا از یخ خهای داخل هتل استفاده کنید.

جشن های سنتی در تایلند

۱۵- اگر در رستوران و یا جمعی از مردم که اتفاقا تایلندی ها هم در میان آن ها هستند غذا میل می کنید، حتما از قاشق و چنگال بهع همراه هم استفاده کنید. استفاده ی تنها از آن ها به نوعی بی احترامی به آنان است.

۱۶- یکی از وسایلی که در سفر به تایلند بسیار برای شما احتیاج می شود، دستمال کاغذی است. برای این که در سفرتان دچار بحران دستمال کاغذی نشوید، حتما با خود دستمال کاغذی و دستمال مرطوب همیشه مخصوصا در سرویس های بهداشتی به همراه داشته باشید تا به مشکلی برنخورید.

۱۷-سعی کنید در زماتنی که هتل خود را رزرو می کنید در جایی اقامت خود را انتخاب کنید که به وسایل نقلیه و مترو و ترن های هوایی نزدیک باشد چون، راحت تر و سریع تر می توانید به اماکن دیدنی و تفریحی بروید. برایتان ارزان تر هم تمام می شود. به طور مثال ود محله ی ساخومویت، به علت این که همه ی این مشخصات گفته شده را دارا است، بهترین گزینه ی شما برای رزرو هتل است.

۱۸- همیشه توصیه ی ما در سفر به شما گردشگران عزیز این است که غذاهای آن کشور را مخصوصا غذاهای محلیشان را امتحان کنید اما، در تایلند تا جایی که می توانید در همه جا غذا نخورید. البته در صورتی این کار را بکنید که مراحل پخت غذا را ببییند در این صورت مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

بازارهای تایلندی

۱۹- در سفر به تایلند حتما از خدمات زیبایی و بهداشتیشان برای خانم ها و آقایان استفاده کنید. تایلند ماساژهای سنتی فراورانی دارد که می توانید با توجه به شرایط جسمانیتان از آن ها استفاده کنید.

۲۰- یادتان نرود که در معاشرت با مردم تایلند اصلا به سر آن ها دست نزنید. در فرهنگ تایلندی ها سر یکی از اعضای مقدس وجود انسان است و دست زدن به آن مخصوصا توسط خارجی ها اصلا خوشایند و قابل قبول نیست. هرچند که فکر کنید اینم مسئله شاید اصلا پیش نیاید ولی دانستن این مسئله و رعایت آن برای شما واجب است.

۲۱- زمانی که هتل خود را رزرو می کنید، لطفا تیک تمامی موارد وعده های غذایی را با هم نزنید. از غذای هتل استفاده کنید اما به خود در استفاده از غذاهای محل تایلند در شرایطی که مراحل پخت آن را ببینیند، شک راه ندهید و مطمئن باشید تجربه ی جدید را کسب خواهید کرد.

۲۲- تایلندی ها سنت های متفاوت و خاصی دارند که بسیار از این سنت ها برای آنان مقدس نیز هست. شاید بسیاری از این سنت ها حتی برای شما عجیب و غریب بیایند اما حتما آن ها ار رعایت کنید. یکی از این سنت ها این است که در رسیدن به تایلندی ها به نشانه ی احترام، دست خود را بر روی سینه ی خود گذاشته و سرتان را حتما خم کنید.

۲۳- در تایلند هرگز از آب هایی غیر از آب های معدنی، ننوشید.

بهترین مراکز خرید پاتایا
بهترین مراکز خرید پاتایا
خوراکی های خوشمزه ی محلی چینی ها در بانکوک
خوراکی های خوشمزه ی محلی چینی ها در بانکوک
دلایلی که شما را به تایلند می کشانند
دلایلی که شما را به تایلند می کشانند
معرفی هتل ویند میل ریزورت پاتایا | ۳ ستاره
معرفی هتل ویند میل ریزورت پاتایا | ۳ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code