بلیط هواپیما

تجربه غذا خوردن در گران ترین رستوران های دنیا

گران ترین رستوران های دنیا

همه ما غذاهای خوشمزه را دوست داریم و دلمان می خواهد به رستوران های خوب و باکیفیت برویم. اما آیا تا به حال به گران ترین رستوران های دنیا فکر کرده اید؟ بعد از اینکه ببینید چجوری در این رستوران ها از افراد مختلف پول های گزاف گرفته می شود قطعا از اینکه در رستوران های معمولی فقط ۵۰ دلار پول غذا می دهید خوشحال می شوید. می خواهیم تعدادی از گران ترین رستوران های دنیا را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

رستوران چفس تیبل ات بروکلین فیر

رستوران چفس تیبل ات بروکلین فیر (Chefs table at brooklyn fare)

مطالب مرتبط:
عجیب ترین رستوران های دنیا
رمانتیک ترین رستوران های پاریس

این رستوران در نیویورک آمریکا قرار دارد و هر کسی که برای غذا خوردن به این رستوران برود باید برای هر وعده ۳۰۶ دلار هزینه کند. این رستوران تنها رستوران سه ستاره میشلن در بروکلین است و فقط ۱۸ صندلی برای غذا خوردن دارد. سرآشپز این رستوران در منوی خود ۱۵ غذای مختلف قرار داده که بیشتر آن ها ژاپنی و فرانسوی هستند.

رستوران لارپیج (Larpege)

این رستوران فرانسوی در پاریس قرار دارد و سرآشپز معروف آن آقای «آلاین پسارد» است. رستوران لارپیچ اولین بار سه ستاره میشلن خود را در سال ۱۹۹۶ دریافت کرد و امروز بعد از ۲۱ سال همچنان شایسته آن سه ستاره می باشد. این رستوران به پخت متفاوت تخم مرغ معروف است، غذایی که قیمت آن ۴۰۰ دلار است.

رستوران لارپیج

رستوران آلترا ویولت (UltraViolet)

این رستوران در سال ۲۰۱۲ توسط سرآشپز فرانسوی «پل پاییرت» در شانگهای چین تاسیس شد. «آلترا ویولت» شما را با تجربه متفاوت و بینظیر غذا خوردن روبرو می کند. در این رستوران می توانید نمایش ببینید و موزیک های جالب گوش دهید. غذا خوردن در این رستوران برای هر شخص ۴۵۰ دلار تمام می شود.

رستوران فرنچ لاندری (French Laundry)

رستورانی فرانسوی است که در دره ناپا در کالیفرنیا قرار دارد و سرآشپز و صاحب آن توماس کلر است. رستوران در سال ۱۹۰۰ تاسیس شد و هر کسی که برای غذا خوردن به این محل برود باید ۲۹۷ دلار پول پرداخت کند. این رستوران معمولا در لیست ۵۰ رستوران برتر جهان قرار دارد و در سال ۲۰۰۶ موفق شد سه ستاره میشلن دریافت کند. در این رستوران غذاهای رنگارنگ آمریکایی هم سرو می شود و برای تهیه غذاها از بهترین مواد اولیه استفاده می شود.

رستوران فرنچ لاندری

رستوران میشل برس تویا (Michel Bras Toya)

این رستوران در دهکده تویا در ژاپن قرار دارد و هر شخص برای غذا خوردن در آن باید ۴۱۰ دلار پرداخت کند. در این رستوران می توانید در حالی که غرق در چشم انداز تماشایی دریاچه تویا شده اید از طعم غذاهای خوشمزه فرانسوی و ژاپنی لذت ببرید.

رستوران دی لیبریجی (De Librije)

این رستوران در شهر زوله هلند قرار دارد و برای غذا خوردن در آن باید ۲۹۰ دلار پول بدهید. صاحب این رستوران سرآشپز جونی بویر و همسر اوست. آن ها غذاهای مدرن می پزند و برای پخت غذاها از محصولات محلی و فصلی تازه استفاده می کنند.

رستوران دی لیبریجی

رستوران پر سی  (Per Se)

این رستوران در منهتن آمریکا قرار دارد و اگر می خواهید تجربه غذا خوردن در این رستوران گران قیمت را پیدا کنید باید ۳۲۵ دلار پول دهید. «پر سی» در سال ۲۰۰۴ تاسیس شده و برای مهمانان خود انواع غذاهای متنوع را سرو می کند.

منبع: list25.com

طعم خوش غذاهای محلی | بهترین رستوران های روسیه
طعم خوش غذاهای محلی | بهترین رستوران های روسیه
۶ مورد از بهترین رستوران های کوالالامپور
۶ مورد از بهترین رستوران های کوالالامپور
طعم غذاهای خوشمزه در بهترین رستوران های دبی
طعم غذاهای خوشمزه در بهترین رستوران های دبی
اطلاعات کامل رستوران های معروف بانکوک
اطلاعات کامل رستوران های معروف بانکوک