تجربه موفق گردشگری نوستالژی در پیر ۲۱ کانادا

pier21

از فیلم ها گرفته تا موسیقی، از ماشین ها گرفته تا معماری، همه ما در حال استفاده از تکنولوژی جدید هستیم تا ما را به گذشته ببرد و نسخه های بهتری از تجربه های قدیمی را به ما تحویل دهد. ما نه تنها بیشتر به تاریخ علاقه مند شده ایم، بلکه مقیاس، غنا و تنوع تاریخچه ای که به آن علاقه داریم، در سی سال گذشته فوق العاده گسترش یافته است. پیش از این، تاریخ درباره خانه های باشکوه، جنگ ها، پادشاهان و ملکه ها بود. اما در حال حاضر می تواند درباره هر چیزی باشد؛ از یک مداد گرفته تا شربت افرا، از اسباب بازی گرفته تا کبریت ها، از آشپزخانه گرفته تا آجرها. گردشگری نوستالژی به افراد اجازه می دهد گذشته را دوباره ملاقات کنند، باعث می شود رویدادهای غم انگیز تاریخی را در مقابل خود قرار دهند و به آن ها نزدیک تر شوند تا بتوانند خاطرات خوب را زنده نگه دارند. یکی از نمونه های موفق گردشگری نوستالژی، یکی پیر ۲۱ در کانادا می باشد.

پیر ۲۱ (Pier 21) یک مکان تاریخی ملی در هالیفاکس نوا اسکوتیا، منطقه گردشگری منحصر به فردی است که فرصت درک فرایند سخت مهاجرت اولیه را که انسان های زیادی مجبور به تحملش بودند، برای بازدیدکنندگان فراهم می سازد. پیر ۲۱ برنده برنده جایزه ملی برای بهترین جاذبه گردشگری در سال ۲۰۰۱، به عنوان یک مرکز یادگیری و یک مقصد گردشگری اطلاعاتی و تجربی کار می کند و فرصتی ارائه می دهد تا نگاه عمیقی بیندازند به آنچه مردم بیش از یک میلیون سال پیش تحمل می کردند تا یک زندگی جدید را در کشوری جدید بسازند. همچنین شامل مکانی است برای ادای احترام به اعضای نیروی مسلح کانادا که در جنگ جهانی دوم شرکت کردند.

پیر ۲۱ که نخستین بار در سال ۱۹۲۸ به عنوان دروازه کانادا برای مهاجران استفاده گردید، در سال ۱۹۷۱ بسته شد. وقتی کشتی ها می رسیدند، مهاجران آخرین مرحله ای که آنان را به سمت زندگی جدیدشان سوق می داد، شروع می کردند. بیش از ۲۵۰ نفر یکباره از کشتی پیاده می شدند و برای مصاحبه به سمت سالن اجتماعات می رفتند و از آن جا راهی اتاق معاینه می شدند. اگر موفق می شدند، می توانستند با قطار به مقصد نهایی خود بروند. در طول جنگ جهانی دوم، پیر ۲۱ به عنوان نقطه عزیمت گروه هایی که با کشتی به اروپا آمده بودند تا در جنگ شرکت کنند، استفاده می شد. امروزه مکانی که در عرشه کشتی جنگ جهانی دوم قرار دارد، وسیله ای است جهت ادای احترام به اعضای نیروی نظامی کانادا که برای حفظ آزادی افراد بسیاری جنگیدند. در سال ۱۹۹۹، پیر ۲۱ به منظور ادای احترام به مشارکت های مهاجران در سازندگی کشور کانادا و اذعان فداکاری گروه های نظامی کانادایی دوباره افتتاح شد. امروز پیر ۲۱ یک انجمن غیرانتفاعی است که خدمات متنوعی را به گروه های دارای علایق خاص، بازدیدکنندگان و افراد محلی ارائه می دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد