برای این تجربه های رایگان در توکیو آماده شوید!

گشت و گذار در توکیو

سفر به توکیو می تواند سفر گرانی محسوب شود، اما راه هایی برای تفریحات رایگان در این شهر و کاهش هزینه ها وجود دارد. با الی گشت همراه باشید و با برخی از تفریحات رایگان در این شهر بی نظیر ژاپن آشنا شوید:

بازار ماهی فروشان سوکیجی

بازار ماهی فروشان سوکیجی (Tsukiji) دیدن کنید

مطالب مرتبط:
گردش در اطراف شهر توکیو
جاذبه‌هایی مخفی در قلب توکیو

این بازار ماهی فروشان را می توان یکی از بزرگ ترین بازارهای مشابه در جهان محسوب کرد. دیدن این بازار هم برای مردم محلی و هم گردشگران بسیار جذاب است و البته بهتر است در ساعات اولیه روز و صبح زود به آن مراجعه کنید. با نخستین ساعات صبح این بازار آغاز به کار کرده و در آن هر نوع جانور آبزی که تصور کنید به فروش می رسد. یکی از جالب ترین بخش های این بازار، بخش حراج ماهی های تن است که البته بازدیدکنندگان تنها در برخی روزهای خاص اجازه حضور در آن را دارند. برای این کار شما باید ساعت ۴ صبح در محل حراج حاضر بوده تا بتوانید در بین ۱۲۰ نفر بازدید کننده ای که به داخل راه داده می شوند، باشید. بدون تردید این بیدار شدن در صبح زود ارزش داشته و شما احساس ضرر نخواهید کرد. در این بازار می توانید صبحانه سوشی خورده و مطمئن شوید که همه جای بازار را گشته اید. این برنامه را به طور جدی به همه گردشگرانی که به توکیو سفر می کنند توصیه می شود و  البته به خاطر داشته باشید بیشتر بخش های این بازار به صورت عمده فروشی است و شما نباید مزاحم کسب و کار فروشندگان و معاملات آن ها شوید.

جزیره اودایبا

به سیاحت جزیره اودایبا (Odaiba) بروید

جزیره بزرگ و مصنوعی اودیبا در خلیج توکیو قرار دارد. برای رسیدن به آن باید از پل رنگین کمان (Rainbow Bridge) از مرکز توکیو عبور کنید، این کار را می توانید به طور پیاده یا با استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی از روی پل معلق ۹۱۸ متری انجام داده و  به سمت جزیره اودایبا بروید. در این جزیره مصنوعی می توانید حمام آفتاب گرفته وبه تماشای نمونه دوم مجسمه آزادی بپردازید. در این محل همواره جمعیت زیادی حاضر هستند زیرا در جزیره اودایبا تعداد زیادی مراکز خرید، غذاخوری و مراکز تفریحی وجود دارد. در این جزیره برای خرید به ونوس فورت بروید که یک مرکز خرید به سبک قلعه های ساخته شده در قرن ۱۸ جنوب اروپا است و صدها فروشگاه و مغازه در آن وجود دارد. چرخ فلک این جزیره یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک های جهان محسوب شده و در آن نمای زیبایی از شهر توکیو؛ خلیج توکیو و جزیره را خواهید دید. در رستوران های این محل غذا خورده، در فروشگاه ها پرسه زده و برای هیچ کدام از این موارد ورودیه یا بلیط تهیه نکنید.

کلان شهر توکی

به بالای ساختمان اداری دولتی کلان شهر توکیو بروید

اگر دوست دارید از فراز شهر نگاهی به مناطق اطراف بیاندازید، هیج محلی بهتر از سکوی بازدید رایگان این ساختمان نیست. بلندترین مجموعه ساختمان محله شینکوجو (Shinjuku) و تالار شهر موجود در ان در سال ۱۹۹۱ میلادی افتتاح شد. سکوی ویژه تماشای موجود در این برج از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه  تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه فعالیت کرده و در طبقه ۴۵ قرار دارد. از این محل قله فوجی، برج (Skytree)؛ توکیو تاور (Tokyo Tower)؛ عبادتگاه میجی و گنبد توکیو دیده می شود. اگر هم دوست دارید چشم انداز شهر توکیو را در شب تماشا کنید، به سکوی تماشای جبهه شمالی ساختمان که از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۲۳ در حال فعالیت است، مراجعه کنید.  در هر دو سکیو مشاهده، کافه و فروشگاه ویزه سوغاتی وجود داشته و بازدید از آن نیز رایگان است. در طبقه دوم این برج نیز مرکز راهنمای گردشگری شهر توکیو قرار دارد که اطلاعات بسیار زیادی درباره شهر توکیو، دیدنی های آن و مناطق اطراف را ارائه می کند.

معرفی هتل د ب ایکه بوکورو توکیو | ۳ ستاره
معرفی هتل د ب ایکه بوکورو توکیو | ۳ ستاره
پارک هیتاچی ژاپن، به رنگارنگی رنگین کمان
پارک هیتاچی ژاپن، به رنگارنگی رنگین کمان
آنچه در سفر به ژاپن باید بدانید!
آنچه در سفر به ژاپن باید بدانید!
تقابل زیبای سنت‌ها و تکنولوژی در ژاپن + ویدئو
تقابل زیبای سنت‌ها و تکنولوژی در ژاپن + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code