بلیط هواپیما

تجربه هایی که شما را عاشق آروناچال پرادش هند می کند

آروناچال پرادش هند (Arunachal Pradesh)

شمال شرقی هند یکی از آن مناطق بسیار زیبا در این کشور است که به دلایل مختلفی مثل ساختار منطقه ای فقیر، نگرانی های امنیتی و دسترسی سخت، کمتر به آن سفر می شود. اما این روند در حال تغییر است و حالا هم وضعیت جاده ها به نسبت گذشته بهتر شده و هم هتل هایی در این منطقه برای گردشگران ساخته شده است. در این منطقه از کشور ۷ ایالت وجود دارد که آروناچال پرادش، ناگالند و آسام از معروفترین آنها هستند. آروناچال پرادش بسیار متفاوت تر از بقیه ی هند است، وقتی در آنجا هستید اگر ندانید به کجا سفر کرده اید، فکر می کنید که در تبت هستید. مردم این منطقه درست مثل تبتی ها غذا می خورند، صحبت می کنند و عبادت می کنند. با الی گشت باشید:

آروناچال پرادش هند

۱- بازدید از تاوانگ (Tawang)

مطالب مرتبط:
کاخ دیدنی جهانگیر آگرا در هند
هنگام مصرف غذاهای خیابانی هند حواستان به این موارد باشد!

رفتن به صومعه ی تاوانگ یکی از بهترین تجربه ها نه تنها در آروناچال پرادش بلکه در سرتاسر هند است، این صومعه فقط ۳۰ کیلومتر با بوتان و چین فاصله دارد. از آنجاییکه نام دالایی لاما در چین ممنوع است، مردم در این صومعه می توانند در آرامش عبادت کنند. علاوه بر اینکه بازدید از این صومعه یک تجربه ی عالی است، باید گفت که این صومعه در بالای کوه ها قرار دارد و حتی فقط رفتن به آن می تواند یک جور ماجراجویی باشد.

صومعه تاوانگ در آروناچال پرادش هند

۲- همراه با راهب ها در Bomdila

شاید تا حالا یک راهب را از نزدیک ندیده باشید و با طرز فکر و عقاید و رفتارهای آنها آشنا نباشید، بنابراین این یک فرصت عالی است تا بتوانید از آنها بیشتر بدانید و بیشتر یاد بگیرید. کمتر از ۱۰۰۰۰ نفر در شهر Bomdila که شهری مرتفع است، زندگی می کنند. در واقع برای رسیدن به صومعه تاوانگ باید از Bomdila رد شوید اما متاسفانه خیلی از افراد از آن فقط به آن عنوان یک محل عبور استفاده می کنند و در آن توقف نمی کنند… اما پیشنهاد می کنیم شما این کار را بکنید! ۲ هتل در این منطقه اقامتگاه های خوبی هستند. دیدن مغازه های محلی و صومعه ی این منطقه به نام GRL کارهایی است که می توانید در آن انجام دهید. اگر هم خوش شانس باشید با پرس و جوی زیاد بتوانید یکی از راهب های پیشگو را پیدا کنید!

راهبان بومدیلا

۳- دیدن مردم محلی

هتل های کمی در این منطقه وجود دارد که شاید چیزی نباشد که شما در ذهن خود داشته اید ولی می توانند امکانات مورد نیاز شما را تامین کنند. اما پیشنهاد می کنیم در خانه ی محی ها اقامت کنید. اینکه بتوانید در کنار آتش با یک خانوداه محلی شام بخورید و یا به جای استفاده از روم سرویس، خودتان در کارها کمک کنید و چیزهای زیاد جدیدی یاد بگیرید…

۴- دیدن قبیله ی منطقه ی Ziro Valley

تصمیم گرفتیم تا بهترین تجربه ی آروناچال پرادش را برای آخر مطلب بگذاریدم! منطقه ی Ziro Valley جایی است که قبیله ی آپاتانی (Apatani) در آن زندگی می کند. ویژگی خاص مردم این منطقه این است که روی صورت هایشان نشان های محلی می گذارند، بینی هایشان را سوراخ می کنند و حیوانات زیادی را قربانی می کنند. آنها دوست دارند تا در فهرست یونسکو قرار بگیرند و در راه پیروزی هم هستند و به همین دلیل است که می دانند توریست ها بسیار مهم اند و از آنها با روی باز پذیرایی می کنند. جالب است بدانید افراد جوان این قبیله به زبان کره ای صحبت می کنند و حتی مدل مو و ظاهرشان هم کره ای است!
شاید دوست داشته باشید بدانید در سفر به آروناچال پرادش هند با چه چیزهایی روبرو می شوید چون سفر به این مکان سختی های خودش را دارد مثلا در اتاق های هتل ها گرمایی وجود ندارد، معمولا دوش حمام وجود ندارد و در صورتیکه باشد فقط آب سرد است، جاده های پر دست انداز و… اما حتما آن را به لیست جاهای دیدنی در هند اضافه کنید چرا که آروناچال جایی مثل هیچ جا است.

قبیله آپاتانی
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
۹ مقصد گردشگری برای عاشقان!
۹ مقصد گردشگری برای عاشقان!
میراثی از یاد رفته به نام ارگ حکومتی اراک
میراثی از یاد رفته به نام ارگ حکومتی اراک
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید