هنگام مصرف غذاهای خیابانی هند حواستان به این موارد باشد!

غذاهای خیابانی در هند

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید مرغ های قدیمی و یخ زده مصرف کنید، رعایت نکات زیر می تواند در حفظ سلامتی شما تاثیر گذار باشد. این مقاله از الی گشت، بهترین و مهم ترین نکات برای مصرف غذاهای خیابانی در هند را ارائه می کند. اگر چه شاید در یک قاعده ی کلی بتوان گفت که مصرف بعضی از غذاهای خیابانی برای سلامتی انسان بسیار مضر هستند اما همیشه هم اینطور نیست. در صورت سفر به هند، غذاهای خیابانی باید بخشی از تجربه ی سفرتان را تشکیل دهد. در ادامه با ما باشید:

غذاهای خیابانی در هند
 مطالب مرتبط:
۸ دلیلی که هند را مقصد بعدی سفر شما می کند!
تصاویر خیره کننده جزایر آندامان، بهشتی در هند

۱- هرگز از مصرف غذاهای خیابانی نترسید. این کشور هم مثل سایر کشورهای گرمسیری، غذاهای خیابانی و خوشمزه فراوانی دارد. در شمال هند، پیراشکی گوشت و سبزیجات بهترین غذای خیابانی ای است که نمونه ی آن حتی در مجلل ترین رستوران های هند هم وجود ندارد پس طعم بی نظیر آن را از دست ندهید!

۲- برای خوردن غذا، به محل هایی بروید که افراد بومی به آنجا می روند. سمبوسه ی محلی یکی دیگر از بهترین غذاهای خیابانی هند است که امتحان آن خالی از لطف نخواهد بود.

غذاهای خیابانی در هند

۳- غذاهای خیابانی، وعده های چندان سنگینی نیستند پس می توانند برای استراحت های کوتاه مدت مفید باشند. البته حواستان باشد چون شما از مدت نگهداری گوشت و مرغ در فضای آزاد هیچ اطلاعی ندارید. این نوع گوشت ها معمولا از مواد چاشنی پر شده و بعد سرخ می شوند. اما یک استثنا وجود دارد: فروش کتلت و همبرگرهای گوشت گاو در میدان آرپورا / آنجونا (واقع در گوا) طرفداران زیادی دارد، ولی به احتمال زیاد غرفه های کوچکی که به فروش همبرگر گوشت می پردازند، در تمام طول روز در فضای آزاد هستند. به شعبه های زنجیره ای مثل «شاورما» می توانید کاملا اعتماد کنید و همبرگر گوشت آن را با خیال راحت امتحان کنید.
۴- نکته ای که برای خرید غذاهای خیابانی باید در نظر بگیرید، تمیز بودن محل طبخ غذا است. بهتر است حواستان به استفاده از چاقوهای کثیف و یا تخته برش های قدیمی باشد چون صرف غذا در این مکان ها بسیار مضر است. یادتان باشد حفظ سلامتی تان به انتخاب رستوران های تمیز وابسته است.

غذای خیابانی هندی | سمبوسه

۵- از نوشیدنی های خیابانی (که گرم نیستند) خودداری کنید. از آنجاییکه آب های خیابانی جوشانده نمی شوند، مصرف آن ها ممکن است مضرات بسیاری را به همراه داشته باشد. مثلا آب یخی که در رستوران های هندی سرو می شود ممکن است تمیز نباشد، چون یخ های آن از آب های تمیزی تهیه نشده است. اگر بومیان و افراد محلی از این آب ها استفاده می کنند، به این معنا  نیست که این آب ها تمیزند، به عبارت دیگر، بدن افراد بومی به مصرف این آب ها عادت کرده و مقاوم شده است.

۶- احتیاط در برابر سس های خیابانی یکی دیگر از نکاتی است که باید در نظر بگیرید. اگر در کنار سمبوسه ی شما یک سس و چاشنی هم سرو شد، باید بدانید که این سس ها و چاشنی ها از آب های تمیزی تولید نشده و دائما در معرض آفتاب قرار گرفته اند. البته، شاید نتوانید در برابر مصرف این سس ها مقاومت کنید! اما بد نیست بدانید که گاهی اوقات، آب زیادی به این سس ها اضافه می شود تا مقدار آن بیشتر شده و در برابر نور آفتاب تبخیر نشود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد