تجربه های ناب در سفر به استانبول

سفرتان را در استانبول اینگونه آغاز کنید

اگر دارید خودتان را برای سفر به استانبول آماده می کنید اما هنوز نمی دانید از کجا باید شروع کنید، این پست مخصوص شماست. هر چند که این موضوع قابل فهم است و چندان تعجب برانگیز نیست چون استانبول شهر بسیار بزرگی است (در ۲ قاره کشیده شده است!) و جاذبه های توریستی زیادی به شکل مساجد، فروشگاه ها، موزه ها و…. دارد.
اگر می خواهید تا کمی از سردرگمی تان کم شود و بدانید چه جاهایی را برای آشنایی با مکان ها و فرهنگ مردم باید بگردید، با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
افسانه ناکامی ها در برج دختر استانبول
تاریخچه پنهان در پس حمام های سنتی استانبول

spice Bazaar

(۱) از بازار ادویه ها دیدن کنید

“این بازار بزرگترین بازار سرپوشیده بعد از بازار بزرگ است”. در این بازار هر چیزی پیدا می شود از انواع ادویه ها گرفته تا دانه ها و میوه های خشکشده، قهوه ی ترکی؛ برگ درخت چای و حتی شادی های به سبک ترکی. در واقع رفتن به این بازار راه درستی برای آشنایی با فرهنگ مردم اصیل استانبول است.

whirling darvish

(۲) به دیدن نمایش درویش های چرخان بروید

شاید در نگاه اول این جمله کمی عجیب به نظر برسد. منظور داز درویش های چرخان همان صوفی ها است. اعتقاد این درویش ها این است که با چرخیدن های مکررر به دور خود و جدا شدن از این دنیا به خدا نزدیکتر می شوند. این مراسم می تواند یکی از هیجان انگیزترین مراسم هایی باشد که به آن رفته اید. تجربه ی منحصر بفردی در گردشگری است مطمئن باشید ارزشش را دارد.

(۳) به صدای موذن میان مسجد آبی و مسجد ایاصوفیه گوش دهید

“یکی از زیباترین صداهای اذانی که تا بحال به آن گوش داده ام، صدایی بوده که در استانبول بین مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی شنیده ام” این یکی از جمله هایی است که بارها از گردشگران مختلف شنیده شده است(خود من هم اواقعا موافقم!) یکی از موذن ها از یکی از مناره ها شروع به اذان خواندن می کند و بعد موذن دیگر جواب می دهد و ادامه ی اذان را از مناره ی دیگر می خواند. ای ن تجربه را واقعا می توان تجربه ای جادویی در استانبول دانست که فقط هم خاص این شهر است. پس اگر در زمان خواندن اذان در محوطه بودید پیشنهاد می کنیم حتما جایی پیدا کنید و بشینید و فقط گشو کنید.

kumpir

(۴) Kumpir بخورید

Kumpir سیب زمین حجیم پخته شده است. آشپز این سیب زمین حجیم شده را با پنیر و کره ال وقتیکه نرم شود میکس می کند و بعد می توانید از بین مجموعه ای از پر کردنی ها خودتان چیزهایی که دوست دارید را انتخاب کنید مثل زیتون، هات داگ، ترشی، ذرت، نخود فرنگی، بلغور و… Kumpri را می توانید به عنوان اسنک یا میان وعده ای خوشمزه میل کنید.

(۵) حمام ترکی را امتحان کنید

اگر آماده ی یک تجربه ی خاص هستید، به حمام ترکی بروید. حمام ترکی جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ و تاریخ ترکیه است و در سفر به استانبول یکی از بهترین تجربه هایی است که می تواند برایتان رقم بخورد.

خوشمزه های ترکی
طعم ناب استانبول در ۴ غذای خیابانی این شهر
بهترین رستوران های منطقه تکسیم استانبول
راهنمای خرید در استانبول و گشت و گذار در بازار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code