راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه | Sim Card in Turkey

کشور ترکیه پر از تاریخ و فرهنگ است و مرز میان اروپا و آسیا را پر کرده است. اگر در سفرتان به این کشور از خط موبایل اصلی کشورتان استفاده کنید، مطمئنا هزینه زیادی برایتان خواهد داشت پس پیشنهاد می کنیم با مطالعه این راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه از الی گشت، یک شماره داخلی برای خود داشته باشید تا به هم هزینه هایتان کم شود و هم به راحتی به اینترنت متصل شوید. پس چه سفری کوتاه به این کشور دارید و چه می خواهید چند هفته تا حتی چند ماه در اینجا بمانید، خرید سیم کارت در ترکیه ضروری است. با ما همراه باشید:

خرید سیم کارت در ترکیه

شرکت های ارائه دهنده سیم کارت در ترکیه

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به استانبول
آیا سفر زمینی به ترکیه امن است؟
راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول

سه اپراتور اصلی در ترکیه وجود دارد: ترکسل (Turkcell)، ودافون (Vodafone) و و ترک تلکام (Türk Telecom). هر سه اپراتور از طریق یک فرایند دقیق تصویب می شوند و پس از آن آماده به کار خواهند شد و البته رقبای سرسختی برای هم هستند. هر سه اپراتور قابل اطمینان هستند و طبقه گفته شرکت OpenSignal، ترکسل پوشش بهتری دارد و پس از آن ودافون و ترک تلکام هستند. هر سه اینترنت پر سرعت خوبی دارند که در بیشتر شهرها و روستاها پوشش دارد. شما با خرید سیم کارت و داشتن اینترنت می توانید به راحتی در مورد جاذبه ها اطلاعات کسب کنید و مسیرهای دستری به آن ها را توسط گوگل مپ پیدا کنید.

شهر زیبای استانبول

ترکسل | Turkcell

ترکسل بزرگترین اپراتو ترکیه است، پوشش شبکه خوبی دارد و اینترنت پرسرعت نیز ارائه می دهد. شما با سیم کارت ترکسل می توانید به اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE دسترسی داشته باشید. سیمکارت های از قبل آماده شده را می توانید از مغازه های رسمی بخرید و همانطور که قبل تر نیز گفتیم، قوانین سفت و سختی برای خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارد. این سیم کارت ها را با حدودا ۵۰  لیر  می توانید تهیه کنید و برای چک کردن اعتبار خود می توانید *۱۲۳# را شماره گیری نمایید. اعتبار را می توانید در بسته های ۲۰  لیر ی برای تماس صوتی، اینترنت و یا بسته های ترکیبی تهیه کنید. نرخ استاندارد دیتا برابر است با ۱  لیر  برای هر ۱۰۰ کیلوبایت. بسته های زیر را برخی از نمونه ها هستند که برای فعال سازی کد ۲۲۲۲ را باید شماره گیری کنید.

 

مدتحجمقیمتنام بسته
۷ روز۱GB  لیر ۱۲HAFTALIK 1GB
۳۰ روز۵۰۰MB  لیر ۱۴YENI 500MBINTERNET
۱GB  لیر ۲۰YENI 1GB
۲GB  لیر ۲۵YENI 2GB
۴GB  لیر ۳۵YENI 4GB
۶GB  لیر ۴۵YENI 6GB
۸GB  لیر ۵۵YENI 8GB
۳ ماه۱۵GB  لیر ۸۹TEKRARLI15GB

زمانی که شما کد ۲۲۲۲ را می گیرید، در ادامه باید واژه «EVET» را به عنوان پاسخ بفرستید تا درخواست شما نهایی شود.

اپراتور ترکسل

ودافون | Vodafone

ودافون دومین اپراتور بزرگ ترکیه و رقیب اصلی ترکسل است. این شرکت اینترنت خوبی ارائه می دهد که سرعت آن بسیار خوب است و پوشش شبکه ای خوبی نیز دارد که البته در بخش های دور افتاده شاید کمی با مشکل روبرو باشد. اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE قابل دسترسی است و شما سیم کارت های از قبل آماده شده را تنها از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید. سیم کار « Vodafone Holiday» با پرداخت ۷۰ لیر قابل خرید است و در آن ۵۰ لیر اعتبار وجود دارد. این سیم کارت ها تنها برای گردشگران به مدت ۱۲۰ روز معتبر است و مردم محلی نمی توانند آن را تهیه کنند. بهترین مکان برای خرید سیم کارت هایی با تخفیف و … در دفاتر ودافون واقع در فرودگاه است بعد از قسمتی که چمدان را تحویل می گیرید.

اعتبار را می توان در مقادیر مختلف خریداری کرد. برای اضافه کردن اعتبار شماره ۷۵۰۰ را زده، شماره ۱۲ رقمی را وارد کنید، سپس کلید # را فشار داده، سپس شماره ۵ رقمی، و بعد # را فشار دهید. دیتای استاندارد این سیم کارت در ترکیه، ۰٫۱۲ لیر به ازای ۱۰ کیلوبایت است. برای چک کردن اعتبار خود می توانید واژه «SORGU» را به ۳۶۳۶ بفرستید و برای خرید بسته ۳۶۳۶ را شماره گیری کنید.

 

مدتحجمقیمتنام بسته
۲۴ ساعت۱۵۰MB  لیر ۲GUNLUK 150
۷ روز۲۵۰MB  لیر ۵ABONE H250MB
۵۰۰MB  لیر ۷HAFTALIK 500
۱GB  لیر ۱۰۱GB HAFTALIK
۳۰ روز۲۵۰MB  لیر ۱۲ABONE DEVAM 250MB
۵۰۰MB  لیر ۱۶ABONE DEVAM 500MB
۱GB  لیر ۲۲ABONE DEVAM 1GB
۲GB  لیر ۳۰ABONE DEVAM 2GB
اپراتور ودافون

ترک تلکام | Turk Telecom

ترک تلکام کوچکترین اپراتور در ترکیه است و خدمات به مشتریان را با پوشش شبکه مناسب ارائه می دهد و اینترنت پر سرعت نیز دارد. این اپراتور نیز اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE ارائه می دهد، سیم کارت را از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید و اعتبار در بیشتر فروشگاه ها موجود است. سیمکارت ها را می توانید به قیمت ۵۰ لیر خریداری کنید که داخل آن ۲۰ لیر اعتبار دارد. شما برای فعال سازی سیم کارت شماره ۸۰۹۰ را شماره گیری کنید و پس از فعال سازی است که می توانید بسته ها را خریداری کنید. نرخ داده استاندارد ۰٫۲ لیر به ازای ۱۰ کیلوبایت است. بسته های زیر را می توانید تهیه کنید و برای فعال سازی باید شماره ۵۵۵۵ را بگیرید.

اپراتور ترک تلکام
مدتحجمقیمتنام بسته
۱ روز۱۰۰MB  لیر ۱٫۹۰GUN
۱ روز۱GB  لیر ۶GUN1
۷ روز۱۰۰MB  لیر ۵HAFTA
۷ روز۱GB  لیر ۹HAFTA1
۷ روز۱۰GB  لیر ۱۰HAFTA10GB
۳۰ روز۱۰۰MB  لیر ۹AYLIK 100MB
۳۰ روز۲۵۰MB  لیر ۱۲AYLIK 250MB
۳۰ روز۵۰۰MB  لیر ۱۹AYLIK 500MB
۳۰ روز۱GB  لیر ۱۹AYLIK 1GB
۳۰ روز۲GB  لیر ۳۹AYLIK 2GB
۳۰ روز۳GB  لیر ۴۵AYLIK 3GB
۳۰ روز۴GB  لیر ۴۹۴GB
۳۰ روز۵GB  لیر ۵۵AYLIK 5GB
۳۰ روز۶GB  لیر ۵۹AYLIK 6GB
۳۰ روز۷GB  لیر ۶۴AYLIK 7GB
۳۰ روز۸GB  لیر ۶۹۸GB
۳۰ روز۱۰GB  لیر ۷۹۱۰GB

برای فعال سازی این سیم کارت در ترکیه باید به ۵۵۵۵ مسیج بفرستید که پس از آن، پاسخی از  ۲۴۳۸ برایتان خواهد آمد. شما سپس باید واژه «EVET» را بفرستید تا بسته شما فعال شود.

منبع: finder.com

  1. Avatar
    علی

    در مسافرتم به ترکیه دو سیمکارت ترکسل خریدیم. اما در سفر دوم که ۳ ماه بعد بود یکی از سیمکارت ها غیر فعال شده بود. با متصدی باجه ترکسل که صحبت کردم گفت از کار افتاده و اون یکی هم با دوبار خروج از کشور از کار میوفته.
    امکان اینکه سیمکارتی که با خروج از ترکیه یا با گذشت مدت زمان مشخص از کار نیوفته بگیریم هست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code