این نکات را موقع تحویل اتاق هتل باید بدانید!

تحویل اتاق هتل با رعایت نکات زیر

برای اینکه اقامتی در اتاق های هتل همانند خانه خود داشته باشید، در زمان تحویل اتاق هتل رعایت چند نکته می تواند به شما کمک کند. بسیاری از موارد زیر که گفته می شود را حتی مهمانداران و هتلداران نیز تصدیق می کنند. با دانستن بسیاری از ترفند ها و کارهایی که موقع تحویل اتاق هتل از مهماندار می توانید انجام دهید، در واقع اقامتی راحت تر را برای خود رقم خواهید زد. به عنوان مثال اگر می خواهید که میز پذیرش در ساعت معینی به شما مطلبی را اطلاع دهد یا شما را بیدار کند، به جای تعیین یک زمان، از آن ها بخواهید در دو زمان متفاوت به شما زنگ بزنند. به این شکل می توانید از بیدار شدن یا اطلاع پیدا کردن خود یا تماس گرفتن پذیرش کاملاً مطمئن شوید. در اینجا ۶ کاری که زمان تحویل اتاق هتل باید انجام دهید را برایتان در مجله الی گشت عنوان می کنیم.

مهمان های مزاحم در اتاق هتل

امنیت اتاق را چک کنید

مطالب مرتبط:
با این نکات سفر ارزانی داشته باشید!
نکات سفر به بلغارستان

چه با دوست خود سفر می کنید، چه با کودکانتان و چه به تنهایی در یک هتل اقامت می کنید، امنیت باید یکی از اولویت های اول شما باشد. اگر چه همه کارکنان هتل مخصوصاً نگهبانی مراقب امنیت شما هستند که این موضوع نیز می تواند خبر خوبی باشد. اما بهتر است همیشه در زمان تحویل اتاق هتل از مهماندار، این موضوع را چک کنید. اکثر اتاق های هتل برای امنیت بیشتر شما تجهیز شده اند. درهای ورودی آن ها امکاناتی برای این مورد دارند که بهتر است در زمان ورود به اتاق برای اطمینان بیشتر دوباره آن را بررسی کنید.

همیشه نحوه قفل کردن در و استفاده کردن از آن را بررسی و امتحان کنید تا اگر احیاناً از آن سر در نمی آورید بتوانید از کارکنان هتل بخواهید تا به شما آموزش دهند. یادتان باشد که بهتر است برای اطمینان بیشتر در اتاق را در هنگام شب قفل کنید. به جز این بسیاری از وسایل شما ممکن است قیمتی باشند، برای امنیت بیشتر وسایل خود حتماً موارد امنیتی اتاق خود را بررسی کنید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

اگر به تنهایی سفر می کنید به کارکنان هتل بگویید که تنها هستید و منتظر هیچ مهمان یا فرد دیگری نیستید. همچنین خبر دادن به دوستان و یکی از اعضای خانوادتان راجع به سالم رسیدن شما به هتل و تحویل اتاقتان هم می تواند به امنیت بیشتر شما کمک کند. اگر تمام این کارها را کرده اید، مطمئن باشید که در هتلی که مانده اید، امنیت خواهید داشت و هیچ نگرانی دیگری در این باره نداشته باشید.

امنیت اتاق هتل را چک کنید

قسمت هایی از اتاق را بازبینی کنید

بسیاری از قسمت های هتل را که در ادامه مشخص می کنیم در زمان تحویل اتاق هتل بازبینی کنید. کارکنان هر هتل مخصوصاً هتل های معتبر آموزش دیده اند که هر اتاق را در زمان بین تحویل به مهمانان کاملاً تمیز کنند. اگر چه اکثر هتل هایی که زیرمجموعه و زنجیره هتل های بین المللی هستند مانند هتل های هالیدی این، برای اینکه همچنان زیر نام تجاری بزرگ خود قرار داشته باشند و نمایندگی خود را حفظ کنند باید شرایط سخت تمیز کردن اتاق ها را رعایت کنند. با این حال بررسی نقاط خاص اتاق توسط خود شما برای راحتی بیشتر ضرری ندارد.

بعضی از مناطق در اتاق هتل ها بیشتر از قسمت های دیگر کثیف هستند. در اطراف اتاق و حمام قدم بزنید و همه نقاط را نگاه کنید تا مطمئن شوید که به درستی تمیز شده اند. تمام سطل زباله ها را بررسی کنید تا از خالی بودن و تمیز بودن آن ها مطمئن شوید. ملافه ها و متکاها را زیر و رو کنید و مطمئن شوید که هیچ لکه یا مورد غافلگیرکننده ای مانند موهای ریز در آن ها دیده نشود. یکی از کارهای مهمی که همان ابتدا باید انجام دهید، چک کردن کنترل تلویزیون و شبکه های آن می باشد. ببینید آیا کنترل تلویزیون باتری دارد و آیا تمام شبکه ها به خوبی آنتن می دهند.

در غیر این صورت همان ابتدا به پذیرش اطلاع دهید. هر چند که ممکن است در طول اقامت خود تلویزیون تماشا نکنید اما در لحظه ورود کنترل تلویزیون خود را ضدعفونی کنید. بر اساس تحقیقاتی که راجع به کثیف ترین و آلوده ترین نقاط در اتاق هتل ها انجام شده است، کنترل تلویزیون یکی از آلوده ترین نقاط شناخته شده است. با ضد عفونی کردن آن در واقع خود را در مقابل ویروس ها و باکتری های احتمالی در طول اقامت خود بیمه می کنید.

قسمت هایی از اتاق را بازبینی کنید

به دنبال مهمان های مزاحم بگردید

منظور از مهمان های مزاحم اقامت چند دانشجوی پر سر و صدا در اتاق کناریتان نیست! در زمان تحویل اتاق هتل و ورود به آن، به دنبال حشرات موذی بگردید و از نبود آن ها در اتاق خود مطمئن شوید. بهتر است که مواردی که در ادامه بیان می شود را هم رعایت کنید. به عنوان نمونه بهتر است که چمدان خود را بر روی جا چمدانی یا صندلی که برای این منظور در داخل کمد یا کنار اتاق است، گذاشته و سپس درون کمد بگذارید. بسیاری از حشرات موذی از وسایل شخصی و چمدان مهمان ها وارد اتاق می شوند. بنابراین اگر چمدان خود را در مناطق عمومی مانند ایستگاه های مترو و اتوبوس حمل کرده اید، بهتر است که آن را بر روی تخت نگذارید. در طول اقامت نیز چمدان خود را از تخت خواب دور نگه دارید.

یکی از نشانه های وجود حشرات در تخت، دیدن آثار آن ها است. بسیاری از حشرات موذی بر روی ملافه های سفید لکه های قرمز رنگی به جا می گذارند. و در گوشه و کنار تخت مخفی می شوند. این حشرات کوچک و قهوه ای هستند و معمولاً در طول روز، در نقاط تاریک مخفی می شوند. مکان هایی مانند زیر بالشت ها و بین تخت یا قسمت های ترک خورده مبلمان یا در درون منافذ دیوارها می تواند نقاط مخفی شدن آن ها باشد. خبر خوب این است که بسیاری از هتل ها برای مبارزه با این حشرات تمهیدات مناسبی را دنبال می کنند. اگر در این مورد نگرانی دارید ، با کارکنان هتل صحبت کنید. آن ها می توانند دقیق تر به اتاق شما نگاه کنند و اگر به وجود حشرات مضنون بودید، کارهای لازمه را انجام دهند.

تحویل اتاق هتل

برای اقامتتان در هتل آماده باشید

چه زیاد سفر می کنید و با بعد از مدت ها به سفر آماده اید، بسیار عالی می شود اگر چند دقیقه ای را برای آماده کردن اقامتی عالی در هتل صرف کنید. اگر قصد دارید، صبح زود بیدار شوید و از هتل بیرون بزنید، به شما توصیه می کنید که صبحانه خود را بر اساس منوی هتل از شب قبل سفارش دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا روز خود را بدون هیچ معطلی و به موقع شروع کنید.

قدم بعدی که باید بردارید این است که با فضای اتاق خود خو بگیرید. هیچ کس دوست ندارد که در شب موقع رفتن به سرویس بهداشتی پای خود را به میز بزند یا در تاریکی سردرگم شود. محل پریز ها و کلیدهای روشنایی اتاق را به خاطر بسپارید. همچنین چیدمان اتاق هتل خود را به خاطر بسپارید.

در هنگام تحویل اتاق هتل اگر ملافه تمیز، پتو یا بالشت اضافه می خواهید همان لحظه درخواست دهید. به تأخیر انداختن این موضوع به اواخر شب می تواند مانع تحویل گرفتن آن ها شود. چرا که ممکن است تمام شده باشند. همچنین زنگ ساعت رومیزی خود را بررسی کنید تا خاموش باشد و توسط مهمان قبلی تنظیم نشده باشد.

در هنگام ورود به هتل از مزایای جانبی که هتل برای مهمانانش در نظر می گیرد پرس و جو کنید. بپرسید آیا هتل برای رستوران ها و جاذبه های اطراف تخفیفی دارد و یا تفریحات و سرگرمی های رایگانی را شامل می شود.

اقامت در هتل

به راحتی نفس بکشید

برای تمیز کردن اتاق های هتل اکثراً از مواد شوینده شیمیایی استفاده می کنند. اگر می توانید در زمان ورودتان به اتاق پنجره اتاق را باز کنید تا هوای تازه در درون اتاق به گردش درآید. اگر قبل از ورود شما به اتاق آن را تمیز کرده باشند، وجود بخارات سمی مواد شوینده در اتاق هوا را راکد و کثیف کرده است. بنابراین باز کردن پنجره یا روشن کردن هواکش راه حل خوبی خواهد بود. در ضمن همیشه ظرف یخ درون اتاق را پر نگه دارید و در مدت اقامت خود در هتل آب زیادی بنوشید.

به راحتی نفس بکشید

درخواست دهید

بسیاری از مهمانان هتل ها در زمان تحویل اتاق هتل خود از مهمانداران بابت وسایلی که درون اتاق نبوده است یا نارضایتی خود گله می کنند و مشکلات اقامت خود را بیان می کنند. این کار را به زمان تحویل دادن اتاق نیندازید. همان ابتدا اگر در اتاق به مشکلی برخورد کردید، به مهمانداران هتل اطلاع دهید و از آن ها بخواهید تا برای شما آن را برطرف کنند. مطمئن باشید که مهمانداران هتل با کمال میل این کارها را انجام می دهند و مشکل را برطرف می کنند. اگر اتاقی مواردی را که شما مد نظر دارید، ندارد، آن را به اطلاع میز پذیرش و کارکنان هتل برسانید. کارکنان هتل برای این منظور آموزش دیده اند و به دنبال رفع مشکل شما خواهند بود.

تحویل اتاق هتل -درخواست دهید

همیشه به خاطر داشته باشید که تمام سعی کارکنان هتل برای رضایت شما مهمانان خواهد بود. اگر از موردی ناراضی بودید آن را بیان کنید تا با دانستن مشکل، کارکنان هتل در رفع آن تلاش کنند. با رعایت این موارد اقامتی لذت بخش تر را برای خود رقم بزنید.

منبع: healthyway.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد