از تاریکی می ترسید؟ به این مکان ها نزدیک نشوید!

ترسناک ترین جاهای دنیا

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن این پست اول از همه چراغ ها را روشن کنید. شاید برای شما هم گاهی پیش آمده که در هنگام غروب برای خود یک فنجان چای داغ ریخته باشید و ناگهان با صدایی غیر منتظره روبرو شوید و بترسید! در این جور مواقع حتی کوچک ترین صدا هم می تواند خانه را به جایی ترسناک تبدیل کند. حالا تجسم کنید به جایی ناآشنا بروید که داستان ها و افسانه های زیادی پشت سرش وجود داشته باشد و همه دنیا آن را جای ترسناکی بدانند؛ جزیره ای پر از عروسک و یا شهر ارواح! می خواهیم از ترسناک ترین جاهای دنیا بگوییم در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ترسناک ترین جاهای دنیا

دروازه جهنم (Door to Hell)

چاله ای که همیشه پر از آتش است آن هم در وسط ترکمنستان جای مناسبی برای شروع است. این گودال بزرگ در وسط بیابان برای مدت ۴۰ سال است که می سوزد اما چرا؟ ماجرا به سال ۱۹۷۱ برمی گردد، چیزی که امروز به آن دروازه جهنم می گوییم در زمان های گذشته سکوی گاز طبیعی بوده اما در حادثه ای سکو سقوط کرد و دانشمندان مجبور شدند تا برای جلوگیری از انتشار گازهای متان سمی آن را آتش بزنند. امروز این چاله همچنان می سوزد و به دروازه جهنم معروف است.

دروازه جهنم

جاده مرگ (The Death Road)

جاده مرگ بولیوی خطرناک ترین جاده دنیاست. اگر به اندازه کافی شجاع باشید می توانید مسیر کوهستانی این جاده را دوچرخه سواری کنید و غرق تماشای چشم اندازهای کوهستان و موانع اطراف آن شوید. با اینکه این جاده یک مسیر تجاری مهم برای بخشی از بولیوی است اما همه اینجا را به نام جاده مرگ می شناسند و همین باعث شده که گردشگرانی که مرگ را به چالش می کشند خودشان را به قله های آن برسانند.

جاده مرگ

تسخیر شده ترین جای انگلیس

محله پلاکلی (Pluckley) در کنت روستایی کوچک و عجیب در انگلیس است اما این روستا ویژگی ای دارد که اسم آن را بر سر زبان ها انداخته است: تسخیر شده ترین روستای انگلیس! هر سال گردشگران زیادی به اینجا می روند تا صدای فریادهای ارواح را بشنوند، پلاکلی در مجموع ۱۶ روح دارد که اگر از ما بپرسید می گوییم تعداد آن ها خیلی زیاد است!

تسخیر شده ترین جای انگلیس

جزیره عروسک ها (Island of the Dolls)

اگر از دیدن صحنه سر آویزان عروسک ها از درختان لذت می برید در این صورت عاشق جزیره عروسک ها در مکزیک می شوید. ماجرای این جزیره وقتی شروع شد که ۵۰ سال پیش دختر کوچکی در اینجا غرق شد و مرد بیچاره ای این دختر و عروسکش را بر روی کانال آب پیدا کرد. مرد ادعا کرد که صدای فریادها و گریه های این دختر را از جنگل شنیده و برای این که روح آن دختر را شاد کند دست به کار عجیبی زد و صدها عروسک را از درختان جنگل آویزان کرد. با اینکه این مرد امروز مرده اما عروسک ها همچنان از درخت آویزانند و هزاران گردشگر را هر سال به این جنگل ترسناک و شکنجه آور می کشانند.

جزیره عروسک ها

قلعه برن (Bran Castle)

این قلعه در رومانی بر روی صخره ای ۶ متری قرار دارد و از سال ۱۲۱۲ که ساخته شده تا همین امروز در حال ترساندن دیگران است! فرمانده بی رحم رومانی، ولاد سوم در این قلعه زندگی می کرد کسی که اسمش همه را یاد خون آشام ها می اندازد.

قلعه برن

قبرستان ترسناک Bachelor’s Grove

تسخیر شده ترین جای جهان،  قبرستان Bachelor’s Grove در جنوب غربی شیکاگو است و حداقل ۱۰۰ گزارش مستند درباره اتفاقات ماورائی و عجیب و غریبش به ثبت رسیده است. این قبرستان از دهه ۱۸۰۰ تا به حال مکانی مخوف و ترسناک است و رفت و آمد ارواح، تصاویر عجیب و گذشته شوم باعث شده تا از ترسناک ترین جاهای آمریکا باشد. حتی اگر دیدن ارواح را باور نداشته باشید مطمئنا با رفتن به این قبرستان نظرتان عوض می شود!

قبرستان ترسناک Bachelor’s Grove

بیمارستان Beelitz-Heilstätten

لیست مخوف ترین جاهای دنیا بدون نام بردن از این بیمارستان کامل نمی شود، بیمارستانی که مدت هاست خالی مانده و در حدود ۵۰ کیلومتری برلین قرار دارد. گذشته این بیمارستان با جنگ های جهانی اول و دوم پیوند خورده و مکانی تسخیر شده در دست ارواح است. اگر ما را باور ندارید توری به اینجا ترتیب دهید فقط یادتان باشد که از قبل درباره مخوف بودن اینجا به شما هشدار داده بودیم!

بیمارستان Beelitz-Heilstätten

شهر متروک پریپیات (Pripyat)

در دهه ۱۹۷۰ حدود ۵۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کردند اما انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل آن را به شهری متروک و ترسناک تبدیل کرد. امروز این شهر مخوف یکی از هراسناک ترین جاهای دنیاست که هیچ کس جرئت نزدیک شدن به آن را ندارد.

شهر متروک پریپیات

تابوت های آویزان ساگادا (Hanging Coffins of Sagada)

افراد کمی جرئت دارند تا از تابوت های آویزان فیلیپین دیدن کنند تابوت هایی که به خاطر سنت باستانی خاکسپاری توسط قبیله ایگوروت به این شکل و شمایل در آمده اند. در آن زمان وقتی یکی از نزدیکان آن ها می مرد تابوت او را در دامنه های کوه آویزان می کردند تا همه ببینند و سوگواری کنند.

منبع: travelversed.co

دبی و تفریحاتی که شما را به اوج هیجان می رساند
دبی و تفریحاتی که شما را به اوج هیجان می رساند
دیدنی های چابهار
دیدنی های چابهار
بناهای زیبا و ماقبل تاریخی استون هنج + ویدیو
بناهای زیبا و ماقبل تاریخی استون هنج + ویدیو
محبوب ‌ترین پارک‌ های موضوعی جهان
محبوب ‌ترین پارک‌ های موضوعی جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code