ترسناک ترین مخلوقات دریایی+ تصاویر

یکی از خبرهایی که مدتی است جنجال زیادی به پا کرده و باعث ترس و وحشت و البته اعتراضات زیادی در بین مردم سرتاسر دنیا شده است، خبری است که یک ماهیگیر روسی از مخلوقات وحشتناک و عجیب و غریب در دریا داده و عکس هایی از آنها هم در یکی از حساب های کاربری خود قرار داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید و ببینید چرا این خبر تا این اندازه پر سر و صدا شده است:

مطالب مرتبط:
کوسه ها بیشتر در کجای دریا هستند؟
دریاچه ای که پرندگان را تبدیل به سنگ می کند

Fedortsov ماهیگیری اهل کشور روسیه است که مدتی قبل در اکانت توییتر خود، تصاویری از مخلوقات بسیار ترسناکی قرار داد که توسط مردم زیادی در جهان دیده شد. این تصاویر به اندازه ای وحشتناک و سوال برانگیز بودند که مردم از او درخواست کردند تا از انتشار تصاویر بیشتر خودداری کند!

مخلوقات دریا | شکار میهیگیر روسی

حالا حساب کاربری او، پر است از تصاویری از ترسناک ترین جانوران دریایی ای که تصورش را بکنید.

تصویر دیگری از موجودات دریا
مرد پشت دوربین، در یک کرجی ماهیگیری در منطقه Murmansk در شمال غربی ترین قسمت روسیه کار می کند و از گوشی همراه خود برای ثبت عکس های این مخلوقات استفاده کرده است.

یک گونه ی ناشناخته ماهی

خیلی ها بر این باور هستند که موجودات دریایی ای که او از آنها عکس گرفته است، شبیه موجودات فیلم های ترسناک هستند؛ با این وجود، به نظر می رسد که Fedortsov موقع در دست گرفتن این ماهی ها نه تنها هیچ ترسی ندارد، بلکه کمی حس طنز و شوخی را هم به توییت هایش اضافه کرده است.

مخلوقات اعماق دریا
انتشار این عکس ها حالا باعث بحث ها و واکنش های شدیدی شده است و خیلی ها به این معتقدند که موجودات اعماق دریا، نباید شکار شده و باید رها شوند.

یکی از موجودات پیدا شده در دریا

بسیاری از موجودات ته دریا، وقتی که به روی سطح آب می آیند، به دلیل تغییر فشار می میرند و همین موضوع باعث بوجود آمدن این سوال شده است که آیا این موجودات عجیب و نادر باید فقط به خاطر یک توییت هیجانی کشته شوند؟

 

نوعی ماهی شکار شده دریاجانوران در اعماق دریاتصویر ماهی شکار شده توسط ماهیگیر

موجودات بسیار ترسناک در اعماق دریا

در اعماق تاریک اقیانوس ها، جایی که فشار آب ده ها برابر بیشتر از سطح دریا است، ممکن است خودتان را در محاصره ی تعدادی از این ساکنان وحشتناک ببینید:
اژدها ماهی
اگر چه آنها در عمق و در ۲ کیلومتری سطح آب پیدا می شوند، در واقع این گونه ی عجیب از ماهی، زندگی خود را روی سطح آب شروع کرده است و در نتیجه، تخم های آن روی آب شناور می شود. مانند خیلی دیگر از موجوداتی که در ته آب وجود دارند، اژدها ماهی هم می تواند نور مخصوص خودش را تولید کند تا در اعماق راه خود را پیدا کند. یکی از کاربردهای این نورها، در فک پایین این موجود است که بیشتر برای شکار از آن استفاده می کند.


کوسه ی چین دار
این کوسه دقیقا شبیه یک فسیل زنده است! با دیدن آن اصلا باور نمی کنید که هنوز هم همچین موجودی وجود داشته باشد این گونه از کوسه، در اعماق اقیانوس آتلانتیک و اقیانوس آرام رندگی می کند. دانشمندان می گویند که کوسه ی چین دار، طعمه ی خود را از طریق خم کردن بدنش و و خیز برداشتن مثل یک مار انجام می دهد و بعد طعمه اش را به یکباره قورت می دهد.

کوسه چین دار | دریا

علاوه بر این، خیلی از مردم این نگرانی را دارند که انسان ها، اکوسیستم ظریفی که از این موجودات راز آلود وجود دارد را نابود کنند.

نظر شما درباره این موجودات چیست؟ آیا تابحال یکی از آنها یا مشابه شان را از نزدیک دیده اید؟ الی گشت منتظر نظر شما دوستان است.

منبع: boredpanda.com

  1. Avatar
    محسن

    صید چنین موجوداتی منجر به از بین رفتن اکو سیستم دریا می گردد صرفاً برای گرفتن چند عکس نباید اجازه داد که آنها را صید نمود بنظر من باید یک شورای حمایت از این گونه موجودات در جهان تشکیل شود …

  2. Avatar
    ایرج

    این موجودات نشانه قدمت موجودات در گذشته و گنجینه با ارزش اکوسیستم می‌باشد که در حفظ و نگهداری آنها باید تلاشی جهانی صورت گیرد زیرا آنها باارزش می‌باشند و منبع وجود حیات و آثار و نشانه خلقت در گذشته هستن که امروز ما وارث آن هستیم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code