ترول تونگا کجاست؟ چرا باید به آنجا برویم؟

ترول تونگا (Trolltunga)

ترول تونگا یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی کشور نروژ است که در سفر به نروژ باید دید و وقتی که تصمیم می گیرید از آن ها دیدن کنید، نکات زیادی وجود دارد که قبل از آن باید بدانید. آیا می توانید از تعداد زیادی پله ی شیب دار بدون از نفس افتادن بالا بروید؟ آیا به قدم زدن در میان گل و لای هایی که گاهی تا مچ پایتان هم ممکن برسد اهمیتی نمی دهید؟ آیا می توانید حجم بالایی از زیبایی طبیعت را در جلوی چشمانتان ببینید و غش نکنید؟! (چون در ترول تونگا از این منظره ها زیاد می بینید) اگر نظر مثبتی در مورد سوال های بالا دارید، ترول تونگا همان جایی است که همیشه آرزویش را داشته اید و خودتان خبر ندارید! اما واقعا ترول تونگا کجاست و چطور می توان از آن دیدن کرد؟ با الی گشت همراه شوید:

ترول تونگا

ترول تونگا چیست؟

مطالب مرتبط:
۸ کلیسای غیر طبیعی نروژ که از چوب ساخته شده اند! + تصویر
هرگز قبل از دیدن این عکس ها به نروژ سفر نکنید

ترول تونگا به زبان ترول (Trolltunga) هم معروف است و نام صخره ای در کشور نروژ است که در ارتفاع ۷۰۰ متری از دریاچه ی Ringedalsvatnet واقع شده است. گفته می شود که قدمت این صخره به ۱۰۰۰۰ سال پیش و زمانی که یخچال های طبیعی شروع به آب شدن کردند، می رسد و در واقع هنوز هم می توانید بر بالای کوه های اطراف این صخره و دریاچه، تکه ای یخ را ببینید. در طول مسیر می توانید دریاچه های آبی فیروزه ای رنگ و فلات های مختلفی را ببینید و چشم اندازی داشته باشید که در هیچ عکسی امکان ندارد بتوانید ببینید.

ترول تونگا نروژ

نگاهی کوتاه به مسیر ترول تونگا

اگر با ماشین به این منطقه بروید، بعد از پارک ماشین در پایین، اولین کیلومتر از پله های سنگی در جلوی رویتان قرا می گیرد که باید بپیمایید. در طول راه مسیرهایی وجود دارد که باید از صخره های بزرگ و لیزی رد شوید که از طناب کثیفی که در مسیر قرار داده شده می توانید کمک بگیرید و مسیر را بالا بروید. اولین کیلومتر این مسیر به جرات می توان گفت که سخت ترین قسمت مسیر است به اندازه ای که وقتی به تابلوی ۱ کیلومتری می رسید احساس می کنید که خیلی بیشتر از ۱ کیلومتر و چندین کیلومتر پیاده روی کرده اید. اما خیلی ذوق نکنید چون چندین برابر مسیری که آمده اید را باید بروید تا بتوانید به آن بهشت مرتفع برسید.

مسیر پیاده روی ترول تونگا
ترول تونگا در نروژ

در طول مسیر نهرهای کوچکی از آب های به سردی یخ وجود دارد که در صورت نیاز می توانید بطری های آبتان را آنجا پر کنید. موقع پیاده روی به خصوص در بالای صخره باید واقعا حواستان را جمع کنید و مراقب باشید چون خیلی راحت می توان روی آن ها سر خورد و بعد حادثه ی وحشتناکی رخ بدهد. بعد از طی مسیری به یک دریاچه ی کوچک می رسید و از این جا به بعد، مسیر تا اندازه ای ناهموار می شود و بعد دوباره و دوباره باید پیاده روی کنید… درست در لحظه ای که از نفس افتاده اید، نای راه رفتن ندارید و می خواهید تسلیم شوید، مسیر به یک صخره ی بزرگ منتهی می شود که همین که از آن بالا می روید متوجه می شوید که بله! ترول تونگا! بالاخره به آن رسیدید! از منظره ی پیش رویتان لذت ببرید، کمی آب و غذا میل کنید و گرفتن عکس را هم فراموش نکنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد