کارهایی که برای داشتن سفری شاد می توانیم انجام دهیم

شادی و تفریح در سفر

همه ما برای شادی و تفریح در سفر آن هم در فصل گرم تابستان برنامه ریزی می کنیم. در واقع با شروع تابستان تعداد افرادی که به سفر می روند بیشتر می شود و شروع تابستان و فصل گرما به معنی شروع تفریحات تابستانی است. اما برای داشتن سفری پر از شادی و مفرح چه کارهایی را می توان انجام داد؟ مجله الی گشت چند تفریح در سفر را که هم فعالیت هایی کالری سوز و هم بسیار سرگرم کننده هستند را، به شما معرفی می کنند. شادی و خنده به همراه استراحت از واجبات زندگی هر شخصی باید باشد. امیدواریم با تفریحات زیر پر انرژی تر از سفر برگردید و خود را برای سفر بعدی آماده کنید.

شادی و تفریح در سفر

خود را با طلوع و غروب خورشید آشتی دهید

مطالب مرتبط:
شهرهای مناسب برای سفرهای تابستانی در ایران
در تعطیلات تابستانی به کجا سفر کنیم؟
۴ مقصد متفاوت در آسیا برای سفرهای تابستانی

تا حالا با خود شمرده اید که چند طلوع یا غروب خورشید را تاکنون مشاهده کرده اید؟ تا حالا شده است که به طلوع خورشید نگاه کنید و یک لیوان چایی نیز در دستانتان باشد؟ یا در غروب زیبای ساحلی بر روی شن ها قدم زده باشید؟ بسیاری از ما دیدن طلوع خورشید را در زندگی مان از دست می دهیم و یا حتی در شهرها به غروب خورشید در آسمان توجهی نمی کنیم. تفریح در سفر یعنی برای دیدن طلوع یا غروب خورشید زمان بگذارید و با آرامش این ساعت ها را بگذرانید.

بازدیدهای خود را در صبح انجام دهید

هوای صبح بسیار مهربانانه تر از هوای بعد از ظهر است. شما هم اگر شب قبل استراحت کرده باشید حتماً در اول صبح پر انرژی خواهید بود. در این صورت گشت ها و بازدیدهای خود را صبح ها انجام بروید. در انتهای روز انرژی و نیرویی برای بازدید از جاذبه ها نخواهید داشت.

تفریح در سفر - بازدید در صبح

تا جایی که می توانید در آب بروید

به خودتان اجازه ندهید که تمام طول روز را در ساحل و کنار آب بنشینید. چه در مقابل شما، دریا، اقیانوس، استخر یا یک وان کوچک باشد، به درون آب بپرید. با دوستان خود بازی های گروهی انجام دهید، شنا کنید. حتی آب تنی و آب بازی می تواند خنده و تفریح در سفر به همراه داشته باشد. در ضمن اگر اهل ورزش هستید، شنا کردن یکی از بهترین تمرینات ورزشی است.

کایت هوا کنید

اگر باد خوبی می وزد، یک کایت بخرید و در ساحل و هر جایی که هستید، آن را به هوا بفرستید. امروزه کایت های متنوع با اشکال عجیب غریب فراوان شده است. با فرزندان خود یک کایت بخرید. آن ها بسیار ساده درست می شوند. آن ها را سرهم کنید و با باد به هوا بفرستید. با فرستادن کایت به هوا در واقع ورزش هم خواهید کرد. چرا که برای بالا نگه داشتن کایت نیرو صرف می کنید، می دوید یا پیاده روی می کنید.

تفریح در سفر - کایت هوا کردن

یک سفر تفریحی کروز انتخاب کنید

سفر با یک قایق تفریحی که امکانات مختلفی از قبیل استخر، رستوران، ورزش های آبی مانند غواصی، قایق سواری و … دارد می تواند نوع لوکس و جدیدی از تفریح در سفر باشد. اگر امکان چنین سفرهایی را دارید، لذت آن را از خود دریغ نکنید.

هر ۲ ساعت از ماشین پیاده شوید

برای رسیدن به مقصد باید ساعات طولانی ر رانندگی کنید؟ عجله نکنید. به جای اینکه زود به مقصد برسید، سعی کنید که از مسیر لذت ببرید. اگر به مکانی در جاده رسیدید که منظره زیابیی داشت، در مکانی امن توقف کنید و از منظره پیش رو لذت ببرید. شاید گرفتن چند عکس از این مناظر، خاطره خوبی را سال ها بعد برای شما زنده کند.

تفریح در سفر - توقف در جاده

بازی های مختلف انجام دهید

اگر با دوستان و خانواده خود به سفر می روید، انجام بازی های گروهی در فضای باز می تواند جزو ورزش ها و تفریح در سفر محسوب شود. برای بازی های گروهی توپ والیبال یا فوتبال تهیه کنید. گاهی یک میز فوتبال دستی در پارک ها می تواند هیجان و شادی در سفر را برای شما به ارمغان آورد.

مراقب وسواس غذایی باشید

بذارید با یکدیگر صادق باشیم. برای بسیاری از ما سفر مصادف با خرج کردن پول برای خوردن غذاهای مختلف است. برای تفریح در سفر به رستوران ها می رویم و انواع غذاهای دریایی را سفارش می دهیم. غذا یکی از مهم ترین رکن های شادی و لذت در سفر است که نباید خودتان را از آن محروم کنید. در عوض به خودتان یک غذای عالی در یک رستوران خوب هدیه بدهید.

تفریح در سفر - رفتن به رستوران

با پای پیاده به گشت و گذار بپردازید

در اکثر تورها و سفر ها درست ایت که می توانید با وسایل نقلیه جا به جا شوید و یا متکی به لیدر باشید اما تنها خودتان و با قدم زدن در اطراف می توانید مکان های عالی برای تفریح در سفر پیدا کنید. هنگامی که برای اولین بار به مکانی می روید، چند ساعت اول را برای گشت و گذار در اطراف هتل سپری کنید و با مکانی که هستید آشنا شوید. در این گشت و گذارها شاید به رستورانی محلی برخورد کردید یا مکانی برای تفریح پیدا کردید.

به پارک های آبی بروید

قایق سواری پدالی با اعضای خانواده می تواند بسیار فرح بخش باشد. به هر شهری که سفر می کنید به پارک های آبی هیجان انگیز آنجا بروید و هر وسیله و سرسره آبی که دوست دارید امتحان کنید. گذراندن یک روز کامل در این فضا و در میان آب روزی به یادماندنی و پر از خاطره را برای شما رقم خواهد زد. یادتان نرود که حتما از تمام شادی ها و لحظات لذت بخش خود در سفر عکس بگیرید.

تفریح در سفر- پارک های آبی

مسابقات احمقانه ترتیب دهید

به خصوص اگر با بچه ها سفر می کنید، می توانید یک بازی پر رقابت در حد بازی های المپیک برای خود و آن ها ترتیب دهید. به عنوان مثال، اگر از استخر استفاده می کنید، یک رقابت و مسابقه شنا یا توپ بازی در آی همانند واتر پولو می تواند بسیار مفرح باشد. حتی مسابقه ساده ای مانند نگه داشتن نفس در زیر آب، زیر آبی رفتن یا هر چیز دیگری می تواند گروه شما را شاد نگه دارد. کلمه بازی های احمقانه دقیقاً به این خاطر گفته می شود که سعی نکنید این مسابقات را به مسابقات جدی تبدیل کنید. برای تفریح در سفر باید جدیت را کنار گذاشت.

منبع: rd.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد