تقسیمات شهری سوچی و بناهای جذاب آن

از سنترالنی سیتی تا داگومیس در سوچی

در چارچوب تقسیمات اداری، نام سوچی روسیه به شهری متشکل از یک منطقه نیمه شهری (به اسم کراسنایا پلیانا) و ۷۹ محله روستایی اطلاق می­شود. منطقه ­ای با موقعیتی در سطح یک ایالت. سوچی به عنوان یک قلمروی شهری به نام سوچی اربان اوکروگ ثبت شده است.

سوچی در تقسیمات شهری به چهار بخش تقسیم می­شود: بخش سنترالنی سیتی، بخش لازارفسکوی سیتی، بخش خوستینسکی سیتی و آدلرسکی سیتی. بخش سنترالنی سیتی که ناحیه میانی شهر را شامل می­ شود، از لحاظ مساحت، کوچک ترین بخش است و سه بخش دیگر تا حدودی هم اندازه هستند. البته بخش لازارفسکوی سیتی بزرگترین بخش است. از لحاظ جمعیتی، جمعیت بخش سنترالنی سیتی تقریباً دو برابر هر یک از سه بخش دیگر است.  با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
گذر تاریخ در سوچی
پارکی برای آنان که شیفته هیجان اند!
sochi art museum

بخش سنترالنی سیتی

اولگ سولداتوف در یک کنسرت به همراه یک گیتاریست استرالیایی به نام جوآنا بیستینر در اورگان و در خانه موسیقی سوچی سمفونی ارکستر سوچی را برگزار نمود (۱۳ دسامبر ۲۰۱۳)

بخش سنترالنی سیتی یا همان بخش مرکزی سوچی مساحتی بالغ بر ۳۲ کیلومتر مربع (۱۲ مایل مربع) را در بر می ­گیرد و بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۰ جمعیت آن ۱۳۷۶۷۷ نفر است. موارد قابل توجه درباره این بخش عبارتند از:

 • کلیسای جامع میکاییل آرکانگل: کلیسای کوچکی که در سال های ۱۸۷۳ تا ۱۸۹۱ با طراحی کامینسکی برای بزرگداشت پیروزی جنگ قفقاز بنا شده است.
 • ستون گرانیت قرمز آرکانگل که در سال ۲۰۰۶ برای یادبود سربازان روس که در جنگ قفقاز در سوچی کشته شدند، ساخته شد. بالای این ستون یک مجسمه هفت متری برنزی از حامی مقدس سوچی، فرشته بزرگ، میکاییل قرار گرفته است.
 • موزه هنر سوچی ساختمانی بسیار بزرگ با یک رواق چهار ستونی است که ساخت آن در سال ۱۹۳۹ به پایان رسید. طراحی نئوکلاسیکال آن را ایوان زولتوفس انجام داده است.
 • باغ سوچی، باغی بزرگ با گونه ­های گیاهی متفاوت و درختان استوایی از کشورهای مختلف است و شهرداری هایی از شهرهای سراسر دنیا خیابانی با چشم اندازی زیبا از درختان نخل را به نام خیابان شهرداری ها (می یرز عاللی) در این باغ ساخته ­اند.
 • درخت دوستی یک درخت پیوندی مرکبات است که در سال ۱۹۳۴ در باغ نیمه گرمسیری بوتانیک کاشته شده است. از سال ۱۹۴۰ به بعد انواع مختلفی از درختان از کشورهای مختلف به عنوان نمادی از آشتی و صلح به این درخت پیوند زده شده ­اند. موزه باغ درخت دوستی کلکسیونی از ۲۰هزار یادبود از سراسر دنیا را در خود جای داده است.
 • ساختمان تئاتر زمستان بنای نئوکلاسیک دیگری در سوچی است که با ۸۸ ستون کورنتی احاطه شده است و پیاده رویی سنگ فرش با مجسمه هایی از ترپسی کور، ملپومه ­نه و تالیا ساخته دست ورا موخینا بر زیبایی این ساختمان می ­افزاید. (ساخته شده در ۱۹۳۴-۱۹۳۷)
 • سالن خانه موسیقی و ارگان. این ساختمان که در مرکز شهر واقع شده است ارگان­ ها، سمفونی ­ها، اتاق-گروه، مجموعه خوانندگان و کنسرت ­ها را هدایت می­کند. در تمام طول سال بازیگران و هنرمندان محلی گروه­های هنری شهر، هنرپیشگان مشهور روسی و بین ­المللی و برندگان مسابقات بین ­المللی در ارکستر سمفونی سوچی به اجرای برنامه و کنسرت می ­پردازند.
 • مناره ۷۱ متری ممتاز و چهار مجسمه نمایانگر که چهار جهت اصلی هستند ترمینال مسافربری ماریتیمه (۱۹۵۵) را قابل توجه ساخته است.
 • ساختمان راه آهن (۱۹۵۲) یکی از جالب توجه ­ترین ساختمان­ های سوچی است.
 • واسیلی الکسه ­یه ­ویچ خولوداف در سال ۱۸۸۳ پارک ریویه ­را را در قسمتی از شهر بنا کرد که بعدها به نام خولودفسکایا نامیده شد. این پارک در بین گردشگران و مردم منطقه شهرت بسیاری دارد. این پارک جاذبه ­های زیادی دارد از جمله مجسمه ­های خنده ­دار و همچنین «کوچه باغ دوستی» با درختان مگنولیا که توسط کیهان­ نوردان شوروی کاشته شده ­اند.
rieth hall

بخش لازارفسکوی سیتی

تئاتر تابستانی

بخش لازارفسکوی سیتی در ناحیه شمال ­غرب مرکز شهر واقع شده است؛ براساس سرشماری سال ۲۰۱۰ جمعیت این منطقه ۶۳۸۹۴ نفر اعلام شد. این بخش بزرگ ترین بخش این محدوده است و مساحتی بالغ بر ۱۷۴۴ کیلومتر مربع (۶۷۳ مایل مربع) را دربر می­گیرد.

لازارفسکوی در ۵۹ کیلومتری (۳۷ مایلی) مرکز شهر قرار دارد و یک استخر دلفین­ ها، یک کلیسای قدیمی (۱۹۰۳) و یک کلیسای جدید (۱۹۹۹) دارد. قدیمی ­ترین بنای این منطقه یک پایگاه مرزی دورافتاده ارتش روسیه در سال ۱۸۳۹ بوده که بعدها به نام میخاییل لازارف، لازارفسکوی نامیده شده است.

 • «لو» که در ۱۸ کیلومتری (۱۱مایلی) از مرکز شهر قرار دارد زمانی متعلق به «شاهزاده لوو» بوده است، شاهزاده­ ای از خانواده اشرافی آبخازیان که ادعا داشتند از نسل شاه آنوس هستند و امپراطور هراکلیوس در سال ۶۲۳ بعد از میلاد آن­ها را از مقام خود عزل کرده است. خرابه­ های یک کلیسای قرون وسطایی در این بخش قرار دارد که در قرن هشتم کشف شد و در قرن یازدهم بازسازی شد و در اواخر قرون وسطی به یک قلعه نظامی تبدیل گردید.
 • داگومیس که در فاصله ۱۸کیلومتری (۱۱ مایلی) از مرکز شهر قرار دارد نیز به خاطر مزارع و کارخانجات چای و باغ گونه ­های گیاهی ­اش شهرت یافته است. این باغ به دستور نیکلاس دوم ساخته شد. یک هتل بسیار بزرگ در سال ۱۹۸۲ در این منطقه بنا گردید. داگومیس در مجاورت بوچاروف روچی که خانه ییلاقی فورشی ­لف بوده و در دهه ۱۹۵۰ ساخته شده قرار دارد. این خانه بعدها به عنوان اقامت گاه رییس جمهور روسیه مورد استفاده قرار گرفت، مکانی که او اغلب اوقات فراغت و تعطیلات خود را در آن می­گذراند و جلسات خود با مسوولین را برگزار می­ کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد