چطور سیستم ایمنی بدن را در برابر ویروس کرونا تقویت کنیم؟

این روزها همه نگران سلامتی خود هستند و این دلهره و اضطراب برای هر کسی که خود را در معرض بیماری می بیند کاملا طبیعی است. در این روزهایی که کرونا خود را در فهرست بیماری های خطرناک جا داده و الحق والانصاف که برخی رسانه های کذاب هم در دامن زدن به ترس از این بیماری کم نقش نداشته اند! باری، بهتر است به جای هزاران بار شستشوی دست و خرید و استفاده بی رویه از مایع دستشویی و ژل های ضد عفونی کننده رنگارنگ، کمی هم به سیستم ایمنی خود اعتماد کنیم و این دستگاه همیشه دلسوز را با خوردن میوه ها و سبزیجات و غذاهایی که از آنتی اکسیدان بالایی برخوردارند، در مقابل ویروس کرونا، تقویت کنیم. (البته شستشوی دست ها به مدت ۲۰ ثانیه «در صورت نیاز» تا ۸۰ درصد ابتلا به کرونا را کاهش می دهد). در این فرصت، سعی می کنیم علاوه بر این که کمی به خود آرامش دهیم، به بررسی این ودیعه های الهی هم نظری بیاندازیم و با مصرف آن ها خود را بیش از پیش در برابر بیماری های ویروسی و عفونی محافظت کنیم.

تقویت سیستم ایمنی

ارتش مرکبات رو در رو با ویروس کرونا

مطالب مرتبط:
تفریحاتی که با وجود کرونا در عید می توانیم انجام بدهیم
کرونا چیست؟
تمام آنچه که باید درباره ویروس کرونا بدانید و راه های مقابله با آن!

گاهی پیش می آید که درخت یا گیاهی با رنگ های زرد و بدنه ای بی حال می بینید و برای درمان وضعیت گیاه از یک متخصص سوال می پرسید که در مقابل پژمردگی گیاه باید چه کنید. تا به حال دیده نشده که هیچ متخصص و کارشناسی بگوید که با دستمال برگ های درخت را پاک کنید، آن درخت از پژمردگی در می آید و بهبود پیدا می کند. بی شک به شما ماده ای مانند آهن و ویتامین و یا روی داده می شود که پای گیاه بریزید تا جان دوباره بگیرد. به همین شکل، اگر بخواهید خود را از بی حالی ناشی از ویروس کرونا، آنفولانزا و یا حتی زمانی که به طور طبیعی بی حال و سست هستید در بیاورید باید ویتامین سی را در صدر فهرست خوراکی های خود قرار دهید. بسیاری از مردم زمانی که سرما می خورند و درگیر ویروس می شوند، ناخودآگاه به نوشیدن آب مرکبات که سرشار از ویتامین سی پناه می آورند. در میان تمام گمانه زنی ها که آیا آب مرکبات و به طور کلی ویتامین سی برای مقابله با کرونا کارساز است یا خیر، گمانه زنی ها بسیار است اما موردی که سالیان سال است در مورد ویتامین سی ثابت شده این است که این نوع از ویتامین به عملکرد گلبول های سفید در بدن کمک بسیاری می کند و این را همه می دانند که گلبول های سفید، وظیفه اصلی حمله به ویروس ها و باکتری ها و میکروب ها را در بدن به عهده دارند. گریپ فروت، پرتقال، نارنگی و انواع لیمو از دسته مرکبات هستند و همگی تا حد قابل توجه ای، سرشار از ویتامین سی هستند.

فلفل دلمه ای، شوالیه ویتامین سی

اگر فکر می کنید که مرکبات بالاترین میزان ویتامین سی را نسبت به دیگر میوه ها و سبزیجات دارند و تنها آن ها می توانند به سیستم ایمنی در برابر ویروس کرونا کمک کنند، سخت در اشتباه هستید! فلفل دلمه ای نه تنها سرشار از ویتامین سی است بلکه میزان بسیار بالایی از آنتی اکسیدان را در بدنه بامزه خود ذخیره کرده است. البته برای کسانی که در این میان به فکر زیبایی خود نیز هستند باید گفت که فلفل دلمه علاوه بر ویتامین سی و آنتی اکسیدان، مانند یک ظرف پر از کاروتین است و وجود این ماده در فلفل دلمه ای برای سلامت پوست و چشم بسیار مفید است.

فلفل دلمه ای گزینه ای عالی برای تقویت سیستم ایمنی

کلم بروکلی، یاور سیستم ایمنی بدن

کلم بروکلی یکی از قدیمی ترین گیاهانی است که در کره خاکی ما به حیات شان ادامه داده است و امروزه در صفره ما جایگاه ویژه ای دارد. این گیاه میلیون ساله، نه تنها منبعی سرشار از ویتامین c است بلکه ویتامین هایی نظیر E و A را هم که به ویتامین های جوان سازی معروف هستند را هم در خود می پروراند. در ضمن، میزان آنتی اکسیدان و فیبرهای سلول ساز نیز در کلم بروکلی وجود دارند و اگر خوب دقت کنید، می توانید این گیاه را در وعده غذایی هر ورزشکار و گیاه خواری ببینید. متاسفانه، بسیاری از هموطنان که به طعم غذاهای چرب عادت کرده اند، زیاد تمایلی به خوردن این گیاه مفید ندارند؛ اما اگر بدانید که کلم بروکلی در تقویت سیستم ایمنی بدن، به ویژه در برابر ویروس کرونا، چه قدر موثر است، بی شک این گیاه زیبا و سبز را هر روز استفاده می کنید.

سیر، سوزاننده ویروس ها

حتما نام نرون، پادشاه روم باستان را شنیده اید. این پادشاه جز پادشاهان ویرانگر تاریخ بوده است که هر موقع دستش به شهری می رسیده آن را در آتش می سوزانده است! سیر جز گیاهانی است که نه مانند نرون که تمام شهرها را می سوزانده، بلکه کارش سوزاندن ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها در بدن انسان است. سیر باعث می شود سطح متابولیسم بدن بالا برود و سرعت گردش خون در بدن بالا برود و همین امر باعث می شود تا سیستم ایمنی بدن بتواند از طریق خون، گلبول های مبارز سفید را هر چه سریع تر به نقاط آسیب دیده بدن بفرستد و مشکل را هر چه سریع تر حل کند. با قدرت آتشین سیر در بدن، سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و باعث می شود تا گلبول های سفید مانند مامورین پلیس فعال، سر وقت وارد عمل شوند و دشمنانی مانند ویروس کرونا را در یک چشم به هم زدن نابود کنند.

ُسیر دشمن هر ویروس و میکروب در بدن

زنجبیل، نوش دارو پس از بیماری

حتما عبارت معروف « نوش دارو پس از مرگ سهراب» را بارها شنیده اید و می دانید که کنایه به ناامیدی دارد و به زمانی اشاره می کند که دیگر کار از کار گذشته است. در مورد زنجبیل می توان گفت که نوش دارویی است که زمان سرش نمی شود و در هر زمانی می تواند به داد بدن انسان برسد و به اصطلاح مرده را زنده کند! همگی می دانیم که بیماری هایی نظیر آنفولانزا، انواع سرماخوردگی ها و ویروسی جدید مانند ویروس کرونا، باعث التهاب گلو و سینوس های ما می شود و همین تورم باعث به وجود آمدن دردهای مداوم و آزار دهند در بدن ما می شود. در چنین موقعیتی، زنجبیل مانند آب روی آتش به داد ما می رسد و باعث از بین رفتن اختناق های ناشی از بیماری می شود! بسیاری از افراد برای این که از دردهای موضعی ناشی از سرما خوردگی و ویروس کرونا رها شوند، دست به دامن پرشکان می شوند و از آن ها می خواهند تا داروی تزریقی و خطرناک دگزامتازون را برای شان تجویز کنند؛ در صورتی که می شود با این گیاهی که هدیه طبیعت به ما است و هیچ عارضه ای را هم به همراه ندارد، از تمام اختناق ها به راحتی رها شد.

بادام، معجونی برای مقاومت

حتما بارها شنیده اید که مرتاض های هندی، هفته ها و یا ماه های متمادی را بدون خوردن آب و غذا و فقط با چند دانه بادام سپری می کنند و زنده می مانند! بادام از کربوهیدرات بالایی برخوردار است و بهترین و سالم ترین نوع سوخت رسانی را به بدن ما می کند. استفاده از این دانه درختی باعث می شود تا با انبوهی از ویتامین C و E به بدن ما وارد شود و سوخت مورد نیاز سیستم ایمنی بدن شود و این دستگاه را برای مقابله با هر نوع ویروسی، آماده کند. تمام مواردی که به عنوان خوراکی های تقویت سیستم ایمنی بدن نام برده شد، همگی به خاطر ورود ویروس کرونا به کشور در فهرست امروز ما قرار گرفته اند اما بد نیست به یاد داشته باشیم که باید قبل از هر چیز باید به سیستم ایمنی بدن خود اعتماد کنیم و در تمام روزهای سال، تلاش کنیم تا این سیستم دل سوز در بدن خود را تقویت کنیم.

 

در این مقاله، به تشریح مواردی پرداختیم که می توان با رعایت آن ها از بیماری های مختلف، بخصوص بیماری کرونا جلوگیری کرد. همان طور که اشاره کردیم، خوردن میوه و سبزیجات نقش مهمی در حفظ سلامت بدن شما دارد. بنابراین، حتما آن را جدی بگیرید.

سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)
آموزش کودکان، راه حلی برای نجات صنعت گردشگری
آموزش کودکان، راه حلی برای نجات صنعت گردشگری
۷ حقیقت منحصر بفرد ایسلند که حیرت زده تان می کند
۷ حقیقت منحصر بفرد ایسلند که حیرت زده تان می کند
ویزای تایلند را چگونه تهیه کنیم؟
ویزای تایلند را چگونه تهیه کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code