تماشایی ترین دره های دنیا

دره های زیبای دنیا

طبیعت الهام بخش ماست، وقتی در محاصره زیبایی های طبیعی قرار می گیریم احساس آرامش و راحتی می کنیم. هنگامی که فصل بهار می شود بیشتر افراد قبل از اینکه تابستان سوزان از راه برسد با دوستان و خانواده خود برنامه سفر می چینند. در این فصل، دیدن طراوت گل های رنگارنگ و فضای سبز اطراف بسیار لذتبخش است و بهترین فرصت است که زیبایی های طبیعی را در بهترین حالت خودش ببینیم. می خواهیم زیباترین و سرسبزترین دره های دنیا را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
دره هایی که زیباییشان نفس تان را می گیرد

دره ها (Haa)، بوتان  

کلمه «ها» به معنی «پنهان» است. با اینکه بسیاری از افراد تاکنون چیزی درباره این دره نشنیده اند اما زیبایی های طبیعی زیادی دارد و یکی از محسورکننده ترین مکان های جهان است. آسیا بدون شک دره های جذاب زیادی مثل این دارد اما بهار این دره آنقدر یباست که واقعا ارزش تا بوتان رفتن را دارد.

دره ها

دره رومسدال (Romsdalنروژ

همه می دانیم که نروژ و شفق قطبی آن چقدر زیباست. دره ها هم از دیگر جاذبه های زیبای این کشور هستند. در این دره رودخانه ای آرام و زیبا وجود دارد و رشته کوه های بلندی کناره های آن را محاصره کرده اند، ارتفاع این کوه ها ۱۵۰۰ متر است.

دره سیمپلون، ایتالیا

این دره از دره های کوه های آلپ است که در بین دو رشته کوه قرار گرفته است. دره سیمپلون با کوه های بلندی که ارتفاع آن ها نزدیک ۴ هزار متر است محاصره شده است. این دره همچنین در بین دو کشور ایتالیا و سوئیس مشترک است.

دره سیمپلون

دره ده قله، کانادا

یکی از زیباترین دره های جهان دره ده قله است که در داخل پارک ملی کانادا قرار دارد. این دره با ده قله تماشایی مختلف احاطه شده و شامل دریاچه مورین در داخل پارک ملی هم می شود.  در ابتدا این قله ها از یک تا ده نامگذاری شده بودند اما اخیرا نام شخصیت های برجسته جهان را بر روی سه قله آن گذاشته اند. برای رسیدن به دره باید جاده منتهی به دریاچه مورین را دنبال کنید.

دره بارون، نپال

دره بارون بخشی از رشته کوه های هیمالیاست و در دامنه های کوه ماکالو قرار دارد. کل این دره در پارک ملی بارون ماکالو قرار دارد و اگر به بازدید از این محل بروید می توانید از چشم اندازهای دیدنی دره و همچنین پارک ملی لذت ببرید. این دره به داشتن آبشاری بلند و زیبا و همچنین عمیق ترین دره ها و فضای سبز معروف است.

دره بارون

دره کالالایو، هاوایی

این دره در جزیره کائوآئی قرار دارد و یکی از زیباترین سواحل دنیا را دارد. اگر تصمیم دارید که از این دره دیدن کنید باید بدون هر گونه وسیله حمل و نقل به این محل برسید چون با ماشین قابل دسترسی نیست. طبیعت اطراف این دره بسیار سرسبز است و یاید مسیری را برای رسیدن به آن پیاده طی کنید.

دره نوبرا (Nubra)، هند

نوبرا در ۱۵۰ کیلومتری شهر «له» هند قرار دارد و دارای دره های زیادی هست. ملیت های خارجی برای ورود به این دره باید از قبل مجوز داشته باشند.

منبع: wonderslist.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code