بلیط هواپیما

جاذبه های تنگه بسفر در استانبول

گردشی در اطراف تنگه ی بسفر

تنگه ی بسفر در استانبول همیشه در طول تاریخ اهمیت زیادی داشته است و برای در کنترل گرفتن این تنگه که شرق و غرب را به هم وصل می کند جنگ های زیادی بین امپراطورهای مختلف در گرفته است. این تنگه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استانبول است که ارزش این را دارد تا حداقل یک روز وقت بگذارید و جاذبه های اطراف آن را ببینید. در ادامه الی گشت ار همراهی کنید تا با جاذبه های تنگه بسفر بیشتر آشنا شوید.

تنگه بسفر

تنگه بسفر را با کشتی کروز بگردیم یا پیاده؟

مطالب متبط:
۱۰ مورد از بهترین جاذبه های دیدنی تور استانبول
۵ مورد از بهترین کافه های استانبول

اگر سوار کشتی های کروز شوید فقط در طول ۲ ساعت به راحتی می توانید همه ی جاذبه های اطراف این تنگه را از نماهای مختلف ببینید بعد می توانید پیاده در کنار تنگه راه بروید و طور دیگری از این جاذبه ها بازدید کنید.

بسفر در استانبول

محله های اطراف تنگه بسفر

  • محله میرگان: امیرگان به خاطر معماری خانه های قدیمی و پارک سرسبزیش گردشگران زیادی را به خود می کشاند این پارک در ماه فروردین در هنگام فسستیوال گل های لاله صدها گل لاله دارد.
  • محله ببک (Bebek): در این محله، پارک معروفی هست اما غرفه ها و بوتیک های آن بیشتر طرفدار دارد! در این محله می توانید غذاهای دریایی، بستنی و وافل بخورید.
  • محله اورتاکوی: به غیر از مسجد معروفش، کلیساها و مکان های مقدس زیادی دارد. غذاهای خیابانی این محله هم معروف است.
محله اورتاکوی

کاخ های عثمانی

در دوه عثمانی، اطراف تنگه ی بسفر پر از کاخ های باشکوه و خانه های یالی برای ثروتمندانی بود که بیشتر آن ها مرتبط به سلسله ی عثمانی بودند. کاخ های توپکاپی و دلما باغچه دو کاخ عثمانی هستند که هر روز صدها گردشگر دارند. دیگر کاخ های اطراف این تنگه کاخ سیرگان است که تبدیل به هتل لوکس ۵ ستاره شده و کاخ بیلربی که اقامتگاه تابستانی پادشاهان بود.

کاخ دلما باغچه

مساجد تاریخی

مسجد اورتاکوی: این مسجد که در عکس های کارت پستالی استانبول زیاد دیده می شود در سال ۱۸۵۶ درست شد و نمونه ی زیبایی از معماری باروک است. در این مسجد نوسازی هایی انجام شد و به غیر از ساعت های نماز هم می توانید از آن دیدن کنید.

مسجد اورتاکوی

مسجد ایسکله (Iskele) در اوسکودار: این مسجد در سال ۱۵۴۸ توسط معمار سینان ساخته شد و در نزدیکی آن هم «مسجد شمسی پاشا» یکی دیگر از مساجد معمار سینان هست مسجدی که در سال ۱۵۸۰ ساخته شد و یکی از جذاب ترین مساجد این ناحیه است.

موزه های معروف

موزه ساکیپ سابانجی (Sakip Sabanci):  اینجا خانه ی شخصی و اقامتگاه تابستانی شخص معروفی در استانبول بود که تبدیل به موزه ای از وسایل آنتیک و آثار هنری شد. در اینجا کافه ای هست که می توانید یکشنبه ها در آن صبحانه و ناهار میل کنید و تصاویری تماشایی از تنگه بسفر ببینید.

موزه ساکیپ سابانجی

موزه سادبرک حانیم (sadberk Hanim): موزه ی بزرگی نیست اما مجموعه های باارزشی از آثار باستان شناسی و آثار هنری ترکی اسلامی دارد.

منبع: turkishtravelblog.com

معرفی هتل ۳ ستاره ایبیس در اسن یورت ترکیه
معرفی هتل ۳ ستاره ایبیس در اسن یورت ترکیه
معرفی هتل ۵ ستاره کوا در استانبول
معرفی هتل ۵ ستاره کوا در استانبول
معرفی هتل مریدین اتیلر استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل مریدین اتیلر استانبول | ۵ ستاره
معرفی کاج هتل استانبول | ۳ ستاره
معرفی کاج هتل استانبول | ۳ ستاره