alexaa

تنگ رغز کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

تنگ رغز

تنگ رغز یکی از زیباترین طبیعت های شهر داراب در استان فارس است که هیجان طبیعت گردی را به معنای واقعی کلمه در این تنگه می توانید احساس کنید. جایی پر از چشمه های زلال آب با آبشارهای زیبا صدای غرش های آب آن هر کسی را به وجد می آورد. با یک ایرانگردی دیگر الی گشت را همراهی کنید:

تنگ رغزتنگ رغز
مطالب مرتبط:
ایرانگردی: چند پیشنهاد عالی برای آخر هفته
دریاچه چورت کجاست؟

تنگ رغز جایی با چشمه های فراوان و ماهی های نترس بسیار است که حتی نزدیک شدن به آنها هم نمی تواند فراری شان ددهد. این تنگ در شهر داراب استان فارس قرار دارد و با چشمه های فراوان و قریب به ۶۴ آبشار، یکی از خوش آب و هواترین مناطق طبیعتی این استان محسوب می شود.

آبشارهای این تنگه عبارتند از: آبشار نگین با ارتفاع ۱۶ متر، آبشار بوم رنگ به ارتفاع ۷ متر، آبشار مسعود به ارتفاع ۸ متر، آبشار گلاب حوضچه به ارتفاع ۱۱ متر، آبشار فتح به ارتفاع ۸ متر، آبشار حکمت به ارتفاع ۱۱ متر، آبشار کبوتر به ارتفاع ۲۵ متر، آبشار جام به ارتفاع ۹ متر، آبشار دماغه به ارتفاع ۱۲ متر، آبشار آذرخش به ارتفاع ۶۵ متر، آبشار یادگار به ارتفاع ۴ متر، آبشار وداع به ارتفاع ۴۶ متر.

آبشارهای تنگ رغز

بهترین زمان سفر و بازدید از تنگ رغز

از آنجا که این محدوده به چشمه های و آبشارهای پر آبش مشهور است، بهتر است در فصل های پر آب یعنی ماه اردیبهشت تا اوایل مهر به آن سفر کنید، هم با منظره و چشم اندازهای زیباتری روبرو می شوید و هم می توانید گرمای سوزان تابستان را با خنکای آب و نسیم آرام برخاسته از آن، کمتر کنید.

عکس تنگ رغز

نکاتی که قبل از سفر به تنگ رغز باید بدانید

  • از آنجاییکه حشره های این منطقه زیاد است، بهتر است حتما همراهتان اسپری ضد حشره ببرید.
  • اگر چه می توانید از آب این منطقه بیاشامید اما بهتر است مستقیما از آب چشمه بنوشید.
  • حتما وسایلتان را در کوله پشتی همراهتان ببرید. بهترین کوله، کوله ی دره نوردی است چرا که اصولا ضد آب هستند.
  • حتما قبل از سفر اخبار هواشناسی را چک کنید، این منطقه باران های شدیدی دارد.
  • در همه ی مسیر با لانه های کبوتر زیادی برخورد می کنید، مراقب باشید به آنها ناخواسته آسیب نرسانید.

چطور به تنگ رغز برویم؟

برای رفتن به این تنگه ی زیبا اول از همه باید خودتان را به استان فارس و از آنجا به شهرستان داراب برسانید. بعد از طی یک مسیر ۳۵ کیلوومتری در جاده داراب شیراز، به گردنه ای به نام دراکویه می رسید. بعد از آن باید مسیری خاکی را بپیمایید که حدود ۲ ساعت ادامه دارد و ممکن است کمی خسته کننده باشد، اما بعد از تمام شدن این جادبه ی خاکی وقت آن می رسد که دست به کار شوید و این بار ادامه ی مسیر را با پای پیاده بپیمایید. بعد از کمی پیاده روی به چشمه به یدک می رسید و بعد از کمی سنگ نوردی و گذر از سنگ های بزرگ، به چشمه ی تنگ رغز می رسید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد