بلیط هواپیما

جواهر سفید ژاپن میوه‌‌ای است هم قیمت طلا!

این توت فرنگی‌های سفید ژاپنی هم قیمت طلا هستند!

عموم مردم نه تنها تاحالا توت‌ فرنگی سفید نخورده‌اند، بلکه حتی آن را هم ندیده‌اند. ولی این میوه چند سالی است که به یکی از لوکس‌ترین میوه‌های موجود در بازار ژاپن تبدیل شده است. گونه‌های مختلفی از توت فرنگی‌های سفید در ژاپن وجود دارند که در میان آن‌ها، White Jewel (جواهر سفید)‌ به عنوان نایاب ترین و البته گران‌ ترین آن‌ها مطرح است.

توت فرنگی سفید
مطالب مرتبط:
دریاچه ای از شیک توت فرنگی! + تصاویر
۱۰ میوه عجیبی که شاید هرگز آن‌ها را ندیده باشید

این میوه همین چند سال پیش در ژاپن و توسط یک مزرعه دار به نام Yasuhito Teshima تولید شد. در حال حاضر هم مزرعه‌ی او تنها جایی در جهان است که این توت فرنگی را تولید می‌کند. او برای سال‌ها اقدام به پرورش و پیوند زدن گونه‌های مختلف توت فرنگی کرده بود تا به توت فرنگی‌ای دست پیدا کند که علاوه بر بزرگ بودن، هم از بیرون و هم درون سفید باشد.

توت فرنگی سفید

یکی از رازهای تولید این توت فرنگی های سفید،‌ پرورش‌ آن‌ها به دور از نور خورشید است. که این امر سبب می شود که تولید آنتوسیانین، ماده شیمیایی که باعث ایجاد رنگدانه‌ها در توت فرنگی می‌شود،  در این میوه کمتر شود. ولی این مزرعه‌دار می‌گوید که حتی بعد از سال‌ها آزمون و خطا و آزمایش،‌ نتیجه‌ کار او هنوز فاصله زیادی تا عالی بودن دارد. تنها ۱۰ درصد توت فرنگی‌های او سفید می‌شوند و تعداد کمی از آنها کاملاً‌ سفید هستد. چراکه بیشتر این توت‌ها همچنان رگه‌هایی قرمز دارند و یا اینکه رنگ آن ها مایل به صورتی می شود. بنابراین وقتی تکنکیک‌های صحیحی به کار گرفته شود،‌ توت فرنگی های او حتی اگر هم در معرض آفتاب قرار بگیرند،‌ باز هم قرمز نخواهند شد.

توت فرنگی سفید

Teshima می‌گوید که توت فرنگی های او باید با سایر توت فرنگی های سفید موجود در ژاپن رقابت کند. ولی بر این عقیده است که توت‌های او هم سفیدتر و هم بزرگ‌تر از سایر توت‌های موجود در بازار هستند.

همانطور که می‌دانید، هرچیزی که خیلی خاص، نایاب، و تولید آن هم دشوار باشد، طبعاً‌ قیمت خیلی بالایی هم خواهد داشت. این توت فرنگی های سفید هم مثالی عالی برای این قاعده هستند. هریک از این توت‌ فرنگی‌های سفید رنگ ۱۰ دلار قیمت دارند و بسته‌های خیلی کوچکی از آن هم به قیمت ۴۰ دلار فروخته می شود. با این اوصاف، مهم نیست چقدر پول داشته باشید و یا اینکه کجا زندگی می‌کنید، پرداخت این قیمت برای یک عدد توت فرنگی برای هرکسی خیلی گران است.

توت فرنگی سفید

این مزرعه دار در مورد طعم میوه ی خود می گوید که طعم خیلی خاصی دارد. «شاید تاثیرگذاری طعم این توت فرنگی ها خیلی زیاد نباشند،‌اما حس عجیبی به شما می دهند و واقعاً‌ خیلی خوشمزه هستند.» در واقع این جواهر سفید خیلی شیرین و پوسته آن خیلی نرم است. ولی آن را می‌خورید، برای اولین ثانیه‌ها طعم آن مثل آناناس است. ولی بعد از چند ثانیه این طعم از بین می‌رود و مانند یک شکلات شیرین می‌شود. البته شیرینی طبیعی این توت‌ فرنگی ها قابل مقایسه با شکر مصنوعی به کار رفته در شکلات ها نیست.

در واقع در ژاپن این میوه ها بیشتر از آنچه کاربرد مصرف و خوراکی داشته باشند،‌ تبدیل به یک هدیه ویژه شده‌اند. ولی جالب است بدانید که با این حال، این‌ها گران‌ترین توت‌فرنگی‌های موجود در ژاپن نیستند. نوعی دیگر از توت فرنگی در این کشور به فروش می رسد که هر عدد آن ها ۲۲ دلار قیمت دارند!

توت فرنگی سفید
دونات، این شیرینی گرد و خوشمزه از کجا آمده است!؟
دونات، این شیرینی گرد و خوشمزه از کجا آمده است!؟
با دیدن این غذاهای شیلی حتما غافلگیر می شوید!
با دیدن این غذاهای شیلی حتما غافلگیر می شوید!
بهترین رستوران های محله سلطان احمد استانبول
بهترین رستوران های محله سلطان احمد استانبول
غذاهای دبی
غذاهای دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code