alexaa

سفرنامه استانبول از زبان الی گشت

سفرنامه استانبول

شهر استانبول این روزها یکی از بهترین مقاصدی هست که هر کسی برای یکبار هم شده دوست دارد به این شهر ترکیه ای سفر کند و کلی تجربه هیجان انگیز بدست بیاورد. همینطور به دلیل اینکه برای سفر به استانبول نیازی به داشتن ویزا هم نیست همه چیز برای یک سفر خوب آماده است. انقدر جاذبه های توریستی در این شهر فراهم شده که برای این که چند روزی که به استانبول سفر  کردید بدونید چه کارهایی باید انجام دهید لازم است تا یک سفرنامه در اختیارتون باشد. برای همین موضوع ما یک راهنمای سفر به استانبول تهیه کردیم که در آن مسافران بدانند روندی که در طول سفرشان با الی گشت چطور است. پس ما را در ادامه مطلب تور استانبول آژانس الی گشت همراهی کنید.

سفرنامه استانبول

تور استانبول الی گشت

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
راهنمای تردد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول

شرکت های زیادی برای سفر به استانبول تور ارائه می هند اما شرکت الی گشت برای این سفر محبوب شرایط متفاوتی رو برای مسافرانش محیا کرده است. آژانس مسافرتی الی گشت تمامی پروازها به مقصد ترکیه را برای شما عزیزان فراهم آورده است اما پروازهای ماهان و ترکیش را به طور اختصاصی برای این مقصد محبوب ایرانی ها نیز در نظر گرفته است، اما اگر شما پروازی غیر از این دو شرکت هوایی خواستید باز هم الی گشت در خدمت شما جهت رزرو بلیط هست.
یکی از مهمترین دغدغه های آژانس ما برای شما عزیزان انتخاب بهترین شرکت های هوایی و ساعات پروازی برای سفر به مقصدتان است. به طور مثال برخی آژانس ها با ارائه ساعات پروازی نامناسب هم وقت و هم سرمایه شما را هدر می دهند زیرا اگر شما پروازتان ساعت ۱۲ به فرودگاه ترکیه برسد و شما ساعت ۱ شب به هتلتان برسید می بایست هزینه یک روز کامل را پرداخت کنید اما شما از یک روز کامل تنها چند ساعت در هتل اقامت داشته اید و این برایتان عملا تماما هزینه ی هدر به شمار می رود.

سفرنامه الی گشت به استانبول

انتخاب تور الی گشت

شما برای سفر به استانبول تنها لازم است که بلیط و هتلتان را رزرو کنید و دیگر به سراغ بستن چمدان برای سفر به استانبول باشید. این را هم لازم است بدانید که الی گشت دست شما مسافران را برای انتخاب بیش از ۸۰۰ هتل در شهر استانبول باز می گذارد تا با در نظر گرفتن بودجه که برای سفر به استانبولتان دارید یکی از این هتل ها را انتخاب کنید.

همونطور که در بالا هم اشاره کردیم، باید بلیط هواپیما و هتل مقصدتان را بخرید و بعد از آن در زمان سفرتان آماده پرواز به سمت استانبول باشید. خیالتان هم بابت ویزا و ترانسفر راحت باشد چون الی گشت فکر همه چیز را برای سفر هر چه آسوده تر شما کرده است.

با توجه به این که این روزها در اینترنت تمامی اطلاعات مربوط به مقاصد گردشگری و هتل هایی که در مقصد وجود تمام و کمال در اینترنت هست، اما گاهی برخی از افراد دچار سردرگمی می شوند و نیاز دارند تا کسی اطلاعات دقیق و مناسبی را در اختیارشان قرار بدهد. برای همین آژانس الی گشت مشاوران سفر ۲۴ ساعته خود را در اختیار شما عزیزان گذاشته تا در صورت بروز هر گونه سوال و مشکلی با شماره ۸۵۴۰ تماس بگیرید و پاسختان را دریافت نمایید.

حالا بیایم تصور کنیم که شما سوار بر هواپیما شدید و در یکی از فرودگاه های استانبول آتاتورک یا سابیها فرود آمدید، به محض این که وارد یکی از این فرودگاه ها شدید باید به دنبال ترانسفرهای الی گشت با پرچم ایران اسکای گروپ یا همان ترانسفری که در زیر واچر هلتان نوشته شده بگردید تا به همراهی آن به سمت هتل انتخابیتان در استانبول بروید.

تور استانبول آژانس الی گشت

نگرش اشتباه درباره ی فرودگاه سابیها

یکی از دغدغه های مسافران استانبول همواره این است که ترجیح می دهند در فرودگاه آتاتورک فرود بیایند و اکثر در برابر فرودگاه سابیها مقاومت نشان می دهند؛ اما باید بگوییم که این دو فرودگاه تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو جزء بهترین فرودگاه های کشور ترکیه به شمار می روند و علت ساخت آن ازدحام جمعیت مسافران و همچنین ناتوانی در پاسخگویی به آنها بود که دولت ترکیه اقدام به ساخت فرودگاه سابیها در شهر استانبول نمود. توصیه ما این است که از نگاه تبعیض آمیز بین این دو فرودگاه پر رفت و آمد شهر استانبول پرهیز نمایید و با خیال راحت یکی از آنها را انتخاب کنید.

علت این که گاهی پرچم اختصاصی ایران اسکای گروپ را در فرودگاه مشاهده نمی کنید هم این است که برخی از هتل ها خودشان دارای ترانسفر هستند و تعهد می دهند که مسافران را از فرودگاه تا هتل و برعکس همراهی کنند.

فرودگاه سابیحا

ترانسفرهای الی گشت

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه صبیحه گوکچن به مرکز شهر استانبول برویم؟
چگونه از فرودگاه آتاتورک تا هتل برویم؟

همانطور که گفتیم تورهای استانبول الی گشت دارای ترانسفر هستند، ترانسفرهای الی گشت در دو نوع اختصاصی و گروهی برای شما مسافران عزیز در نظر گرفته شده است. زمانی که به فرودگاه استانبول می رسید ترانسفر هتل مقصد با یک پرچم به نام ایران اسکای گروپ (Iran Sky Group) منتظر شما است، تا به همراهی آنها به سمت هتل خودتون بروید. لازم به ذکر است که ترانسفرها حدود ۴:۳۰ ساعت قبل پرواز آماده اند تا شما عزیزان را از هتل به فرودگاه و بر عکس همراهی کنند.

این مورد را هم فراموش نکنید با ترانسفرهای اختصاصی مسافران می توانند با اتومبیل اختصاصی و لوکس نظیر بنز وی تو از فرودگاه به سمت هتل انتخابی شان یا برعکس همراهی شوند؛ که البته برای این مورد از ترانسفر هزینه جداگانه دریافت می شود.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا باید ترانسفر اختصاصی تهیه کنید!

این موضوع به زمان بندی خود مسافر در سفر بستگی دارد، به طور مثال یک خانواده ۴ نفره می توانند با تهیه یک ترانسفر اختصاص در وقت خود صرفه جویی کنند و از توقف های متعدد در طول مسیر که برای مسافرانی که هتلشان با شما فرق دارد بگریزید و سریع تر به محل اقامتتان برسید.

ترانسفر تورهای الی گشت در اکثر موارد حدود دو ساعت در فرودگاه منتظر مسافران می مانند تا در صورت تاخیر در پرواز یا هر گونه پیش آمدی شما عزیزان سردرگم نشوید اما در این بین باید حساب ترافیک و مشکلات از این قبیل را در نظر داشته باشید تا اگر به طور مثال شما یک رب زودتر یا دیرتر رسیدید به آژانس خورده نگیرید و با حفظ آرامش و خونسردی منتظر ترانسفر خود بمانید.

ترانسفر الی گشت

گشت شهری در استانبول

خوب حالا باید بریم سراغ گشت های شهری الی گشت که تقریبا با تمام تورهای مشابه تفاوت های عمده ای را شامل می شود. همانطور که می دانید الی گشت برای سفر به استانبول پکیجی را از قبل آماده نکرده تا مسافران مجبور باشند همانطور که آژانس می خواهد به گشت و گذار بپردازند. در این مرحله بعد از این شما بلیط و هتلتون را انتخاب کردید و به استانبول رفتید برایتان گزینه های مختلفی از گشت شهری و تفریحات موجود در این شهر فراهم است. به طور مثال ممکن است شما بخواهید در برنامه سفریتان در بازدید از مسجد سلطان احمد، بازدید از بازار بزرگ امینونو، بازدید از منطقه ی ارتاکوی که همه گشت ها دارای ناهار هستند، شرکت کنید. تفاوتی که از آن صحبت کردیم دقیقا همین جاست شما تنها به اختیار آژانس به گشت چند مرکز خرید و لب ساحل در شهر استانبولمجبور نیستید که بروید و در ازای آن باید پول هم پرداخت کنید. راهنماهای حرفه ای و قابل اطمینان الی گشت هر روز در هتل محل اقامت شما حاضر هستند و به انتخاب خود مسافران اقدام به گشت و گذار در این شهر می نمایند.

فهرستی از مکان‌های دیدنی استانبول که در سفر به این شهر هرگز نباید آنها را از دست بدهید:

 • مسجد آبی | Blue Mosque
 • مسجد ایا صوفیه | Aya Sofya
 • کاخ توپ‌قاپی | Topkapi Palace
 • آب‌انبار باسیلیکا | Basilica Cistern
 • کاخ باشکوه دلما بهچه | Dolmabahce Palace
 • بازار بزرگ استانبول | Grand Bazaar
 • برج گالاتا | Galata Tower
 • میدان تقسیم و خیابان استقلال | İstiklal Caddesi and Taksim
 • کلیسای چورا استانبول |  Chora Church
 • قلعه یدیکوله استانبول | Yedikule Fortress
 • تور قایقی تنگه‌ی بسفر
 • محله‌ی اورتاکوی
 • تماشای غروب آفتاب در اسکودار
سفرنامه استانبول

گشت خرید در استانبول

در گشت های شهری خودتون در استانبول حتما گشت های خرید را قرار دهید، چون این شهر مرکز خرید فوق العاده ای دارد و اگر زمان هایی که پاساژهای استانبول اقدام به تحفیف های ویژه محصولات خودشون می کنند به این شهر کنید دیگر خرج سفرتون را هم می تونید با قیمت های مناسب در این شهر در بیاورید.

 • پارک ایستینیه

از معروف ترین و بهترین مراکز خرید را اگر بخواهیم نام ببریم مرکز خرید ایستینیه هست که دارای ۳۰۰ فروشگاه درون خودش دارد که بهترین مارک های لباس را می توانید در این مرکز خرید پیدا کنید.

آدرس: Pınar Mahallesi, Katar Cd No:73, 34460 Sarıyer/İstanbul, Turkey

 • بازار آک

آدرس: Kültür Mahallesi, Nispetiye Cd No:56, 34340 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

 •  استانبول مال

آدرس: Ziyagokalp Mh., Suleyman Demirel Blv, Istanbul 34306, Turkey

 •  پالادیوم 

آدرس: Barbaros Mahallesi, Halk Cd. 8-B, 34746 Ataşehir/İstanbul, Turkey

بهترین زمان خرید در استانبول

بهترین زمان خرید در استانبول که تخفیف های بیشتری را شامل می شود بین ماه های خرداد و تیر است، البته اگر در تابستان می خواهید سفر کنید. اما اگر برنامه سفرتان در فصل پاییز است و هدفتان هم خرید ارزان در این شهر است اواخر مهر تا اوایل آذر هم فصل مناسبی می تواند باشید تا با قیمت های مناسب اقدام به خرید در این شهر بنمایید. البته به غیر از این ماه ها در اعیاد هم نظیر (عید قربان، عید فطر، عید غدیر و دیگر اعیاد مسلمانان) تخفیف های ۳۰ الی ۵۰ درصدی در این شهر وجود دارد.

فستیوال تابستانی خرید استانبول از ۷ ژوئن تا ۲۹ ژوئن برگزار می‌شود که فرصت بسیار مناسبی برای خرید است.

مراکز خرید شهر استانبول

تبدیل ارز و صرافی های ترکیه

سعی کنید که قبل از اینکه به استانبول بروید به اندازه ای که نیاز دارید لیر تهیه کنید تا مشکلی در این شهر برایتان به وجود نیاید، اما اگر پولتان در استانبول تمام شد یا اینکه فرصت نکردید از ایران ارز تهیه کنید می توانید به دویزهایی که در شهر استانبول وجود دارند بروید و لیر تهیه کنید. صرافی های مختلف ممکن است نرخ تبدیل متفاوتی داشته باشند بنابراین قبل از تبدیل ارز بهتر است نرخ تبدیل یکی دو صرافی را چک کنید.

تبدیل ارز و صرافی های ترکیه

استانبول کارت چیست؟

استانبول کارت یک کارت با اندازه ی کارت ملی هست که با استفاده از آن در سفر به استانبول می کنید هزینه حمل و نقلتان را پرداخت کنید.

از کجا استانبول کارت تهیه کنید؟

آسان ترین راه برای اینکه بتوانید استانبول کارت تهیه کنید، این است که دکه هایی که در ایستگاههای مترو و اتوبوس در فرودگاه یا ایستگاه سلطان احمد بروید، پولی که بابت تهیه استانبول کار باید پرداخت کنید ۱۰ لیر ترکیه است و مابقی آن هر اندازه که خواستید می توانید بلیطتان را شارژ نمایید. برای شارژ مجدد هم دستگاه های خودپرداز وجود دارند که به چند زبان طراحی شده اند تا شما مسافران بتوانید به راحتی اقدام به شارژ کارت استانبول خودتان باشید.

رفت و آمد در استانبول

وقتی این کارت را تهیه کردید دیگر با خیال راحت سوار اتوبوس، مترو، قایق، قطار کابلی و تراموا بشوید. شاید بگید بیخیال کارت و به جای آن پول می دهیم! اما باید بدانید که خیلی از وسایل حمل و نقل در این شهر دیگر پول نقد دریافت نمی کنند.

اگر خواستید از فرودگاه به سمت هتلی که انتخاب کردید بیایید توجه داشته باشید که تاکسی های شرکت هاواتاس آماده ی ارائه ی خدمت به شما عزیزان در استانبول هستند.

نحوه ی تهیه استانبول کارت

نکاتی که در سفر به استانبول حتما باید رعایت کنید!

 • اولین نکته ای که در شهر به این شهر پر مسافر ترکیه ای باید رعایت کنید در مورد حمل و نقل و تاکسی های این شهر است. شما باید حتما از گوگل مپ در شهر استفاده کنید و از مسیر مقصد خودتون مطلع باشید چون به گفته عده ی زیادی از مسافران تاکسی های این شهر کمی بدجنس هستند و توریست ها را از مسیرهای طولانی می برند تا پول بیشتری دریافت کنند.
 • دیگر مورد مهم این است که از چشمانتان بیشتر مراقب کیف و لوازم ارزشمندتان باشید چون به گونه ای که شما اصلا متوجه نشوید اقدام به زدن جیب شما در این خواهد شد. پس خیلی مراقب پول، مدرک و لوازم ارزشمندتان باشید.
 • در میدان تقسیم خیابانی به نام ترلابسی هست که بیشتر خلافکاران و قاچاقچیان مواد مخدر در آن پاتوق کرده اند، حواستان را حسابی جمع کنید تا این محل سر در نیاورید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد