بلیط هواپیما

توسکانی، بهشت گمشده ایتالیا + تصویر

توسکانی ایتالیا

شاید تا به حال نام توسکانی را شنیده باشید، یکی از رویایی ترین مناطق برای گشت و گذار با تور  ایتالیا با وسعتی برابر ۲۲۹۹۰ کیلومتر مربع که سرتاسر مراتع و زمین های سرسبز است و با همین وسعت نه چندان زیادش، ۶ مورد از میراث های فرهنگی یونسکو را در خود جای داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید می خواهیم راجع به این منطقه ی خوش آب و هوای ایتالیا بیشتر صحبت کنیم:

توسکانی ایتالیا
مطالب مرتبط:
چطور یک هفته را در ایتالیا بگذرانیم؟
عوارض جانبی مهاجرت به ایتالیا!

در مرکز ایتالیا یکی از زیباترین منطقه های این کشور به نام توسکانی قرار گرفته است که با وسعت تقریبی ۲۳ هزار کیلومتر مربعی اش، یک جای عالی برای طبیعت گردی  گردش و تفریح محسوب می شود. منظره ای خیره کننده باچشم اندازی به زمین های سبز وسیع و یک دست در کنار خانه های ویلایی و مردمی خونگرم از توسکانی ایتالیا یک جای پرطرفدار و محبوب ساخته است.

توسکانی دارای چند نمونه از بهترین باغ های میوه ی ایتالیا است و به دلیل شرایط آب و هوایی فوق العاده خوبی که دارد برای رشد و پرورش انواع گیاهان جایی مناسب است، بهشتی گمشده که به خصوص در فصل بهار، سرشار از زیبایی های خداوندی می شود و دره های سر سبز آن درست مانند تابلوی نقاشی شگفت انگیزی می شوند که در مقابل چشمان شما قرار می گیرند.

عکس توسکانی ایتالیا

یکی از جلوه های طبیعت گردی بامزه ای که به این فضای سبز روح خاصی می بخشد، گله ی گوسفندان سفیدی است که روی تپه ها حرکت می کنند و البته که خانه های ویلایی و زیبا و تپه های مخمل گون سبز را هم نباید از یاد برد، در کل می توان گفت که توسکانی به واسطه ی زمین ها و دره های سر سبز پی در پی اش شناخته شده است.

یکی از جذابیت های توسکانی، دریاچه ی زیبایی به نام Orbetello Lagoon و منطقه ای به نام Apuan Alps است که از مناطق حفاظت شده محسوب می شود و زیستگاه انواع پرندگان و جانوران است.

منطقه توسکانی ایتالیا

اگر چه توسکانی یکی از زیباترین طبیعت های ایتالیا را در دل خود دارد اما در بین توریست ها و گردشگران بیشتر به عنوان یک منطقه ی فرهنگی شناخته می شود، این منطقه ۳ شهر سینا، پیزا و لوکا را شامل می شود که شهر پیزاهمان برج کج معرف ایتالیا یعنی برج پیزا را دارد. ۶ میراث جهانی یونسکو در توسکانی قرار دارند، شامل مرکز تاریخی فلورانس، میدان کلیسای جامع پیزا، مرکز تاریخی سینا ال دوورچا از جمله ی آن هاست.

توسکانی در ایتالیا

یکی از کارهای دیگری که می توانید در توسکانی انجام دهید، بازدید از پینتزا، شهر پنیر است! که در آن می توانید طعم های مختلفی از پنیر های خوش طعم و ناب ایتالیایی را بچشید. یکی دیگر از جاذبه های پینتزا، جایی به نام  Palazzo Piccolominiاست که میدان ذوزنقه ای شهر محسوب می شود، این میدان از چهار طرف توسط چهار ساختمان احاطه شده و چشم انداز جالبی دارد.

شهر پینزا

در صورتیکه بخواهید در این شهر اقامت کنید، می توانید سری به Palazzo Piccolomini بزنید. این اقامتگاه در غرب میدان قرار دارد و دارای ۳ طبقه است.

رازهای ترسناک محبوب ترین شهر جهان!
رازهای ترسناک محبوب ترین شهر جهان!
با این تفریحات از سفرتان به ایتالیا لذت ببرید
با این تفریحات از سفرتان به ایتالیا لذت ببرید
راهنمای پنیرهای معروف ایتالیایی
راهنمای پنیرهای معروف ایتالیایی
معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره
معرفی هتل ریالتو اند کا ریالتو هائوس ونیز | ۴ ستاره