بلیط هواپیما

چطور یک هفته را در ایتالیا بگذرانیم؟

سفر به ایتالیا

شگفت انگیز است، تور ایتالیا! کشوری که لبریز از گنجینه های گردشگری، غذاهای خوشمزه و مردم خونگرم است و واقعا برای اینکه بتوانید همه ی این شگفتی ها را با گوشت و خونتان درک کنید، باید یک عمر در آن زندگی کنید، اما صبر کنید! اگر بخواهید سفر به ایتالیا کنید آن هم به عنوان یک توریست، احتمالا همه ی عمر زمان نخواهید داشت. بسیاری از افراد به خصوص افرادی که با تور مسافرت می کنند فقط یک هفته برای این کار زمان دارند، اگر چه شاید یک هفته برای گشتن تمام ایتالیا ایده ی خوبی نباشد اما خوب از هیچ هفته بهتر است! اگر خوب برنامه ریزی کنید، می توانید در همان مدت یک هفته هم سرزمین میکل آنژ را ببینید. چطور؟ با الی گشت همراه باشید:

سفر به ایتالیا

ونیز (۲ شب)

مطالب مرتبط:
حتما ببینید: مولیس، راز سر به مهر ایتالیا
کلیسای جامع فلورانس، سمبل نبوغ ایتالیایی

می خواهیم برنامه ی سفر به ایتالیا را از ونیز شروع کنیم، شهر رمانیک این کشور. چه چیزی بهتر از قایق سواری در کانال آبی بزرگ ونیز با یکی از آن قایق های چوبی ایتالیایی، جاذبه ی درجه یک گردشگری ونیز؟ بعد از گشت و گذاری در این کانال بزرگ می توانید به روی پل بروید و با پای پیاده به کشف ناشناخته های ونیز بپردازید. کاخ Doge یکی یگر از ساختمان های تاریخی نیز  جایی است که در سفر به این شهر باید ببینید. داخل و خارج این کاخ می توانید با معماری اصیل و زیبای ونیز که توسط برترین هنرمندان طراحی شده است آشنا شوید. حتما برای گشت و گذار در این شهر و گرم گرفتن با مردم خونگرمش، ۲ روز زمان بگذارید.

ونیز

برج پیزا ( توقفگاه)

اگر بخواهید از شهر ونیز به سمت فلورانس بروید، پیزا پیشنهادی عالی برای توقف های بین راهی است و مطمئنا هم که دوست ندارید در سفر به ایتالیا از دیدن این برج کج ناکام بمانید! جالب است بدانید که این برج در همان حین ساختش در قرن دوازدهم شروع  به کج شدن کرد! بعد از دیدن آن حتما زمانی را صرف بازدید از میدان دیدنی پیزا یعنی Piazza del Miracoli با آن نماها و ساختمان های فوق العاده اش بکنید.

برج پیزا

فلورانس (۳ شب)

در فلورانس که از آن به عنوان گهواره ی رنسانس هم یاد می شود، می توانید خیره کننده ترین خیره کننده های هنری را ببینید! در فلورانس باید خودتان را در شهر و معماری و هنرش غرق کنید و حتما از موزه های فوق العاده اش مانند Uffizi  یا کتابخانه ی San Lorenzo دیدن کنید. کلیساهای Santa Croce و Santa Maria Novello را هم که در نوع خود شاهکارهای هنری اند، فراموش نکنید.

فلورانس

سینا (سفر نیم روزه)

حالا هنر کافیست و وقت آن رسیده که از هنر روی تاریخ سوییچ کنید! چطور؟ با یک سفر یک روزه از فلورانس به شهر سینا که به عقیده ی خیلی ها دوست داشتنی ترین شهر قرون وسطایی اروپا است. بازدیدتان را از Il Campo شروع کنید که میدان مرکزی شهر است و به خاطر کالسکه سواری هایش مشهور است. می توایند از برج ۵۰۰ متری مانگیا بالا بروید که در آنجا می توانید چشم انداز زیبایی از شهر سینا داشته باشید.

سینا

رم (۲ شب)

ظاهرا دارید به روزهای آخر سفرتان نزدیک می شوید و واقعا ۲ روز برای بازدید از رم اصلا زمان کافی ای نیست. این به آن معناست که یکی از کارهایی که باید حتما انجام دهید، انداختن سکه در فواره تروی است تا مطمئن شوید که دوباره روزی به رم برمی گردید! بعد باید به طرف واتیکان و میدان سنت پیتر بروید و از کلیساهای خارق العاده اش دیدن کنید. پانتئون، کلوسئوم و سازه های رم باستان را هم حتما ببینید.

رم
تماشا کنید: تورین ایتالیا، رقیبی برای رم!
تماشا کنید: تورین ایتالیا، رقیبی برای رم!
۱۱ مورد از معروف ترین غذاهای فلورانس در ایتالیا
۱۱ مورد از معروف ترین غذاهای فلورانس در ایتالیا
در ایتالیا به تماشای میدان جنگ گلادیاتورها بروید
در ایتالیا به تماشای میدان جنگ گلادیاتورها بروید
۶ جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا
۶ جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا