تکه ای از بهشت در دره جیوژایگوی چین+تصویر

دره جیوژایگو در چین

اگر به دنبال مکان هایی خاص و حیرت آور در دنیا هستید دره جیوژایگو (Jiuzhaigou Valley) در چین یکی از جاههایی است که باید از آن بازدید کنید. با رفتن به این دره انگار وارد سرزمین افسانه ها و قصه ها شده اید چون مطمئنا هیچ جای دیگری در جهان به مانند این دره، مناظری چنین رویایی و افسونگر ندارد. اگر علاقمند شده اید که درباره جاذبه های این دره بهشتی بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

دریاچه
مطالب مرتبط:
پل اسکای واک، پروژه ای ترسناک روی دره های چین
پارک هفت ستاره، پارکی با طبیعت خیره کننده در چین

پارک ملی دره جیوژایگ در شهر نانپینگ، در ۴۵۰ کیلومتری شمال شهر چنگدو قرار دارد. در این محل، ۹ دهکده تبتی وجود دارد و دلیل نامگذاری این دره به جیوژایگو هم  همین دهکده ها هستند. این دره با دریاچه های آبی، جنگل ها، آبشارها، کوه ها و مردمی با آداب و سنن تبتی نمونه ای از شاهکار طبیعت است. در افسانه ها آمده که در زمان های خیلی دور، آینه ای در این دره به زمین افتاده و به ۱۰۸ تکه مختلف تقسیم شده است. به عقیده آن ها همه تکه های خرد شده ی آینه تبدیل به دریاچه های رنگارنگ این دره شده اند به همین دلیل است که مردم تبت این دره، کوه ها و آب های آن را جایی مقدس می دانند.  در این دره به غیر از مناظر رویایی گونه های حیوانی و گیاهی زیادی هم وجود دارد. حدود ۳۰ هزار هکتار از این محل را جنگل های طبیعی پوشش می دهند که در آن ها ۲۵۷۶ گونه گیاهان آوندی (که ۲۴ گونه از این گیاهان تحت پوشش محافظت ملی هستند) و بیش از ۴۰۰ گونه از گیاهان غیر آوندی (که ۲۱۲ گونه آن ها جلبک هستند) وجود دارد.

طبیعتی رویایی
دره جیوژایگو در چین

تنوع گونه های گیاهی در این محل باعث به وجود آمدن محیطی مناسب برای حیات وحش شده است به طوری که در این جنگل ۱۷۰ گونه مهره دار، ۱۴۱ گونه پرنده و ۱۷ گونه حیوانات نادر زندگی می کنند، در بین این حیوانات خرس پاندای بزرگ، تاکین (نوعی گاو) و میمون های طلایی از مهمترین حیوانات هستند و در درجه بعدی پاندای کوچک، مارموت(نوعی سنجاب) و گوسفند آبی هیمالیا از پر اهمیت ترین حیوانات این جنگل می باشند. این دره با مناظر طبیعی و تاریخی خود بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. «دره  شوژنگ»، «دره رایز» و «دره زچاوا» سه دره مهم این محل هستند که با دیدن آن ها با مناظر باورنکردنی و خیره کننده روبرو می شوید. بلندترین آبشار این محل آبشار دریاچه پاندا است که در زمستان با تبدیل شدن به کریستال های یخی نمایی تماشایی پیدا می کند. از دریاچه های زیبای این منطقه دریاچه بامبو است که اطراف آن پر از بامبوهایی است که غذای مورد علاقه خرس های پاندا می باشد.

جنگل

چگونه به دره جیوژایگو بروید؟

از وقتی تعداد گردشگران این دره به شدت بالا رفت مدیرت دره تصمیم گرفت که برای تعداد بازدید کنندگان محدودیت هایی را به وجود آورد. از اول ژانویه ۲۰۱۷ گردشگران باید هنگام خرید بلیط برای ورود به پارک پاسپورت ارائه دهند و وقتی به صورت گروهی بلیط گرفته می شود پاسپورت همه نفرات لازم است. به راحتی می توانید با پرواز مستقیم از پکن، شانگهای، چنگدو و هانگزو خودتان را به این دره برسانید، نزدیک ترین فرورگاه به این محل فرودگاه جیوهوآنگ است که در ۸۸ کیلومتری آن قرار دارد. اگر بخواهید از چنگدو (نزدیک ترین شهر برای پرواز مستقیم) به این محل بروید ۴۰ دقیقه در هواپیما هستید و پس از آن با ۳۰ دقیقه رانندگی از فرودگاه به دره می رسید.

آب های زلال و شفاف

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code