بر روی این جاده از وسط اقیانوس می گذرید

جاده اقیانوس اطلس

هیچ چیز به اندازه ی اقیانوس قدرتمند نیست- در دنیا مکان های کمی را پیدا می کنید که جاده ای داشته باشند که بتوانید در آن خیلی به اقیانوس نزدیک شوید به اندازه ای که خودتان را جزیی از آن حس کنید، اما Atlanterhavsvegen از آن دست مکان هاست. در جاده اقیانوس اطلس است که می توانید طوفان های زمستان و تاثیرات آن و روزهای گرم و درخشان آفتابی را ببینید و البته که رانندگی در این جاده یکی از هیجان انگیزترین رانندگی های زندگیتان خواهد بود، جاده ای باریک و زیبا که از وسط اقیانوس پهناور  می گذرد. با الی گشت همراه باشید:

جاده اقیانوس اطلس نروژ
مطالب مرتبط:
۸ کلیسای غیر طبیعی نروژ که از چوب ساخته شده اند! + تصویر
راهنمای سفر به اسلو پایتخت نروژ

این جاده به زیبایی تمام از جزیره ای به جزیره ی دیگر با هفت پل زیبایش پیچ خورده است و مناظره ها و چشم اندازهایی که در اطراف آن وجود دارد باعث شده تا تجربه ی رانندگی در این جاده، به منحصر به فردترین تجربه های دنیا تبدیل شود. سفر جاده ای که شما را از زمین های بارور و حاصلخیر به سمت جاده ی ساحلی بی نهایت زیبایی می برد. اگر شانس سفر به نروژ را داشتید حتما زمان بگذارید و از این جاده در هنگام طلوع خورشید دیدن کنید، منظره ای تماشایی که هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.

جالب است بدانید که Atlanterhavsvegen به عنوان زیباترین مسیر رانندگی جهان معرفی شده است و بزرگترین ویژگی آن هم آشتی پل با طبیعت است. این پل که شمال و جنوب نروژ را به هم وصل می کند به همراه زمین های اطراف آن به یک منطقه ی توریستی تبدیل شده است و صنعت ماهیگیری درآن به شدت رونق پیدا کرده است.

جاده ی اقیانوس اطلس

طول این مسیر حدود ۸ هزار و ۲۷۴ متر و عرض آن حدود ۶٫۵ متر است. در کنار این منطقه امکانات تفریحی زیادی مثل سالن های غذاخوری، سایت های غواصی و سایت های ماهیگیری هم قرار داده شده است.

شاید تا حالا در لبه ی  یک پرتگاه رانندگی نکرده باشید و حس آن را ندانید رانندگی در جاده ی اقیانوس اطلس یعنی رانندگی بر لبه ی تیغ و هیجانی که در این کار وجود دارد در کمتر فعالیتی از دنیا می توان پیدا کرد و افرادی که عاشق ماشین سواری و موتور سواری اند آرزو دارند تا برای یک بار هم که شده بتوانند از آن دیدن کنند.

جاده اقیانوس اطلس
عکس جاده اقیانوس اطلس

در مورد تاریخچه ی جاده اقیانوس اطلس باید گفت که در ابتدا قصد داشتند تا جزیره ها را ریل کشی کنند و با خط راه آهن به هم وصل کنند اما بعدا این پروژه کنسل شد تا اینکه در دهه ی ۷۰ میلادی ساخت این جاده شروع شد و در سال ۱۹۸۹ هم افتتاح شد. جالب است بدانید که این جاده تا حالا بیشتر از ۱۱ طوفان سهمگین را پشت سر گذاشته است اما کوچکترین آسیبی ندیده است. در مورد آب و هوای این منطقه هم باید گفت که اصلا قابل پیش بینی نیست و ممکن است در حالی که صبح را با آفتاب طلایی رنگ شروع کرده اید، در غروب تماشاگر برف باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد