جاذبه ­های طبیعی و چشم نواز سوچی

russia

سوچی با مناظری دیدنی که باید رفت و دید 

غیر از چند مورد استثناء، تمام مناظر دیدنی سوچی در قلمرو «پارک ملی سوچی» قرار گرفته ­اند. این بدان معناست که در برخی موارد برای بازدید از آن­ها می ­باید ورودیه پرداخت شود. جاذبه ­های این شهر هم گروه های گردشگری را به خود جذب می­کند و هم گردشگرانی را که به تنهایی سفر می­کنند. تورهایی در هتل­ ها و مناطق اصلی شهر وجود دارند که گردشگران را برای بازدید از این مناظر دیدنی همراهی می­کنند.

schi-_mg_3595
  • کوه آخون، بخش خوستا. کوه آخون مرتفع ­ترین نقطه سوچی بزرگ ساحلی است و چشم­ انداز بسیار وسیعی از شهر از بالای آن قابل مشاهده است و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است. برج قلعه ­ای که در ارتفاع ۷۰۰ متری آن بنا شده است نمای کاملی از شهر را برای بینندگان به ارمغان می ­آورد. در هوای صاف که دید کامل باشد حتی می­توان سواحل ترکیه را نیز در دور دست ­ها مشاهده کرد. از کوه آخون که به پایین روانه شوید ممکن است به حوالی آگورس­کوئه سانیون برسید که منطقه مشهوری بین گردشگران است. شیبی با سه آبشار که با صخره ­های بلند احاطه شده است. گفته می ­شود این منطقه اولین جایی در سوچی است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته بود. در حوالی آبشارها محلی است که به نام صخره عقاب نامیده می­ شود و غارهایی در آن وجود دارد. داستان ­های کهن این منطقه را به زنجیر کشیده شدن پرومِتِئوس (رب النوع آتش در یونان باستان) می­دانند. بهترین وسیله برای رسیدن به کوه آخون و حوالی دیدنی آن ماشین­ شخصی یا تاکسی است. چنان چه می ­خواهید با اتوبوس به آن جا سفر کنید می ­بایست اتوبوس های خط ۱۱۰ را که از مرکز شهر سوچی حرکت می­کنند سوار شوید. در این صورت لازم است پیاده از کوه بالا روید (حدود ۲ تا ۳ ساعت). ۱۰۰ روبل (تا کوه آخون)، ۱۰۰ روبل (آگورس­کوئه کانیون)، ۵۰ روبل (صخره عقاب)
mountakhun_carousel_1
  • جنگل یو (سرخدار) و باکس ­تری، بخش خوستا). جنگل یو و باکس ­تری که یک محدوده اکس­کلاو از زیست کره حفاظت ­شده قفقازی است که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت رسیده و مساحتی بالغ بر ۳ کیلومتر مربع را در دامنه کوه آخون در بر می­گیرد. این منطقه یک جاذبه طبیعی منحصر به فرد با بیش از ۷۰۰ گونه گیاهی مختلف است. برخی از این گونه­ های گیاهی ۳۰ میلیون سال است که دستخوش هیچ گونه تغییری نشده است. همچنین در این جنگل گونه ­هایی از گیاهان بومی و گیاهان بسیار کهن سال مثل درختان ۲هزار ساله یافت می ­شود. ۲۰ گونه گیاهی از گیاهان این جنگل در معرض خطر قرار دارند و در لیست قرمز IUCN ذکر شده­ اند. اگر نمی ­خواهید برای رفتن به این منطقه از ماشین شخصی و یا تاکسی استفاده کنید، مینی بوس­های خط ۱۲۲ از سوچی مرکزی به سمت خوستا را سوار شوید. شما باید در ایستگاه «خوستا موست» پیاده شوید. از آنجا وارد خیابان سامشیتووایا شوید و راه را پیاده ادامه دهید تا به دوربرگردان و علامت برسید. کمی بعد از دوربرگردان معمولاً تعدادی تاکسی آنجا منتظر مسافران هستند تا آن­ ها را به ورودی جنگل ببرند. (۱۵۰ روبل)
  • غارهای فورونت ­سووکا، روستای فورونت ­سووکا، بخش خوستا. بیش از ۴۰۰ غار در قسمت کوهستانی محدوده سوچی بزرگ وجود دارد. مشهورترین آن­ ها مجموعه­ ای از چند غار در روستای فورونت­ سووکا در بخش خوستا است. این غار شامل ۳ بخش تودرتو (به نام ­های کابانیا، فورونت سووکایا و لابیرینتووایا) است با طول کلی ۱۱ کیلومتر و ارتفاعی که در بلندترین قسمت­ها به ۲۴۰ متر می­رسد. این یکی از بزرگ ترین غارها در قفقاز است و بخش بزرگی از آن برای بازدید باردیدکنندگان مهیا است.
  • خانه ­های جشن-چای داگومیس، داگومیس و اوچ-دِرِه – بخش لازارِوس­کوئه. شمالی ­ترین چای دنیا با برند «کراس­نودار» از ۱۸۸۷ در سوچی کشت می ­شده است. در شهر تورهایی وجود دارد که علاقه مندان را به مزارع چای داگومیس و نیز به تپ ه­ای در اوچ دِره می­برند. دراین تپه خانه­ های جشن چای برای بازدیدکنندگان باز است. آنجا می ­توانید ببینید که چای چگونه کاشت و برداشت شده و فرآوری می­ شود. از شما با چایی که در سماور آماده شده است و با پیراشکی، پنکیک، مربا و سرودهای محلی پذیرایی می­شود. موزه ­ای در آنجا وجود دارد که هنرمندان با اجرای سنتی هنرهای روسی از شما پذیرایی می ­کنند.
dagomys-tea-party-houses
  • ۳۳آبشار، بخش لازارِوس­کوئه. چندین آبشار در منطقه سوچی بزرگ وجود دارد. این مورد بخصوص در فاصله دورتری قرار دارد اما حدود ۳۳ آبشار دارد. آبشارهایی که چندان مرتفع نیستند (حدود ۳/۱ تا ۱۰متر) اما بسیار دیدنی و زیبا هستند. این منظره در بهار بسیار جالب توجه است، وقتی که باران و برف آب شده بالای کوه­ ها آب بیشتری را به آبشار سرازیر می­ کند. رودخانه دژه گوش تنها دو کیلومتر طول دارد و در پایین مسیر خود به رودخانه شاخه می ­ریزد که چندان از یک زیستگاه کهن قرقیزستان به نام بولشوی کیچمای فاصله ندارد. این منطقه تنها ۱۱ کیلومتر از ساحل دریا، بخش گلووینکا، فاصله دارد و شبکه حمل و نقل عمومی به طور معمول در آنجا مهیاست. استفاده کردن از تاکسی یا پیوستن به یک تور برای رفتن به منطقه آبشارها برای شما ارزان تر خواهد بود.
  • مزرعه پرورش ماهی، خیابان فوره­ لوایا، ۴۵، منطقه کازاچی بروود-آدلر. بزرگ ترین مزرعه پرورش ماهی روسیه ۱۳۱ حوضچه پرورش ماهی قزل ­آلا و ۶ حوضچه پرورش کپور دارد. این محل نه تنها یک مزرعه پرورش ماهی که یکی از شگفت ­انگیزترین جاذبه ­های گردشگری روسیه است. با بازدید از این محل می ­توانید اطلاعاتی را درباره پرورش ماهی قزل ­آلا به دست آورید، ماهی ­ها را تماشا کنید، به آن­ ها غذا دهید و حتی در بعضی از حوضچه ­ها ماهیگیری کنید. حتی در برخی قسمت ها می­توانید ماهی قزل ­آلای دودی بسیار خوشمزه خریداری کنید.
  • غار آختیرش ­سکایا، بخش آدلر. بسیاری از غارهای سوچی میراث غارنشینان کهن است. غار آختیرش­ سکایا نیز با تعداد زیادی نقاشی­ های غارنشینان و دیگر بازمانده ­های انسان ­های کهن در بین این غارها قرار دارد. با اتوبوس ­ها یا مینی ­بوس­ های خط ۱۰۶ تا انتهای خط (مزرعه پرورش قزل­آلا) بروید. پس از پیاده شدن در ایستگاه، به طرف دیگر خیابان بروید و وارد تونل شوید. در طرف راست به سوی تونل بروید و به سمت رودخانه مِزیمتا و یک پل میمون پایین بروید. قبل از پل به سمت چپ بپیچید و به ورودی غار بروید. منظره بسیار زیبا و چشم ­انداز گسترده ­ای در نزدیکی غار وجود دارد: از رودخانه مِزیمتا عبور کنید و راه را به سمت چپ و بالا ادامه دهید. ورودیه آن ۱۰۰ روبل است.
rock
جاذبه های گردشگری تهران در فصل زمستان
جاذبه های گردشگری تهران در فصل زمستان
تصاویر دیده نشده از جاذبه های غول پیکر جهان!
تصاویر دیده نشده از جاذبه های غول پیکر جهان!
مجذوب دیدنی های بارسلونا شوید!
مجذوب دیدنی های بارسلونا شوید!
سفر به قبرس و پرسه زنی در تاریخ
سفر به قبرس و پرسه زنی در تاریخ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code