بلیط هواپیما

۶ جاذبه دیدنی والنسیا، اسپانیا

جاذبه های والنسیا، اسپانیا

این بندر رویایی مدیترانه ای، با جاذبه های بی شماری که دارد، بهشت روی زمین نامیده می شود. شهر سرزنده و آفتابی والنسیا، پر از زندگی و انرژی است. شهر والنسیا، با داشتن یادبود های شگفت انگیز باستانی، کاخ ها و موزه های دیدنی، شهری غنی از نظر تاریخی به شمار می آید. موزه هنرهای زیبا و آثار هنری دیگری که در جای جای این شهر می بینید، به همراه جنبه های پیشرفته ی علوم در این شهر، شما را به سفری کاملا متفاوت دعوت می کنند. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های والنسیا در اسپانیا آشنا شوید.

والنسیا

۱- لا لونخا (La Lonja)

این بنای شگفت انگیز در قرن پانزدهم، به سبک معماری گوتیک ساخته شد. La Lonja de Seda در آن زمان محلی برای مبادلات ابریشم در والنسیا به شمار می رفت که در آن ابریشم معروف والنسیا مبادله می شد و در سراسر اروپا به فروش می رسید. لا لونخا یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک اروپا است که با کنگره های کوچک نمای بیرونی و برج های بزرگش، نمایانگر کاخ های قرون وسطی است.

لا لونخا

۲- مجتمع علم و هنر والنسیا (Ciudad de las Artes y las Ciencias)

در حومه والنسیا می توانید پیشرفت هنر و علم شهر والنسیا را شاهد باشید. Ciudad de las Artes یکی از چشمگیر ترین بناهای اروپایی است که به نمایشگاه های علوم و فرهنگ والنسیا اختصاص داده شده است. این مجتمع در کنار رودخانه ی توریا به وسعت دو کیلومتر قرار گرفته است. این مجموعه چندین ساختار معماری مدرن و پیشرفته را شامل می شود. در این مجتمع علاوه بر نمایشگاه های مختلف، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی در زمینه هنر و علوم مختلف هم برگزار می شود.

مجتمع علم و هنر

۳- موزه سرامیک (Palacio del Marqués)

پالاسیو دل مارکوس یا موزه سرامیک، بنایی قرن هجدهمی است که در نزدیکی کلیسای سن مارتین قرار گرفته است. این بنا به چشم انداز باشکوه و کنده کاری های نمای بیرونی اش خصوصا اطراف در ها شهرت دارد. این بنای قدیمی در حال حاضر به عنوان موزه کاربرد دارد و از آن با عنوان موزه سرامیک هم یاد می شود که این موزه در سال ۱۹۴۷ بازگشایی شد. در این موزه بیش از ۵ هزار نمونه کوزه گری سنتی والنسیا و شهرهای اطراف آن به نمایش گذاشته شده است.

پالاسیا مارکوس

۴- موزه هنرهای زیبا (Museo de Bellas Artes)

موزه هنرهای زیبا، یکی از بهترین مکان های والنسیا برای مشاهده آثار هنری و باستانی این شهر است. در این موزه می توانید آثار هنری مربوط به دوران باستان، نقاشی ها و مجسمه های قدیمی والنسیا را ببینید. بیشتر آثار هنری این موزه مربوط به هنرمندان شهر والنسیا است که از دوران قرون وسطی تا دوره معاصر جمع آوری شده و به نمایش گذاشته شده اند.

موزه هنر

۵- کلیسای جامع والنسیا (Catedral de Valencia)

کلیسای جامع والنسیا، یک کلیسای شکوهمند به سبک معماری گوتیک است که در قرن سیزدهم ساخته شده است. این کلیسا در قرن هفدهم بازسازی شد. در نمای بیرونی این کلیسا می توانید ترکیبی از المان های معماری باروک، رومی و گوتیک را مشاهده کنید. در داخل این بنا می توانید معماری شکوهمندی را ببینید که در هنگام ظهر با انعکاس رنگ ها از پنجره های دایره ای ورنگی آن، در زیباترین حالت خودش قرار می گیرد.

کلیسای والنسیا

۶- دروازه شهر قدیمی (Torres de Serranos)

این نماد تاثیر برانگیز، یکی از سمبل های شهر والنسیا ب شمار می آید. این بنا به دروازه شهر قدیمی شهرت دارد و از آثار باقی مانده از دورانی است که شهر والنسیا با دیوارهای دفاعی احاطه شده بود. تاریخ احداث این دروازه به قرن چهاردهم بر می گردد. می توانید از بالای برج های عظیم این دروازه، نمای متفاوت و زیبایی از شهر والنسیا را ببینید.

دژ شهر
بارسلونا و غذاهای خوشمزه اش!
بارسلونا و غذاهای خوشمزه اش!
شهر بارسلون از نگاه دوربین + ویدیو
شهر بارسلون از نگاه دوربین + ویدیو
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا