بلیط هواپیما

۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر

جاذبه های بولونیا

این شهر دو نیمه جذاب دارد؛ طوری که ترکیب زیبایی و ظرافت است با دنیای واقعی و ستون های قرون وسطایی در ایتالیا. بخشی از این شهر دارای تکنولوژی مدرن است و افراد در آن سخت کار می کنند، که این منطقه ثروتمند نشین در کنار رود PO واقع است جایی که بهترین تئاترها و رستوران ها را دارد. بخش دیگر شهر خیلی خشک است و از نظر جغرافیایی مرزی محسوب می شود؛ این قسمت میزبان قدیمی ترین دانشگاه است که به دلیل طرح ها و تزئینات دیواری معروف است و دانشجویان از هنرهای سبک گوتیک لذت می برند. جاذبه های بولونیا بسیارند و در این نوشتار از الی گشت قصد داریم تا ۶ مورد از بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های بولونیا

Quadrilatero

مطالب مرتبط:
زندگی به سبک ایتالیایی در بولونیا + ویدیو
۸ جاذبه دیدنی بولونیا ایتالیا

در شرق میدان Maggiore خیابان های چهارگوشی اطراف Clavature وجود دارند، جایی که در ابتدا بولونیای رومی بوده است. این مجموعه بهترین جا برای قدم زدن و خرید کردن است و دارای کافه و رستوران های جالب و از بهترین جاذبه های بولونیا می باشد.

Torre degli Asinelli

سمبل اصلی این شهر دو برج کنار هم است. برج بلندتر Torre degli Asinelli نام دارد که ۹۷،۲ متر ارتفاع دارد و برای بازدید عموم باز است اگرچه که بازدید این مکان در روزهای تعطیل توصیه نمی شود (۴۹۸ پله ای که به تازگی بازسازی شده دارد) و همچنین برای دانشجویان خرافاتی هم توصیه نمی شود ( محلی ها می گویند اگر شما از این برج بالا بروید هرگز فارغ التحصیل نخواهید شد). این برج توسط خانواده Asinelli بین سال های ۱۱۰۹ و ۱۱۱۹ ساخته شده است. برج کوتاه تر Torre Garisenda نام دارد که ۴۷ متر ارتفاع دارد که به اندازه ۳،۲ متر از جای اصلیش منحرف شده است. بلیط بازدید از این مکان را می بایست از قبل از وبسایت تهیه کنید (هیچ بلیطی در اینجا فروخته نمی شود).

Torre degli Asinelli در بولونیا

موزه لامبورگینی

این موزه در روستای Sant’Agata بولونیا واقع است ( ۲۰ کیلومتری شرق Modena و ۳۵ کیلومتری شمال غربی بولونیا). این موزه تاریخچه لامبورگینی را از ابتدای تولید آن که با مدل ۳۵۰ GT در سال ۱۹۶۴ معرفی شد را نمایش می دهد. ماشین های نمایش داده شده از ماشین های کلاسیک میورا ، Countach، گالاردو و دیابلو تا مدل های اولیه و منحصر به فرد را شامل می شود و یکی از اصلی ترین جاذبه های بولونیا است. بازدید کنندگانی که جلوتر جا رزرو می کنند می توانند به تور کارخانه لامبورگینی جایی که ماشین های سفارشی و دست ساز ساخته می شوند بروند و از اسرار این برند شگفت انگیز باخبر شوند. بلیط اتوبوس برون شهری منطقه ۳ به مبلغ ۲٫۹۰ یورو را تهیه کنید و با اتوبوس به این مکان بروید. برای تور کارخانه حداقل یک ماه جلوتر می بایست جا رزرو کنید (در فصول شلوغ از ۲ تا ۳ ماه قبل) و کارت شناسایی به همراه داشته باشید (در بخشی که قطعات را سر هم می کنند عکس برداری به شدت ممنوع است).

سان کلمبانو – مجموعه Tagliavini

کلیسایی با بازسازی شگفت انگیز بوسیله نقاشی روی گچ و دخمه های قرون وسطایی که در سال ۲۰۰۷ به آن توجه شد. این مکان دارای مجموعه ای جذاب از بیش از ۸۰ نوع آلات موسیقی است که بوسیله نوازنده ارگ Luigi Tagliavini جمع آوری شده است. این مجموعه شامل چنگ، پیانو مربوط به دهه ۱۵۰۰ است؛ مطلب جالب توجه این که هنوز به طور کامل تمامی این آلات کار می کنند. موبایل خود را به اندازه کافی شارژ کنید این موزه یکی از جذاب ترین مکان ها برای عکس برداری است.

سان کلمبانو در بولونیا

موزه Gelato Carpigiani

این موزه خانوادگی در سال ۲۰۱۲ توسط Carpigiani بازگشایی شد؛ کسی که سازنده دستگاه های بستنی سازی بود و تاریخچه بستی را از دسرهای یخ زده تا الان در ایتالیا دنبال کرده است. فروش بسنتی با چرخ دستی در قرن نوزدهم رایج شد. در این موزه می توانید به تور بستنی سازی بروید و طعم های مختلف بستنی را امتحان کنید و پیش بند ببندید و زیر نظر راهنمایان از دانشگاه بستنی سازی بستنی درست کنید. پیش تر باید جا رزرو کنید روزانه دور تور انگلیسی زبان به این مکان می رود یکی ۱۱٫۳۰صبح و دیگری ۲٫۳۰ بعد از ظهر. کلاس های حرفه ای بستنی سازی هم در یک دوره ۱۹ روزه به مبلغ ۴۴۸۰ یورو برگزار می شوند. می توانید از ساعت ۹ تا ۵ به دور از استرس یک بستنی ساز درست و حسابی شوید. برای رفتن به این موزه بلیط برون شهری منطقه ۲ به مبلغ ۲٫۱۰ یورو را تهیه کنید. با اتوبوس های TPER (مربوط به بولونیا و حومه) ۸۷ کیلومتر از میدان XX Settembre تا ایستگاه Magli در حومه Anzola dell’Emilia راه است ( به فاصله ۳۰ دقیقه از غرب بولونیا).

موزه Gelato Carpigiani

Prendiparte B&B

زندگی شما دوباره تکرار نخواهد شد پس به همه جا بروید و از دیدن لذت می ببرید. برچسب B&B را فراموش کنید؛ شما فقط یک اتاق برای اقامت نگرفته اید شما یک برج ۹۰۰ ساله را اجاره کردید (دومین برج بلند بولونیا). این مکان اقامتی (اتاق، آشپزخانه، لژ با حمام نوسازی شده) در ۳ طبقه است که همچنین ۹ طبقه دیگر هم با مناظر جالب تر از تراس ها وجود دارند. هزینه پرداختی جهت اقامت شامل صبحانه هم می شود که می توانید در یک تراس با منظره پانورامیک آن را میل کنید. با ۲۰۰ یا ۳۰۰ یورو می توانید یک شام خصوصی با سرآشپزی که در مقابل چشمان شما آشپزی می کند داشته باشید.

معرفی هتل نووتل ونیز مستر کاستلانا | ۴ ستاره
معرفی هتل نووتل ونیز مستر کاستلانا | ۴ ستاره
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
۳۵ حقیقت کمتر شناخته شده از سرزمین تاریخی ایتالیا
۳۵ حقیقت کمتر شناخته شده از سرزمین تاریخی ایتالیا
چطور از فرودگاه تورین ایتالیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه تورین ایتالیا به مرکز شهر برویم؟