جاذبه هایی که در اثر صنعت گردشگری در خطر نابودی هستند

جاذبه های در خطر نابودی

شکی نیست که زیبایی های طبیعی و جاذبه های تاریخی با بازدید زیاد گردشگران در معرض نابودی قرار می گیرند. اما همزمان، خیلی از کشورها و جوامع برای درآمد بر روی صنعت گردشگری خود حساب می کنند. بنابراین سوال این است که چگونه گردشگران می توانند به کشوری که به آن می روند کمک کنند و آسیبی به جاذبه ها نزنند. می خواهیم لیستی از جاذبه های در خطر نابودی  را معرفی کنیم، با الی گشت همراه باشید.
مطالب مرتبط:
پنج نمونه از جاذبه های طبیعی دیدنی که در معرض نابودی قرار دارند
نانجینگ، شهر امپراتورهای چین

کولوسئوم رومی، ایتالیا

با این که عکس هایی که از کولوسئوم رومی دیده می شوند زیبا به نظر می رسند اما اگر به ایتالیا بروید و از نزدیک اطراف این جاذبه تاریخی را بیبینید با دیدن اینکه چقدر زباله در اطراف آن است شگفت زده می شوید.

کولوسئوم

غار لاسکو، فرانسه

غار لاسکو نمونه بسیار خوبی از فهمیدن این موضوع است که گردشگری چه بلایی می تواند سر یک جاذبه تاریخی بیاورد! این غار ماقبل تاریخی در سال ۱۹۶۳ فقط ۲۰ سال بعد از کشف شدنش به دلیل آسیب هایی که جمعیت غیر قابل کنترل گردشگران به آن زدند بسته شد.

شهر باستانی تولوم، مکزیک

یکی از آخرین شهرهای تمدن مایا، در دهه های اخیر جذابیت های سکوت و دنج بودن خود را از دست داده است چون افزایش تعداد گردشگران باعث شده که در این محل مغازه ها و هتل های زیادی ساخته شود و ریشه های تاریخی شهر کاملا ناپدید شود.

عبادتگاه انگکور وات، کامبوج

معروف ترین جاذبه تاریخی کامبوج به دلیل معماری ای که به خوبی حفظ شده سال هاست که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این عبادتگاه آنقدر معروف است که حتی بر روی پرچم کشور کامبوج هم قرار دارد اما متاسفانه دیده شده که برخی از گردشگران بر روی این بنای زیبا نقاشی هایی را کشیده اند.

جزیره سانتورینی، یونان

محبوب ترین مقصد گردشگری کشتی کروز در یونان زیر بار جمعیت گردشگران در حال مبارزه برای حفاظت از محیط طبیعی و زیر ساخت های خود است بطوری که در سال های اخیر برای حضور گردشگران در این جزیره محدودیت ۸۰۰۰ نفر گردشگر در روز را قرار داده اند.

جزیره سانتورینی

غار موگای، چین

در تلاش برای کم کردن آسیب هایی که به این غار وارد می شود دولت چین تصمیم گرفت که تعداد گردشگرانی را که از این جاذبه بازدید می کنند را به ۶۰۰۰ نفر در روز محدود کند.

سایت باستانی تئوتیئواکان، مکزیک

این خرابه های باستانی در ده های اخیر زیر پای تعداد بیشماری گردشگر در حال نابودی هستند. حتی وال مارت، شرکت خرده فروشی آمریکایی، در سال ۲۰۰۴ تصمیم گرفت دقیقا بر روی این سایت باستان شناسی فروشگاه باز کند، این خبر در سرتیتر خبرهای آن زمان گرفت.

تاج محل، هند

رشد گردشگری و آلودگی رودخانه مجاور تاج محل در حال آسیب زدن به این بنای تاریخی هستند. در حقیقت تاج محل کم کم دارد رنگ زرد به خود می گیرد.

تاج محل هند

یانگشاو، چین

از وقتی که صنعت گردشگری چین رشد پیدا کرده گردشگران این شهر کوچک دورافتاده خیلی زیاد شده اند. این روزها سالیانه چندین میلیون نفر به سانگشاو سفر می کنند که این برای روستایی که قبلا ساکت و آرام بود تحمل پذیر نیست!منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد