این آرزوی هر شخصی است: دیدن حیات وحش کنیا!

جاذبه های حیات وحش کنیا

کنیا، یکی از شگفت انگیز ترین و خیره کننده ترین جاذبه های طبیعی در دنیا را داراست. طبیعت این کشور به اندازه ای بکر و منحصر به فرد که این کشور را به محلی اسرارآمیز تبدیل کرده است. جنگل های پرباران و سرزمین های پوشیده شده از درختان ساواهانا زیستگاه بسیار ویژه ای را برای حیات وحش این کشور پدید آورده اند. اما تنها حیات وحش این کشور نیست که باعث شده کنیا به یکی از مقاصد گردشگری مهم در دنیا قلمداد شود بلکه فرهنگ غنی مردم این منطقه هم مزید بر این موضوع بوده است. در ادامه این مطلب می خواهیم به حیات وحش بسیار جالب و هیجان انگیز این کشور اشاره داشته باشیم، همراه الی گشت در سفر به کنیا باشید.

جاذبه های حیات وحش کنیا
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نایروبی در کنیا
هزینه های سفر به نایروبی، پایتخت کنیا

برای سفر به کنیا و بازدید از حیات وحش این کشور باید روحیه ای ماجراجویانه و نترسی داشته باشید. علاوه بر اینکه ممکن است با جاذبه های پرهیجان مواجه شوید، جاذبه هایی هم که سرشار از سکوت و آرامش هستند نیز در انتظار شما قرار دارند. به طور مثال هنگامی‌ که سوار بالن‌های تفریحی کنیا شدید، دوربین و تلفن همراه خود را کنار بگذارید، و با دیدن مناظر چشم ‌نواز و تجربه سکوت و آرامش آسمان، لحظه‌ های پر معنایی را برای خود رقم بزنید.

جاذبه های حیات وحش کنیا
  • پارک ملی آمبوسلی | Amboseli National Park

در کشور کنیا پارک ملی مشهوری به نام آمبوسلی وجود دارد که زیستگاهی مناسب نه تنها برای فیل های آفریقایی است بلکه به پرندگان بومی انواع بابون ها (نوعی میون)، اسب های آبی، بوفالو و یوزپلنگ ها نیز مناسب می باشد و همین موضوع بر عظمت و شکوه ذخایر طبیعی این مجموعه افزوده است. اگر به کنیا سفر کردید به هیچ ‌وقت بازدید از این پارک ملی را از دست ندهید، کامل‌ ترین چشم انداز از رشته کوه‌های کلیمانجارو از این پارک قابل مشاهده است. تنوع گونه های جانوری در این پارک بسیار گسترده است و بالغ بر ۴۰ نژاد و قبیله در کنیا زندگی می کنند و کامبا از بزرگترین قبیله هایی است که در این کشور زندگی می کنند. علاوه بر آن در نایروبی  تعداد زیادی اروپایی، آمریکایی و اهالی آفریقایی جنوبی زندگی می‌کنند. مردم کنیا مردمی فروتن، مهمان‌نواز، دوست‌داشتنی و خستگی ‌ناپذیرند.

  • گله فیل ‌های آمبوسلی | Amboseli

در منطقه ی آمبوسلی منطقه ای حفاظت شده هم وجود دارد که در آن فیل های زیادی به طور گله ای زندگی می کنند. به جرات می توان گفت این منطقه یکی از دیدنی ترین مناطق کنیا است و دیدن از نزدیک این تعداد فیل می تواند بسیار جالب باشد. گاهی گردشگران به اندازه ای به فیل‌ها نزدیک می‌شوند که می‌ توانند آن‌ها را از نزدیک لمس کنند.

تماشای گله فیل های در منطقه آمبوسلی
  • پرورشگاه فیل و کرگدن

در کنیا و در نزدیکی نایروبی پرورشگاهی به نام دیوید شلدریک وجود دارد که در آن اقدام به پرورش فیل ها و کردگن هایی که از دست شکارچیان غیرقانونی نجات پیدا کرده اند را نگهداری می کند، در این مکان برای این جانوران شرایط مناسبی برای پرورش وجود دارد و با این کار کمکی به حفظ این گونه از جانداران که سبب چذب گردشگر به کنیا می شوند نیز کرده اند. در این پرورشگاه می‌توانید به بچه فیل‌ها بطری‌های شیر بدهید و از نحوه گرفتن بطری توسط آن‌ها لذت ببرید.

  • خانواده شیرها در ماسایی مارا

همه ما قطعا برای یکبار هم که شده شیر را در قفس های باغ وحش دیده ایم، اما دیدن این جاندار قدرتمند در دل طبیعت حس و حال دیگری دارد. این که شما بتوانید دسته های شیر که به طور آزادانه در طبیعت بی مظیر کنیا حرکت می ککند را مشاهده کنید می تواند یکی از حیرت انگیزترین جاذبه هایی باشد که در تمام طول عمرتان تجربه خواهید کرد.

خانواده شیرها در ماسایی مارا
  • پلنگ‌های کمیاب و یوزپلنگ‌های آفریقایی

پس از تماشای شیرها، قطعا بازدید از زندگی آزادانه ی پلنگ ها و یوزپلنگ ها در پارک ملی نایروز، پارک ملی آمبوسلی و ماسایی مار می تواند بهترین ساعاتی باشد که در این کشور تجربه خواهید کرد. به این علت که این گونه از حیوان در حال انقراض است شرایط سختی برای بازدید از آنها وجود دارد.

جاذبه های حیات وحش کنیا
  • پارک ملی ساوو شرق | Tsavo East National Park

بعد از منطقه ی حفاظت شده ی آبوسلی، منطقه ی ساوو یکی از بهترین مناطقی است که در کنیا می توانید به تماشای حیات وحش بنشینید. این پارک یکی از بزرگ ترین پارک ملی کشور کنیا که اگر به دنبال تماشای حیات وحش باشید بهترین انتخاب شما خواهد بود  ساوو شرقی است. در نگاه اولیه ممکن است به نظر شما این سرزمین ها خشک و بی برکت به نظر برسند اما در واقع خانه موجودات ریز و درشت بسیاری می باشد. تماشای گله فیل ها در پارک تجربه ای فراموش نشدنی برای آنهایی است که اطراف چشمه های حیات بخش آب منتظر تماشای آب خوردن آن ها می نشینند. سرزمین های بکر و دست نخورده ساوو هر سال گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند تا به تماشای پنج بزرگ جهان (شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کرگدن) بنشینند.

پارک ملی ساوو شرق
  • مهاجرت گاومیش‌ها از سرنتگی | Serengeti

هر سال در فصل تابستان گله های گاومیش از منطقه ی حفاظت شده ی سرنتگی به  ماسایی مارا مهاجرت می کنند و تماشای حرکت این گاومیش ها به صورت منظم در یک خط و به دنبال هم بسیار دیدنی و حیرت انگیز است. اگر سفرتان به این کشور را در ماه آگوست تنظیم کنید، شانس دیدن مهاجرت این جانداران را خواهید داشت.

مهاجرت گاومیش‌ها از سرنتگی
  • قله کنیا

صعود به ارتفاعات ۵۰۰۰ متری کلیمانجارو بعد اگر به اندازه تماشای شیرها و یوزپلنگ ها جذاب نباشد قطعا حال و هوای خاصی برایتان به همراه خواهد آورد. قله کنیا که در قسمت شرقی دره ریفت واقع‌شده و به عنوان بلندترین قله این کشور به شمار می‌رود. در صعود به کوه کنیا می‌توانید از مناظر زیبای دره ریفت، قله ‌های پوشیده از برف و دامنه‌های پوشیده از گیاهان منحصربه ‌فرد این کوه لذت ببرید.

  • تنوع حیرت‌انگیز مناظر طبیعی

جغرافیای جذاب و متنوع کنیا نه‌تنها باعث شده تا هزاران گونه مختلف از حیات‌وحش  در این جای‌جای این کشور به حیات خود ادامه دهند، بلکه کنیا را به مقصد گردشگری‌ای مناسب برای هر نوع سلیقه تبدیل کرده است. در مناطق ساحلی کنیا، شن‌های سفید و آب‌های شفاف و تمیز یافت می‌شود، نواحی شمالی کشور از سرزمین‌های ناهموار و کوه‌های بلند پوشیده شده و جنوب و مرکز کشور پوشیده از مراتع سرسبز، جنگل‌های پرباران و زمین‌هایی پر از درخت‌های شگفت‌انگیز است.

قله کنیا
  • منطقه ملی حفاظت ‌شده نایروبی

منطقه ملی حفاظت‌شده نایروبی که در ۷ کیلومتری شهر نایروبی واقع‌شده، تنها ۱۱۷ کیلومترمربع وسعت دارد اما زیستگاه گونه‌های جانوری بسیار نادری ازجمله گورخرها، زرافه‌ها و کرگدن‌ها به‌حساب می‌آید. این منطقه حفاظت‌شده یکی از معدود مکان‌های کنیاست که در آن می‌توانید گونه کرگدن‌های در حال انقراض را از نزدیک ببینید.

منبع: www.huffingtonpost.com

کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس
کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس
بزرگترین خطر انقراض پستاندارن جهان، برای مورچه خوار پانگولین!!!
بزرگترین خطر انقراض پستاندارن جهان، برای مورچه خوار پانگولین!!!
مثل این مسجد را در هیچ جای دیگر دنیا نمی بینید!+ تصویر
مثل این مسجد را در هیچ جای دیگر دنیا نمی بینید!+ تصویر
در رنگ آبی شفشاون غرق شوید + ویدیو
در رنگ آبی شفشاون غرق شوید + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code