بندر کوبه مکانی پر از جاذبه و مرکز خرید

جاذبه های دیدنی کوبه

کوبه مرکز استان هیوگو و ششمین شهر بزرگ ژاپن است. همچنین این شهر برجسته ‌ترین شهر بندری ژاپن است و این بندر یکی از جاذبه های دیدنی کوبه به حساب می آید. این شهر بندری حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. کوبه در ناحیه کانسای و بخشی از منطقه کیهانشین است. همچنین کوبه از اولین شهرهایی است که با هدف فعالیت های تجارتی با دنیای غرب بنا شد و تا کنون بعنوان شهر درگاهی بین‌المللی در منطقه معروف است. اما این شهر حوادث و بلایای طبیعی را هم تجربه کرده است و در سال ۱۹۹۵ زلزله ویرانگر هانشین این شهر زیبا را به شدت تخریب کرد. با همه ی این خرابی ها هنوز بعنوان چهارمین درگاه کانتینر ژاپن محسوب می شود. در کوبه شعبه مرکزی شرکت‌هایی بزرگی مثل اسیکس، کوبه استیل و صنایع سنگین کاواساکی قرار دارد و همچنین صد ها شرکت و واحد بین‌المللی با شعبه اصلی ژاپنی مثل نستله در این بندر پرجاذبه است.

شهر کوبه

درباره شهر کوبه

مطالب مرتبط:
آنچه درباره سرزمین سامورایی ها باید بدانید
۱۰ جاذبه معروف اوزاکا در ژاپن

کوبه یعنی دروازه خدا و شهر کوبه به خاطر موقعیتش یکی از شهرهای پر جنب و جوش و جذاب برای گردشگران است. شهر و بندر کوبه بیشتر به مراکز خرید گوناگونش معروف است در این شهر آخرین محصولات صنعت مد و فشن و اجناس دیگری را می توانید ببینید و خرید کنید. یک مزیت و خوبی این مراکز خرید این است که در اطراف ایستگاه راه‌آهن سانومیاو قرار دارد. وجود فروشگاه های متنوع‌ در این منطقه که از تاسیس آن ها بیشتر از یک قرن می‌گذرد و یک بنای قدیمی به حساب می آید بر جذابیت این شهر و این مراکز خریده افزوده است و جزء جاذبه های دیدنی کوبه محسوب می شود.

بناهای کوبه

مرکز خرید مینت کوبه؛ یکی از جاذبه های دیدنی کوبه مرکز خرید مینت کوبه است اینجا یک ساختمان خیلی زیبا به رنگ سبز است که در مقابل آن ایستگاه راه‌آهن سانومیا واقع شده است و از خاطره انگیزترین جاها در این شهر است  که فروشگاه ‌هایی با آخرین محصولات فناوری، انواع پوشاک، لوازم بهداشتی و زیبایی و سایر چیزها در آن است. همچنین رستوران‌ و سینما در این مرکز خرید وجود دارد.

مرکز خرید مینت کوبه

مرکز خرید یو کوبه؛ از دیگر جاذبه های دیدنی کوبه که یکی دیگر از مراکز خرید است مرکز خرید یو کوبه است. این بازار هم چند قدمی بیشتر با ایستگاه قطار فاصله ندارد و ۵۰ فروشگاه عرضه‌ کننده انواع لوازم و چیزهای مورد نیاز گردشگران در این مرکز خرید وجود دارد. همچنین گردشگران می توانند انواع پوشاک و لوازم زینتی را از این مرکز تهیه کنند و نیز در رستوران های آن خوشمزه ترین غذاهای محلی را سفارش بدهند.

بندر کوبه

مرکز خرید و فروشگاه های سوگو؛ این مرکز خرید که در حقیقت یکی از بهترین مراکز خرید کوبه است و در مرکز شهر کوبه قرار دارد نزدیک ایستگاه راه‌آهن سانومیا واقع شده و از جاذبه های دیدنی کوبه است. همین نزدیکی به ایستگاه راه‌آهن دلیلی برای توجه گردشگران به این مرکز خرید است و بیشترین گردشگران را به خود جذب می کند. انواع چیزها برای کادویی انواع پوشاک و دیگر لوازم مورد نیاز گردشگران در این بازار وجود دارد. همچنین رستوران‌های زیبا و باشکوه که همیشه مشتریان و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند در این مرکز وجود دارد و این مرکز را به یکی از جاذبه های دیدنی کوبه تبدیل کرده است.

بازار کوبه

مرکز خرید جنوبی روکو بی؛ این مرکز خرید یک ویژگی مهم دارد و آ ن اینکه مکانی دنج است که اجناس و محصولاتش علاوه بر اینکه دارای کیفیت بالایی است قیمت آن هم مناسب است و در واقع برای خرید های خانوادگی محل مناسبی است. مزیت دیگرش اینکه با ایستگاه قطار فقط دو دقیقه فاصله دارد و یکی از جاذبه های دیدنی کوبه است.

مرکز خرید یو کوبه

مرکز خرید دایمارو؛ این مرکز که یک فروشگاه زنجیره‌ای است و اطراف خیابان‌های تاریخی کوبه بنا شده یکی از جاذبه های دیدنی کوبه به حساب می آید چون نمای بنای آن ترکیبی از سنت و مدرنیته است. لامپ‌های گازی روشن در این مکان روزگار قدیم را به یاد شما می آورد. وجود ۷۰ فروشگاه که انواع پوشاک و لوازم الکترونیکی و انواع چیزها را برای کادو ارائه می دهد کار شما را برای خرید آسان راحتتر می کند.

مرکز خرید و فروشگاه های سوگو

مرکز خرید اسکله آفتاب؛ اسکله آفتاب یکی دیگر از مراکز خریدی است که در کنار دریا قرار دارد و همه گونه امکانات در آن وجود دارد و همین امر باعث شده یکی از جاذبه های دیدنی کوبه به حساب بیاید. وجود فروشگاه‌های لباس، غذاخوری‌ها، اجناس ورزشی، الکترونیکی و خیلی چیزهای دیگر در این مرکز خرید یک سفر به یاد ماندنی و رویایی را از این شهر بندری برای شما بوجود می آورد. منظره های دل انگیز و چشم‌انداز زیبا در کنار اقیانوس توریست‌های زیادی به خود جذب می کند.

مرکز خرید دایمارو

هاربولند؛ پوشش گیاهی وسیع و اقیانوس زیبا این مرکز خرید را به یکی از جاذبه های دیدنی کوبه تبدیل کرده که هر گردشگری را در این شهر به سمت خود می کشد. سالن‌ های تماشای فیلم، غذاخوری های زیبا و بزرگ و دیدنی ها و سرگرمی های جذاب دیگر در این مکان یک سفر دل انگیز و پر خاطره را برای شما رقم می زند.

مرکز خرید دایمارو

پارک خرید میتسویی؛ در این مرکز خرید ۱۴۰ فروشگاه وجود دارد که بعد از خرید می توانید بر روی پل نزدیک این مرکز خرید قدم بزنید و از فضای زیبای منطقه لذت ببرید و دیدن از جاذبه های دیدنی کوبه را در سفر خود به این شهر کامل کنید. راستی در این مرکز بعضی جاها وای فای رایگان هم وجود دارد. همچنین از دیگر مراکز خرید کوبه مرکز خرید پریمیوم کوبه ساندا و خیابان خرید مرکزی گای کوبه سانومیا هستند که از جاذبه های دیدنی کوبه است.

مرکز خرید جنوبی روکو بی

اما یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کوبه مسجد کوبه است. این مسجد اولین مسجد ساخته شده در ژاپن است که در سال ۱۹۲۸ به سبک هندی سنتی و توسط یان یوزف اشواگرا ساخته شده است. بنای مسجد در دو حادثه آسیب هایی دید، یکی در بمباران اتمی توسط آمریکا و دیگری در زلزله هانشین که حدود ۶۴۳۳ تن ژاپنی در آن تلف شدند اما مسجد کوبه خیلی ویران نشد.

جاذبه های کوبه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد