۶ جاذبه دیدنی سیسیل

۶ جاذبه دیدنی برتر در سیسیل

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به ایتالیا
۱۰ غذای معروف ایتالیایی

سیسیل بزرگترین جزیره ایتالیا و در شمال مدیترانه است. جاذبه های سیسیل این جزیره را تبدیل به یکی از فریبنده‌ترین مقاصی کرده است که می توانید از آن بازدید کنید. در میان زیبایی های بی شمار این جزیره، در ادامه الی گشت چند مورد از بهترین و زیباترین های آن ها را برای شما معرفی خواهد کرد.

جاذبه های سیسیل

جزایر آیولین

این جزیره های جذاب به خصوص در ماه های گرم سال بیشتر متقاضی دارند،‌ اما در ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) انتظار ازدحام جمعیت را داشته باشید. در ماه های سرد سال خدمات کشتی و قایق رانی ممکن است به خاطر بدی هوا کنسل شود. ولی در سایر اوقات سال،‌ این سواحل و جزیره ها تجربه ای عالی را برای شما رقم خواهند زد. بخصوص با غذاهای دریایی لذیذی که در این منطقه موجود است.

جاذبه های سیسیل

کوه اتنا

اتنا یکی از فعال ترین آتشفشان های جهان است. این کوه حدود  ۳۳۰۰ متر ارتفاع دارد و در سواحل شرقی سیسیل قرار گرفته است. بیشتر فوران های این آتشفشان در قله ی آن اتفاق می افتد و به ارتفاع آن می‌افزاید و یا اینکه از ارتفاع آن می‌کاهد. در طول زمستان، گردشگران به این کوه می آیند تا در دامنه ها و شیب های آن به اسکی بازی بپردازند. در ماه های گرم سال،‌ گردشگران ماجراجو به این کوه می‌آیند تا به صخره نوردی و یا کوه نوردی در اتنا بپردازند. در دامنه های شمالی این کوه که فعالیت آتشفشانی کمتری دارند و از طریق ماشین هم امکان دسترسی به آن ها مقدور است، تورهایی وجود دارند که شما را به مناطقی می برند که در آنجا می توانید فوران های آتشفشان را مشاهده کنید.

جاذبه های سیسیل

تائورمینا

تائورمینا بر روی یک صخره در نزدیکی کوه اتنا و در سواحل شرقی جزیره سیسیل قرار گرفته است. تائورمینا همیشه مقصدی محبوب برای بازدید از سیسیل بوده است. از قرن نوزدهم گردشگران بازدید از این شهر را در برنامه های سفر خود می گنجاندند. سواحل نزدیک این شهر هم بسیار زیبا و لذت بخش هستند. ولی جذابیت بیشتر آن ها بدین خاطر است که فقط از طریق تراموا هوایی می توان به آن ها دسترسی داشت. بنابراین صرف سفر به آنجا خودش نیمی از لذت بازدید است. محبوب ترین جاذبه ی این شهر Teatro Greco است. اگرچه طراحی این آمفی‌تئاتر رومی است، ولی لایه های آن نشان می دهند که این مکان را روی یک تئاتر یونانی قدیمی تر ساخته اند. بعضی از بخش های این آمفی تئاتر بازسازی یا جایگزین شده اند،‌ اما بیشتر بخش آن همانطوری که بوده باقی مانده است.

جاذبه های سیسیل

پالرمو

مرکز جزیره سیسیل شهر زیبا و دوست داشتنی پالرمو است که تاریخ آن به ۲،۷۰۰ سال پیش برمیگردد. این شهر برای اولین بار توسط فنیقی ها کشت شد. ولی دوران اوج شکوه فرهنگی آن به زمانی برمی‌گردد که توسط اعراب تخسیر شده بود. در آن زمان پالرمو را به خاطر معماری و جاذبه های زیبایی که داشت «شهر لذت ها» می نامیدند. امروزه این شهر بیشتر به خاطر بازارهای خیابانی شگفت انگیز و معماری‌اش شهرت دارد. البته موزه و کلیساهای درجه یکی هم در این شهر وجود دارند که از آن ها هم می توانید بازدید کنید.

جاذبه های سیسیل

سیراکوز

یکی دیگر از جاذبه های سیسیل، سیراکوز است. سیراکوز مدتی مهم ترین شهر دنیای غرب باستان بود. از این شهر ۲۷۰۰ ساله در کتاب مقدس، در نوشته های سیسرون و در خیلی از افسانه‌های باستانی یاد شده است. قدیمی ترین بخش سیراکوز در آن سوی سواحل و در جزیره ی Ortiga قرار گرفته و تعداد زیادی کلیسا و سایت های باستان شناختی مهم در آن وجود دارد. یک گورستان باستانی هم در این بخش قرار دارد که قدمت آن به ۱۲۷۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

جاذبه های سیسیل

Villa Romana del Casale

بنای Villa Romana del Casale در حومه شهر پیاتسا آرمرینا در بخش جنوبی مرکز سیسیل قرار گرفته است و یکی از جاذبه هایی است که هنگام بازدید از سیسیل حتماً باید از آن هم بازدید کنید. این بنا متعلق به قرن چهارم است و یکی از بزرگترین و سالم ترین مجموعه های موزاییک جهان و متعلق به زمان باستان را در خود جای داده است. موزاییک های هریک از اتاق های اصلی در این بنا دارای یک تم موضوعی خاصی است.

جاذبه های سیسیل
آتشفشانی که آماده انفجار است!
پالاتیوم، تپه افسانه های رم
آشنایی با جاذبه های دیدنی فلورانس
قدیمی ترین شهر غاری مسکونی دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code