۱۰ جاذبه ی منحصر به فرد شهر اینسبروک در اتریش

جاذبه های شهر اینسبروک در اتریش

شهر اینسبروک یکی از شهرهای کشور اتریش است که در سمت غرب این کشور واقع می باشد. این شهر به طور دقیق در دره ی «این» در کوه های آلپ واقع گردیده است، اگر به طور دقیق تر بخواهیم بگوییم این شهر در محل تلاقی دو جاده ی ترافیکی مهم یعنی جاده ی آلمان-ایتالیا و جاده ی وین-سوییس قرار دارد و یکی از مقاصد معروف گردشگری در اتریش به شمار می رود که سالانه گردشگران زیاد قصد سفر به این شهر را دارند. شهر اینسبروک همچنان بافت قدیمی خودش را حفظ کرده و در کوچه پس کوچه های خود خانه هایی به سبک گوتیک همچنان وجود دارند. در ادامه همراه الی گشت باشید تا بیشتر درباره جاذبه های شهر اینسبروک در اتریش خدمتتان شرح دهیم.

جاذبه های شهر اینسبروک در اتریش

کلیسای هوف کرشهCatheral | The Hofkirche

مطالب مرتبط:
۸ شهر کوچک اما دیدنی در کشور اتریش
پیست اسکی لخ زورس در اتریش، مشهور ترین تفرجگاه جهان

یک کلیسای عالی و با شکوه در شهر اینسبروک اتریش وجود دارد که قدمت آن به سال ۱۵۶۳ بر می گردد و سبک معماری آن گوتیک بوده و طرفداران زیادی بین عموم مردم این شهر دارا می باشد. معماری این کلیسای محبوب در اینسبروک سرسره مانند با سه راهرو بوده و یک محراب باریک و برج مرکزی نیز دارا می باشد. ویژگی دیگر آن عبارت است از یادبود آندریاس هوفر که پیکرش در سال ۱۸۲۳ به این مکان سپرده شد؛ اما مهم‌ترین بخش کلیسا، موزه‌ی باشکوه امپراتور ماکسیمیلیان اول است که در قرن شانزدهم بنا شد. آن را زیباترین نمونه‌ی بازمانده از رنسانس آلمان می‌دانند. ویژگی اصلی و محوری این یادبود که تجلیلی از امپراتوری مقدس روم به شمار می‌رود، سنگ قبر عظیمی از جنس مرمر سیاه است که با یک پیکره‌ی برنزی از امپراتور، متعلق به سال ۱۵۸۴، تزئین شده است.

کلیسای هوف کرشه

ساختمان سقف طلایی | The Golden Roof

در خیابان هرتزوک فردریش خانه های زیبا و قدیمی بازرگانان، هسته ی اصلی جنوب شهر قدیمی را تشکیل می دهند. در این خیابان ساختمان سقف طلایی وجود دارد که پنجره ی بالکنی فوق العاده ای به سبک گوتیک در آن وجود دارد. این ساختمان با کاشی های مسی مسقف شده است و در سال ۱۴۹۶ به مناسبت جشن عروسی ماکسیمیان اول با بیانکا ماریا اسفورزا ساخته شد و همانند اتاقکی عمل می‌کند که از آن می ‌توان جشن‌های محلی را در میدان پایین طاق، به تماشا نشست.

ساختمان سقف طلایی

کاخ هوفبرگ | The Hofburg

یک کاخ قدیمی بزرگ به نام هوفبرگ که یک قلعه ی مسکونی و اشرافی قدیمی که قدمت آن به قرون ۱۵ و ۱۶ باز می گردد. کاخ هوفبرگ به دستور ماریا ترزا در قرن ۱۸ با سبک های باروک و روکوکو نیز بازسازی شد. این کاخ هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در شهر اینسبروک محسوب می شود و شامل آپارتمان‌های لوکس و سقف‌های نقاشی شده‌ی باشکوهی است. یکی از برجسته ترین مکان های این کاخ تالار بزرگ آن است که یک سرسرای عظیم از سنگ مرمرِ صیقل خورده و تزئیناتی به رنگ‌ های سفید و طلایی با انواع پرتره ‌های با شکوه از اعضای خانواده سلطنتی را شامل می شود. پس حتما در سفرتان به اتریش و شهر اینسبروک از این کاخ دیدن فرمایید.

کاخ هوفبرگ

بازدید از کلیسای سن ‌جیمز در محله ی دومپلاتز | The Cathedral of St. James

جاذبه های دیدنی در این شهر تمامی ندارد و یکی دیگر از آنها کلیسای جامع اینسبروک است که قبلاً با عنوان کلیسای محلی سن‌ جیمز شناخته می‌شد و در سال ۱۹۶۴ تبدیل به یک نماد بزرگ مذهبی شد.این کلیسا برای اولین بار در سال ۱۷۲۴ مورد بازسازی قرار گرفت و به دلیل برج های دو قلوی ضلع جنوبی و گنبد مرتفع در بالای قسمت سرودخوانی آن دارای شهرت است. قسمت های قابل توجه این بنا نیز عبارت از: نقاشی‌های سقفی، گچ‌ کاری های باشکوه، محراب مرمر به سبک باروک متعلق به سال ۱۷۳۲ با تصویر مشهوری از مریم باکره و منبر منحنی باشکوه متعلق به قرن هجدهم می شود.

کلیسای جامع سن ‌جیمز در محله ی دومپلاتز

موزه‌های دولتی تیرولی | The Tyrolean State Museums

در شهر اینسبروک موزه های و کلیساهای زیادی وجود دارد که دارای شهرت و اعتبار جهانی باشند. اما در برخی از موزه های این شهر تحت عنوان «موزه های دلتی تیرولی» نیز قرار گرفته اند. از مهم‌ ترین این موزه‌ها، موزه‌ ی هنر محلی تیرولی است که در مجاورت هوف‌ کرشه در صومعه ‌ی جدید واقع شده و مأمن مجموعه‌های گسترده ‌ای از هنر فولک و محلی است. در میان انواع تِم‌ها و موضوعات تیرولی، تکرار ردیف خانه‌های آجرنما با پنجره‌های بالکنی در این ‌وَلیِ بالا (Upper Inn Valley) و خانه ‌های نیمه ‌الواری زیلر وَلی (Ziller Valley)، در کنار فروشگاهی پر از لباس‌ها، لوازم خانگی قدیمی، ابزارآلات، ظروف شیشه‌ای، سفال، منسوجات و آثار فلزی، از جمله نمونه‌های بارز و دیدنی به شمار می‌روند. جای دیگری که ارزش بازدید دارد. جاذبه های شهر اینسبروک در اتریش همچنان ادامه دارد همراه ما باشید.

موزه‌های دولتی تیرولی

پیاده روی در حاشیه ی رودخانه ی River Inn را فراموش نکنید!

برای این که این لذت سفرتان به این شهر بیشتر بشود، پیشنهاد می کنیم که در حاشیه این رودخانه اقدام به پیاده روی نمایید. در این منطقه رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد که می توانید در حین پیاده رویتان انرژی از دست رفته یتان را هم بازیابی کنید. پیشنهاد میکنیم در هنگام پیاده روی در حاشیه رودخانه ی River Inn سری هم به کلیسای ماریاهیف که در محلی به همین نام واقع شده هم بزنید. بعد از آن به منطقه ی هوتینگ بروید و کلیسایی که متعلق به سال ۱۹۱۱ است را مشاهده کنید و عکس های به رسم یادگار از خودتان و از جاذبه تهیه کنید. البته به غیر از کلیسا در حاشیه ای این رودخانه کوهستان دیدنی هم وجود دارد.

پیاده روی در حاشیه ی رودخانه River inn

گشت و گذار در خیابان ماریا ترزین | Maria-Theresien Strasse

به موازات ردیف مغازه‌های متعدد و خانه‌های متعلق به قرون ۱۷ و ۱۸، خیابان باشکوه ماریا-ترزین، چشم‌انداز بی‌نظیری را از کوهستان شمالی به شما عرضه خواهد کرد. در میانه‌ی این خیابان قدیمی و عریض، درست روبه‌روی تالار شهر، ستون سن‌آن (Annasaule) در سال ۱۷۰۶ قد علم کرده است تا عقب‌نشینی نیروهای نظامی باواریا در سال ۱۷۰۳ را در روز سن‌آن، گرامی بدارد. سن‌آن که تندیس مریم باکره بر آن خودنمایی می‌کند، نزدیک به سن‌جورج، قدیس محافظ تیرول و سایر قدیس‌ها و قدیسه‌ها، روی پایه‌ای قرار گرفته است. دیگر مکان‌های جالب توجه، یادبود ۱۴‌متری جنگ، موزه‌ی پیوند آلپ-اتریش با کلکسیون عظیمی از تجهیزات تاریخی کوه‌نوردی و هنر آلپ و کلیسای زِویته (Servite) و فرسکوی تثلیث مقدس آن است که در سال ۱۶۱۵ به وجود آمده‌اند.

گشت و گذار در خیابان ماریا ترزین

بازدید از کلیسیای باسیلیکا و کلیسای محلی ویلتن | Wilten Parish Church and Basilica

در جنوب شهر اینسبروک، کلیسایی به نام باسیلیکا واقع است که یکی از بی نظیرترین کلیساهای به سبک روکوکوی تیرولی در این شهر به شمار می رود. کلیسای محلی دیگری به نام ولتن با برج های دوقلو در این شهر در سال ۱۷۵۵ با فرسکوهای سفقی بی نظیر نیز ساخته شده است. گچ بری های داخلی این بنای تاریخی به شدت جلوه گری می کنند. روبروی این کلیسا، مجموعه‌ ی عظیم بناهای اشتیفت ویلتن (Stift Wilten)، صومعه‌های قدیمی متعلق به ۱۱۳۸ که بعدها در ۱۶۹۵ به سبک باروک بازسازی شده است.

کلیسای جامع سن ‌جیمز در محله ی دومپلاتز

پیاده روی در شهر قدیمی اینسبروک | Old Town Innsbruck

حتما سری به شهر منطقه قدیمی اینسبروک هم بزنید، در این منطقه خانه های باریک و بلند که دارای درهای مجلل هم هستند نیز وجود دارد. پنجره های بالکنی و نمای بیرونی آنها که به سبک قدیم تیرول هستند و تاثیرات هنر جنوبی را در کنار بناهای فاخر سبک رنسانس، باروک و روکوکو را در خود جای داده است. تماشای این خانه ها در کنار هم قطعه می تواند حال و هوای ویژه ای را هنگام پیاده روی برایتان به وجود بیاورد. از جمله اماکن برجسته‌ای که در پیاده‌روی باید به آن‌ها توجه کرد، هلبلینگ‌هاوس (Helblinghaus) به سبک باروک است که آن را برای نمای گچ‌کاری شده‌ی زیبا با طرح فرشتگان بال‌دار و سایر تزئیناتش می‌شناسند.

شهر قدیمی اینسبروک

قلعه ی آلپنزو اینسبروک تیرول | Alpenzoo Innsbruck Tyrol

قلعه گردی در این شهر تمامی ندارد، یکی دیگر از قلعه هایی که در این شهر وجود دارد و متعلق به قرن پانزدهم است درست در یک کیلومتری شمال شهر قدیمی اینسبروک واقع شده است. این باغ وحش زیبا و طبیعی یکی از بی نظیرترین مجموعه های حیوانی است که کوهستان های مناطق آلپ قرار دارد و طیف گسترده ای از پستانداران، پرندگان و خزندگان در این باغ زیست می کنند. این مکان هم برای گردشگران و هم برای متخصصین و جانورشناسان، مکان جالب توجهی است. به گفته بسیاری از مختصصان این منطقه بیش از ۲۰۰۰ حیوان از ۱۵۰ گونه مختلف را داراست. همچنین تماشای انواع ماهی ها در آکواریوم آب سرد می تواند تماشایی ترین قسمت این منطقه باشد. این ها تنها برخی از جاذبه های شهر اینسبروک در اتریش بود، قطعا این شهر جاذبه های منحصر به فرد دیگری هم وجود دارد.

طبیعت جادویی سالزبورگ را ببینید
شاید باورتان نشود اما این جاذبه ها در وین هستند!
معرفی هتل آرکوتل دونزنتروم وین | ۴ ستاره
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code