جاذبه های شهر طنجه در مراکش

۵ جاذبه شهر طنجه، مراکش

شهر طنجه (Tangier) که زمانی مقصد پر زرق و برق اما کشف نشده ی مراکش بود، به یک مقصد محبوب گردشگری در مراکش تبدیل شده است. در منطقه مدینه می توانید جاذبه های متعددی که این شهر را پرطرفدار کرده اند ببینید. سیم کشی های پیچ در پیچ و متعدد سطح شهر، از جاذبه های این شهر هستند. خارج از شهر تنجیر، می توانید دهکده های زیبای کنار ساحل را ببینید که با رنگ های زیبایی مزین شده اند. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های معروف طنجه در مراکش آشنا شوید.

مراکش

۱- مدینه

مدینه طنجه یا شهر قدیمی طنجه، بخش تو در تو و صخره ای این شهر است که در کنار اقیانوس قرار گرفته است. هیاهو و جنب و جوش زندگی مراکشی را می توانید در میدان پتیت سوکو (Petit Socco)، جایی که مردان مسن مشغول نوشیدن چای و تخته بازی کردن هستند ببینید. این منطقه الهام بخش چند نویسنده برای نوشتن معروف ترین داستان هایشان بوده است. در سفر به طنجه، حتما از این منطقه بازدید کنید. در شرق این منطقه، مسجد بزرگ و در غرب آن می توانید کلیسای معروف طنجه را ببینید. همچنین می توانید با این ویدیو: در شهر طنجه مراکش قدم بزنید.

مدینه

۲- کسبه (Kasbah)

دروازه های منطقه کسبه به روی یک حیاط بزرگ باز می شوند که به کاخ دار المخزم و موزه ی کسبه منتهی می شود. این کاخ در قرن هفدهم ساخته شد و در زمان هر سلطان حاکم، بخش های جدید تر و بازسازی هایی در آن ایجاد شد. در این منطقه می توانید به کافه دیترویت بروید که در دهه ۶۰ میلادی محل تجمع و الهام نویسندگان و هنرمندان مختلفی بوده است.

کسبه

۳- اصیله (Asilah)

تاریخچه ی این شهر کوچک به زمان به رومی ها بر می گردد. در حال حاضر این شهر تحت کنترل پرتغال و اسپانیا قرار دارد. معادن با اهمیت شهر، استحکامات و برج های با ابهت به شهر جلوه ی خاصی داده اند و می توانید از قدم زدن در کنار دریا و دیدن خانه های سفید و آبی این شهر با حال و هوای مدیترانه ای لذت ببرید. شهر اصیله همچنین به غذاهای دریایی سرخ شده اش شهرت دارد.

اصیله

۴- سئوتا (Ceuta)

سئوتا منطقه ای متعلق به اسپانیا است که قطب مهم و بزرگ حمل و نقل طنجه به حساب می آید. خندق های قدیمی در اطراف سن فیلیپ که توسط پرتغالی ها در اینجا ساخته شد، یکی از اصلی ترین جاذبه های این منطقه هستند. در سفرتان به این منطقه می توانید به موزه سئوتا هم سری بزنید و آثار باقی مانده از رومی ها را مشاهده کنید.

سئوتا

۵- ویل نوول (Ville Nouvelle)

اگر عاشق معماری های اواخر قرن نوزدهم و اویل قرن بیستم هستید، ویل نوول یا شهر جدید طنجه، یکی از مهم ترین مناطقی است که باید در سفرتان از آن بازدید کنید. در اینجا می توانید به Terrasse des Paresseux بروید و نمایی دیدنی از اقیانوسی را ببینید که الهام بخش هنرمندان زیادی بوده است.

شهر جدید
با دوستانه ترین شهرهای دنیا آشنا شوید (بخش اول)
سفر به گرجستان، معجون فرهنگ و تاریخ و طبیعت
مناطق زیبای اندونزی منهای بالی!
محله های دبی را بشناسید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code