جاذبه های معروف شهر کلن آلمان

۶ جاذبه دیدنی کلن در آلمان

شهر قدیمی کلن در کنار رودخانه ی راین، یکی از مهم ترین مراکز بازرگانی و فرهنگی در غرب آلمان است. این شهر با داشتن بیش از ۱۰۰ گالری و ۳۶ موزه، از مهم ترین مراکز فرهنگی آلمان است که به داشتن ۱۲ کلیسای رومی معروف است. دانشگاه کلن یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و علاوه بر آن، شهر کلن جاذبه های تاریخی زیادی دارد که این شهر را به یک مقصد پرطرفدار برای عاشقان تاریخ و معماری تبدیل کرده است. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های شهر کلن در آلمان آشنا شوید.

کلن

۱- کلیسای کلن

در نزدیکی سمت غربی رودخانه راین، می توانید شاهد شاهکار معماری گوتیک باشید. این کلیسا یکی از نماد های معروف این شهر است. کلیسای کلن یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا است که در سال ۱۲۴۸ بنا شد و از جاه طلبانه ترین پروژه های معماری در قرون وسطی است. جدا از برج های دوقلوی ۱۵۷ متری، طراحی داخلی این کلیسا از نکات جالب و قابل توجه آن است. در این کلیسا می توانید از رویداد ها و مراسمات خاصی که در آن برگزار می شود لذت ببرید و از بالای برج آن شاهد چشم انداز پانوراما و فوق العاده زیبای شهر کلن باشید.

جاذبه های شهر کلن

۲- شهر قدیمی کلن

در طول بازدید از کلیساها و بناهای تاریخی متعدد این شهر، از بخش قدیمی شهر کلن می گذرید. می توانید در خیابان های تاریخی و منحصر به فرد آن قدم بزنید و شاهد خانه های قدیمی باشید که امروزه تبدیل به مغازه، گالری، کافه و رستوران های مختلفی شده اند. از قدم زدن در کنار رودخانه راین و دیدن مناظر فوق العاده ی آن در بخش قدیمی شهر کلن لذت ببرید.

شهر قدیمی کلن

۳- موزه لودویگ و ریچاردز

اگر از عاشقان هنر هستید، دیدن این دو موزه را در شهر کلن از دست ندهید. این موزه ها در یکی از مدرن ترین ساختمان های شهر قرار دارند که گالری های مختلفی از نقاشی های اروپایی را در خود جای داده اند. در موزه لودویگ می توانید شاهد نقاشی های مدرن و معاصر اروپایی باشید. همچنین در بخشی از این موزه، عکس ها و دوربین های متعلق به ۱۸۴۰ میلادی نمایش داده می شوند.

موزه هنر

۴- تله کابین کلن

تله کابین کلن اولین تله کابین اروپایی است که از بالای رودخانه می گذرد. این تله کابین ها که در سال ۱۹۵۷ میلادی ساخته شدند، یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین راه های دیدن شهر کلن هستند. می توانید به راحتی از طریق وسایل حمل و نقل عمومی یا تاکسی به آن ها دسترسی پیدا کنید.

تله کابین

۵- باغ وحش کلن

باغ وحش کلن یکی از قدیمی ترین باغ های جانور شناسی آلمان است. در این باغ وحش می توانید زیستگاه های قدیمی جانوران از جمله خانه های سبک آفریقایی فیل ها را ببینید که تاریخ ساختشان به قرن نوزدهم بر می گردد. به جزیره گوریل ها و جنگل های بارانی، محفظه نگهداری گربه های بزرگ و آکواریوم بزرگ و متنوع آن سر بزنید.

باغ وحش کلن

۶- کلیسای سنت گریون

کلیسای سنت گریون متفاوت ترین کلیسای کلن است. این کلیسا در سال ۱۱۵۱ ساخته شد و در آن می توانید نقاشی های دیواری متعلق به قرون وسطی، موزاییک ها و عتیقه جات باستانی را ببینید. علاوه بر این ها، معماری داخلی این کلیسا و استفاده گسترده از رنگ های زنده در آن، از ویژگی های جالب کلیسای سنت گریون است.

کلیسا

منبع:‌ www.planetware.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code